Паническо разстройство - 42

  • 25 806
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 764
Моля за такъв случай в историята на медицината?

Припадъка се случва при много внезапен спад в кръвното налягане, и това е поредица от патологични изменения, които не са от паниките. Ако това се случи, е добре да се види да няма проблем с клапите на сърцето и наличие на аневризма или нещо, което причинява патология. При здрав човек ПА не може да предизвика припадък. Обратното е като ефекта, няма как да се случи при хипер стимулация да има припадък.
Не, не можеш да припаднеш. Точно обратното, мозъка влиза в хиперфункция и е абсурд да изключи. Ако има припадък, вече не е паника. Но усещането, че ще припаднеш всеки момент е типичен симптом на ПА. Ти като ги имаш и не е станало нищо досега, какво ти говори? Нищо ти няма. Здрава си, мозъка си прави номера.

Добавките - значи Биотеч, Евърбилд, Хая Лабс ги остави. Те са ясни, че са от Дупница. Доктор'с Бест са китайски бранд, но суровината им си остава от Тайланд. Което не е лошо. Джароу бяха добри, докато не почнаха с ГМО суровините. Същото като Центрум. Amix e марката, която препоръчвам, те са поне под як контрол, лично го виждам. Иначе Universal са ОК, но те са повече към билдинга


Поонеже много изчетох на тема паник атаки заради моя проблем,искам да попитам какъв вид точно панически атаки получавате,защото при мен са без припадък.Просто ужасно замайване,губя представа за време и място,ужасен панически страх,че ще умра и подкосяване на краката.Всичко това варира различно,понякога до една минута,друг път до половин час.Има ли сред вас такива,които имат и припадъци или такива с така наречената агорафобия-страх от излизане от къщи,за да не припаднат?Интересно ми е как сте се справили,защото на мен ми звучи ужасно и се чудя дали и моите панически атаки могат да прерастнат в припадъци и агорафобия.


Как да не можеш?Много хора с паник атаки припадат

# 16
  • Мнения: 1 372
Може би ако паник атаките предизвикват проблеми свързани с кръвно налягане, кръвна захар, вестибулярен апарат...знам ли. Аа съм получавала много паник атаки преди , слава богу скоро не, и имах тежка агорафобия, но никога не съм припадала. Не съм била и близо до припадък, напротив, организмът се мобилизира като за битка по време на паник атаките. Да , чувстваш се адски зле, но не се припада. Предполагам обаче че е възможно да се случи. Най-добре е Антония да не мислите за това. Щом до сега не ви се е случило,няма и да се случи. Това си е излишен страх.
П.п  Изв. Георги,писали сме заедно 😀

# 17
  • Перник
  • Мнения: 1 920
https://blitz.bg/article/19531 пише и за ПА и за припадъци. Който го интересува, нека прочете.

# 18
  • Мнения: 2 764
Както казах, ПА сама по себе си не може да предизвиква припадък, обаче при някаква патология, може да се припадне. Шанса е под 2%, като обаче това не е ПА, а патология в системите на тялото. За да изключи мозъка е нужно да се случат няколко неща - недостатък на кислород, недостатък на кръв, невъзможност за обработка на идващия адреналин и др. При такива случаи се търсят и други неща, които най-често са свързани с кръвотока и газообмена. Хипервентилацията предизвиква припадъци, но отново значи отслабена функция на сърдечния мускул. Не е непременно опасно, просто отслабено. Може много да се каже по темата, но общо казано - не се припада от ПА, както и инсулт и инфаркт не се получават

# 19
  • София
  • Мнения: 149
Моля за такъв случай в историята на медицината?

Припадъка се случва при много внезапен спад в кръвното налягане, и това е поредица от патологични изменения, които не са от паниките. Ако това се случи, е добре да се види да няма проблем с клапите на сърцето и наличие на аневризма или нещо, което причинява патология. При здрав човек ПА не може да предизвика припадък. Обратното е като ефекта, няма как да се случи при хипер стимулация да има припадък.
Не, не можеш да припаднеш. Точно обратното, мозъка влиза в хиперфункция и е абсурд да изключи. Ако има припадък, вече не е паника. Но усещането, че ще припаднеш всеки момент е типичен симптом на ПА. Ти като ги имаш и не е станало нищо досега, какво ти говори? Нищо ти няма. Здрава си, мозъка си прави номера.

Добавките - значи Биотеч, Евърбилд, Хая Лабс ги остави. Те са ясни, че са от Дупница. Доктор'с Бест са китайски бранд, но суровината им си остава от Тайланд. Което не е лошо. Джароу бяха добри, докато не почнаха с ГМО суровините. Същото като Центрум. Amix e марката, която препоръчвам, те са поне под як контрол, лично го виждам. Иначе Universal са ОК, но те са повече към билдинга


Поонеже много изчетох на тема паник атаки заради моя проблем,искам да попитам какъв вид точно панически атаки получавате,защото при мен са без припадък.Просто ужасно замайване,губя представа за време и място,ужасен панически страх,че ще умра и подкосяване на краката.Всичко това варира различно,понякога до една минута,друг път до половин час.Има ли сред вас такива,които имат и припадъци или такива с така наречената агорафобия-страх от излизане от къщи,за да не припаднат?Интересно ми е как сте се справили,защото на мен ми звучи ужасно и се чудя дали и моите панически атаки могат да прерастнат в припадъци и агорафобия.


Как да не можеш?Много хора с паник атаки припадат

"Учестените и повърхностни дихателни движения създават условия за реално нарушаване на дихателния процес.
Този модел на патологично дишане може да доведе до поява на световъртеж, причерняване пред очите, замайване, сърцебиене и припадък. Тези симптоми също са обективни и са следствие от напредващата хипервентилация. При нея, в резултат на страхови преживявания, се увеличава екстремно превъртането на въздух през белия дроб, което води до прекомерно обогатяване на кръвта с кислород и изчерпване на въглеродния двуокис".
Ето ви цитат.Също така съм чела редица изказвания на хора с припадък,а и познавам такива.Не мога да повярвам,че ако имате паник атаки и сте чели достатъчно,то не сте наясно с този факт!

# 20
  • Мнения: 2 764
Много глупости на едно място виждам аз... Както казах под 2% е шанса, отделно и има наличие на патология в организма при припадъци. При един клинично здрав физически човек припадък от ПА не може да има. Термина за припадък е синкоп. Припадък при ПА може да е наличен при заболяване на автономната нервна система, при наличие на патология в системите, поддържащи кръвното налягане и обръщение, при патологични изменения в кръвоносната система сърце-мозък, глософарингиална невралгия, хипервентилация от специфични типове, постурална хипотония и др. Не ми се обяснява или спори повече, но припадане при здрав физически човек от ПА няма. Има ли - търси се патологията.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 22:23 от Георги Дяков 641885

# 21
  • София
  • Мнения: 149
Много глупости на едно място виждам аз... Както казах под 2% е шанса, отделно и има наличие на патология в организма при припадъци. При един клинично здрав физически човек припадък от ПА не може да има. Термина за припадък е синкоп. Припадък при ПА може да е наличен при заболяване на автономната нервна система, при наличие на патология в системите, поддържащи кръвното налягане и обръщение, при патологични изменения в кръвоносната система сърце-мозък, глософарингиална невралгия, хипервентилация от специфични типове, постурална хипотония и др. Не ми се обяснява или спори повече, но припадане при здрав физически човек от ПА няма. Има ли - търси се патологията.

"Световъртеж, замайване и причерняване. Независимо от местонахождението си, трябва веднага да се седне на земята или пода. Така при загуба на съзнание няма да се получи опасно нараняване"
Като казвате "Няма припадък" защо сте така категоричен, щом като съществуват 2%? Няма никаква патология.Има хора с припадъци,диагностицирани с паник атаки,като момичето,за което споменах и което е минало редица изследвания и е установено,че е здраво физически.То като че има огромна патология на човек да му стане лошо и да припадне от уплаха,страх,горещина,умора и пр.., та изключвате припадъци при паническите атаки,които са придружени с толкова емоционален заряд.
Аз показвам факти от източници,както и от реални хора.А Вие от позицията на какъв сте толкова убеден?

# 22
  • Мнения: 5 459
Е как да не може. Аз съм припадала.  И от тогава това си ми е страх, ами ако се случи пред хора. Даже не влизам в банята ако няма никой вкъщи. Ама сега си имам друга тревога. Вися денонощно в коронавирусната тема. Вече 5 дни съм с грип, уж стоя вкъщи. Не ми се мисли какво щеше да е, ако излизах.ц

# 23
  • Мнения: 1 909
Джери, благодаря за темата!

# 24
  • Мнения: 4 406
Абе, хора, аз излизах, пих, с...с правих, вие циклите още за припадъци. Ако много циклиш за нещо има шанс да се случи.
Али, бе спря ваксинацията и те цапна хипохондрията. В марш в хладилника.
Аз ще се доваксинирам, че след емоционални преживявания трудно заспивам. Е, по-добре, отколкото да съм била депресирана, тревожна тези мигове!

# 25
  • Мнения: 2 764
Много интересно, щом казвате, припада се. Специално се консултирах с 3 лекаря, и всички отрекоха да се припада. Ако има ниска захар, хипотония или някакъв друг проблем е възможно, но ако си клинично здрав няма как да се случи. Но явно нещата са силно индивидуални.

# 26
  • Мнения: 97
Али, недей така, ако има нещо да става то ще стане. Та нали навсякъде тръбят, че от свинския грип е имало повече жертви. Освен това много хора са се излекували от Коронавируса.

# 27
  • Мнения: 2 764
Do you know what causes a person to faint?

It's caused by a sudden, significant drop in blood pressure. When blood pressure drops this way, there is a chance the brain won't get enough blood, because it's at the highest point of the body. That's no good - your brain needs a steady supply of the oxygen the blood carries. So when your body can't get enough blood to your brain because of low blood pressure, it protects you by bringing your brain down to the blood. The faint ensures a blood supply to the brain by bringing your head down to the ground.

If we had our brains in our feet, there wouldn't be any such thing as fainting, but tap dancing would probably be banned.

Here's the key point: What do you think is happening to your blood pressure during a panic attack?

It's going up. Probably not a lot, but it's doing the opposite of what you need to faint. So it's extremely difficult to faint during a panic attack. In order to faint during a panic attack, you need to have some other physical circumstance or condition which lowers your blood pressure to such a degree that it overcomes the increase.

It's not impossible, but extremely rare. Some people have a condition, called a syncope, which can result in a faint during panic. If you have such a condition, you would probably have a history of actual faints (not "almost fainting", actual faints) by the time you're in your thirties. Some people have what's called a Blood Phobia, and they can faint when they see blood. That's not an uncommon condition, but it's very different from Panic Disorder.

И по нататък се казва, че 4 психиатъра с над 30 години опит са имали само 2 пациента с припадък... Това не е симптоматика, а изключение...

# 28
  • София
  • Мнения: 149
Много интересно, щом казвате, припада се. Специално се консултирах с 3 лекаря, и всички отрекоха да се припада. Ако има ниска захар, хипотония или някакъв друг проблем е възможно, но ако си клинично здрав няма как да се случи. Но явно нещата са силно индивидуални.

С паническо разстройство се занимават психотерапевти/психолози, не доктори  Wink
Учудвам се, че едва сега се "консултирате" , след толкова убидетелните си нагласи.

# 29
  • Мнения: 97
Моя близка е в болница и при поставяне на абокат и пукат вената и тя припада. Не страда от ПР и няма ПА. Просто страх, всеки се страхува от нещо. Аз също мисля, че от ПА не може да се изпадне в безсъзнание, по-скоро има друга причина.

Общи условия

Активация на акаунт