СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 983
  • 921
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 3 457
Снощи ББ се обърна към министъра  на образованието и му каза-виж какво трябва .Отговори трябват ми няколко дни да видя...И Бойко го прекъсна с "действай"

# 616
  • Мнения: 47 982
3 деца са заразени, макар и без оплаквания
За мен е изключително притеснително

# 617
  • Мнения: 4 967
По Нова тв дават пример за дистанционно обучение.

# 618
  • Мнения: 3 049
Това го видях. Даже не чух какво каза Вълчев, но отговорът на ББ беше нещо от сорта, в негов стил: Значи считам, че сме се разбрали.

# 619
  • Мнения: 6 926
3 деца са заразени, макар и без оплаквания
За мен е изключително притеснително
Не са заразени, а контактни. Взети са им проби, които още не са излезли.

# 620
  • Мнения: 710
3 деца са заразени, макар и без оплаквания
За мен е изключително притеснително
Не са заразени, а контактни. Взети са им проби, които още не са излезли.
Казаха, че са с положителни проби, но са добре, не са със симптоми и болни.

# 621
  • Мнения: 8 229
Моите днес са на училище, едва тази сутрин видях, че може и да не ходят.
Ще ги оставя да си изкарат часовете до обяд, така или иначе вече са там.
Най-много ще ме яд за тренировките на дребния. Научи нови упражнения в последните седмици, работи върху други нови. Жал ми е за труда, който е положил. За седмокласникът не ми е особено притеснено. Ще си учи вкъщи.

# 622
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
https://nova.bg/news/view/2020/03/13/281118/
Заразени са децата, но не са болни. Нямат симптоми.

# 623
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Мен ме притеснява, че на Ема й действа демобилизиращо това стоене вкъщи, КПД- то пада с всеки ден....Тази сутрин имахме скандал - не искаше да стане за онлайн урока по МАТ. Каза, че в училище няма по 10 часа мат на седмица и един вид взела си е вече необходимите часове. А учителят вчера нов урок им предаде, дал е домашно по него - Неравенства в триъгълник.

# 624
  • Мнения: 24 467
Да, и аз така го тълкувам. Това е решение само за днес, защото има дата, че важи за 13.03.
За мен снощи не стана ясно кой ще издаде заповедта за затваряне на училищата и дистанционното обучение. Дали министър, шеф на местното рзи, кмет, руо или директор на всяко едно училище.
Когато днес НС приеме и обяви извънредното положение /не мисля, че няма да стане/, ресорните министри и други административни органи ще си упражнят правомощията. В случая смятам, че това е от правомощията на МЗ и МОН - да си решават. А ако се приемат цялостно пакет от мерки, вероятно това ще направи МС, като колективен орган.

https://standartnews.com/balgariya-politika/kakvo-e-izvnredno-po … pravo-417430.html

https://debati.bg/kakvo-znachi-izvanredno-polozhenie-spored-balg … -zakonodatelstvo/

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 09:36 от Judy

# 625
  • Мнения: 4 967
Издателство "КЛЕТ България" осигурява напълно безплатен достъп до всички свои електронни ресурси с марките Анубис, Булвест 2000 и Klet, като материалите обхващат всички предмети от 1 група на детските градини до 10-ти клас. Това съобщиха от издателството. За достъп е необходима свободна регистрация на адрес www.klett.bg - бутони "Електронни учебници/Свободен достъп".
    Всеки учител може да намери частта и уроците, до които е достигнал със своите ученици, и да им даде задачи за самоподготовка, разяснения по учебния материал, както и допълнителни ресурси.

# 626
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Мен ме притеснява, че на Ема й действа демобилизиращо това стоене вкъщи, КПД- то пада с всеки ден....
на едно мнение сме отново! .....

# 627
  • Мнения: 3 049
Този достъп и до сега го имахме.

# 628
  • Мнения: 24 467
Мен ме интересува конструктивно от училището да ни кажат да си вземаме ли вкъщи уроците или не по останалите предмети, извън мат. и БЕЛ. От понеделник си почва младежът по учебниците и от "Уча се" да си кара иразказвателните и толкоз.
Че няма да е на училище - няма - който каквото и да реши.

# 629
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас учителката по математика вчера прати дълъг списък с допълнителни задачи и поръча децата да си прегледат уроците до края на раздела. Не знам какви са и плановете все още.

Общи условия

Активация на акаунт