Паническо разстройство - 42

  • 25 282
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
Георги, ако имаш линк, метни го, да го дочета до края.
Мдаааа, май този път се почна, не ми се връща назад, от първата страница.

И да много/по-голямата част ходим на психиатри, демек лекари.

# 31
  • Мнения: 97
Джери, аз съм ходила само на психолог през 2012. Пих едни гранулки и се оправих, психиатър не съм посещавала и не съм пила АД.
Забелязах, че всяка година към края на м. Ноември ми зачестяват ПА и така до края на Януари месец. Случайно или не началото съвпада с  датата от раждането на сина ми и ме държи през празниците, чак до рождения ми ден (който е на 27.01.). Държа се колкото мога и моя лек (доказан) е по време на ПА да се завра в банята да търкам плочките. Ами олеква ми...

# 32
  • Мнения: 4 406
Я, твоят е почти на една дата от моя Simple Smile Не си обяснявам ПА да са свързани с нещо, или не съм забелязвала. Повече ПА имам през зимата, еми като не е радостно на душата. А те мъчи и депресия и тревожност. Може и да е свързано със спомени за следродилната депресия.
Аз по време на една тежка криза, решавайки, че вече ми трябва сериозна помощ и лутаща се се наврях срещу работата, на 4 километър. Нямах сили да обмислям кой друг би могъл да ми помогне.

# 33
  • Мнения: 2 757
Шарлатани не ми се слушат. С ПР/ГТР/ОКС се занимават психиатри, това са състояния свързани пряко с депресивни разстройства. И само доктори ги лекуват. Всичко друго са глупости. Не ми се спори, както казах, уморил съм се да слушам глупости! Не се припада от адреналин, припада се от други неща. ПР не предизвиква припадъци. ГТР също. Причината да се припада е хипотонична най често. А ако на някой мозъка му изключва по време на адреналинов приток, има проблем , който е за високоспециализиран невролог или кардиофизиолог. И ми е писнало да слушам за психолози и попове как лекували тия състояния! Не ги лекуват! Това са глупости на търкалета. Ако искате истината - strahbg е сайта. Човека е минал през ада, и в него е имало и хапчета. Иначе щеше да си е там още. А разни говеда с дипломи по психология от Благоевград изобщо не ме интересуват!

Джери ето:
https://www.anxietycoach.com/what-panic-attacks-can-do-to-you.html

Много интересно, щом казвате, припада се. Специално се консултирах с 3 лекаря, и всички отрекоха да се припада. Ако има ниска захар, хипотония или някакъв друг проблем е възможно, но ако си клинично здрав няма как да се случи. Но явно нещата са силно индивидуални.

С паническо разстройство се занимават психотерапевти/психолози, не доктори  Wink
Учудвам се, че едва сега се "консултирате" , след толкова убидетелните си нагласи.

# 34
  • Мнения: 97
Георги, аз също си мислех да напиша същото за адреналина, че няма как по време на пик на адреналин да припадне човек.
Джери, и аз не знам дали има пряка връзка със следродилната депресия, но второто си дете родих на 15.05... ами и тогава ми е кофти, но минава по-бързо този период. Но през зимата си е много по-зле.

# 35
  • Мнения: 2 757
Толкова много се уморих от тъпотии, че вече не ми се и обяснява. Като чуя за психолог, и ми иде да обеся споменаващия го! По-добре да ида на шаман/врачка/ходжа! Толкова много ми е писнало! Отделно на всичко друго , всякакви простотии от рода на перфектно здрав, ама припада, в перфектно здраве, ама умря и т.н. вече толкова са ми досадили, че наистина ще го отнесе някой скоро физически! Е и аз преди седмица изпратихме един набор - на 34 си отиде от инсулт... В перфектно здраве, спортист, перфектни мерки и т.н. Аутопсията обаче показа патологии в кръвоносните съдове на мозъка. С години са се наслагвали безсимптомно нещата и на края хеморагичен инсулт и толкова.
Георги, аз също си мислех да напиша същото за адреналина, че няма как по време на пик на адреналин да припадне човек.
Джери, и аз не знам дали има пряка връзка със следродилната депресия, но второто си дете родих на 15.05... ами и тогава ми е кофти, но минава по-бързо този период. Но през зимата си е много по-зле.

# 36
  • Мнения: 97
Георги, нещо нередно ли казах? Не разбрах, защо ме цитира?

# 37
  • Мнения: 4 406
Мерси, Георги!
За наше успокоение, повечето от психолозите от килийното училище ЮЗУ тук, не работят по специалността си. И те станали програмисти.

Голяма некъдърщина. Седя с един бегъл познат, такъв точно, аз надумкана с АД, ривотрил, хедонин, и той ми казва - да пием водка, и му обяснявам положението. Имах чувството, че ако говоря на циганин отвън, той щеше да ме разбере.

Аз май ще се преваксинирам и ще пращам настаняващите се първо в ресторанта, да си пийнат.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 01:16 от Jerry F

# 38
  • Мнения: 1 217
Тоя сайт  strahbg е страхотен! Така хубаво и ясно обяснява човекът всичко около тревожност, паники и депресия. И лечението естествено. Пък който не вярва негова си работа. Аз страдах години преди да започна лекарства и бях стигнала до дъното на калта.

# 39
  • Мнения: 5 459
Емма, какви точно хомеопатични си пила?

# 40
  • Мнения: 97
Според нещата които споделих с нея и заради безумния ми страх от змии ми предписа Lahesis mutus 15 ch.

# 41
  • Мнения: 5 459
Стоева сигурно?!

# 42
  • Мнения: 97
Да, при нея ходих. Всъщност тя ме запозна с ПА, дотогава изпитвах симптоми и не знаех какво се случва с мен. А тя ми беше клиентка и близка на мои познати и забеляза, че нещо не е наред при мен.

# 43
  • Мнения: 5 459
Да, при нея ходих. Всъщност тя ме запозна с ПА, дотогава изпитвах симптоми и не знаех какво се случва с мен. А тя ми беше клиентка и близка на мои познати и забеляза, че нещо не е наред при мен.
То не, че тя е много наред Laughing, ама пък добре, че ти е помогнала....

# 44
  • Мнения: 97
Тогава много ми помогна и това продължи до 2017 г.

Общи условия

Активация на акаунт