Папагали 2

  • 21 288
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Baby*,така е,стига да е млада птичката.
Аз не си взех папагал,синът кашли от папагали.А цял живот съм живяла с папагали.
Взех котараче.Аз се влюбих в него на снимка,явно и то в мен,още когато дойде у нас.
Първия час у нас прекара в една библиотечка,но когато излезе,предяви претенции да се качи на моето легло...Макар и целият да беше в бълхи,го пуснах.Оттогава сме любов необяснима,дори в жегата ме гушва за малко и пак си спим заедно,един до друг.
Не ме буди,не ме тормози,невероятен е за котка.Слуша,мърка и ме меси...
Такава би трябвало да е връзката между стопанин и любимец.

Каквото и да правите,не удряйте животни.
Предизвиквате страх и понякога и отмъстителност.
Когато се увлече в игра и пусне до кръв някой нокът,започвам"Ооох,оох,боли..."
"Виж какво направи!" и котакът гледа гузно встрани.
И папагалите разбират.
Те разбират нашия език или езика на тялото ни,интонацията,настроението...

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 167
Благодаря за отговорите 🙂. Взех птичката и засега всичко е страхотно. По цял ден лети из къщи или каца на рамото ми докато работя. Вечер си спи в клетката. Иска си много грижи, но е много забавно и си заслужава. Единствено е малко досадно, когато постоянно пощи нещо по ръцете или косите ни. Дори боли на моменти. Вашите правят ли така?

# 77
  • Мнения: 2 394
Честит нов член на семейството Simple Smile, дълго да се радвате на съвместното си съжителство!
Има, има питайте ММ Satisfied
Малко да му израсте брада и гледай какво дърпане пада Simple Smile
Даже се е случвало и мен да пощи. Не  знам как но успява да захване и власинки от бузата ми ... и си боли да Simple Smile.
Карам му се, а той ми се кара още по-силно, че му прекъсвам любовта към нас Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 749
От година гледам монах, ръчно хранене. Пощи си ни и той, на моменти е голяма досада. Опитва се да пощи и кучките, ама те бягат. Доста време пазехме папагал, докато се оказа, че трябвало да пазим тях от него. 😂

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Пощят,да
Това е висша форма на любов!
Дано дълги години да се радвате с папагала един на друг
Аз в момента съм много щастлива с котката,дано и ние дълго да се радваме един на друг.
Вас ви пощят,мен ме тъпчат и мачкат с любов и ми мъркат много.
Това са прекрасни неща!

# 80
  • Мнения: 2 749
Всяко животно вкъщи си е радост. От дете започнах да мъкна кучета и котки за ужас на нашите. 😂 Малката ми го връща доста успешно, но не се сърдя.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Всяко животно вкъщи си е радост. От дете започнах да мъкна кучета и котки за ужас на нашите. 😂 Малката ми го връща доста успешно, но не се сърдя.
Най-добрите терапевти са на четири лапи или имат клюн и пера...
Прекрасно е да имаш животинка,те дават най-чистата любов.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 167
Благодаря ви, да наистина е са терапевти животните. И аз имам и йорки и засега гледа много подозрително, особено като лети. Дано не го докопа в някакъв момент...

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря ви, да наистина е са терапевти животните. И аз имам и йорки и засега гледа много подозрително, особено като лети. Дано не го докопа в някакъв момент...
Ооо,внимавайте.
И задължително осведомете кучето да не яде папагала.Ще ви разбере.
Ловци са йоркитата.
Онзи ден влезе една буболечка и моето коте,което е лигльо и глезеве,а и мъничко,още няма 5 месеца...я хвана за част от секундата...За щастие я пусна след врясъците ми"Нее,не я яж..."и успях да я хвърля навън(жива).
Дано не влизат оси,че си е страшно,то е глупаво...

# 84
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Scarlett83 добре дошъл на новия член в семейството! Да ви радва и обича, и вие него!
Пощи и него си и нас! Много е досаден, да, но той в клетката не седи, така решихме от самото начало. Там ходи само да спи или когато го изнасяме с клетката на терасата. За пръв път като видя, че имам лак на ноктите, първо се уплаши (всичко ново го плаши), но като ги "опита" реши, че ще го бели, е обърна нокъта ми - ужасна болка! Много обича дълги коси, качва се на главата и почва да се заравя, да скубе, да дърпа с човка и да се търка, а ако е мокра косата, голям кеф е за него.

# 85
  • Мнения: 2 749
Благодаря ви, да наистина е са терапевти животните. И аз имам и йорки и засега гледа много подозрително, особено като лети. Дано не го докопа в някакъв момент...

Ооо, не ги оставяйте сами, ако пилето е пуснато. Моите пинчерки /те са майка и дъщеря/ от бебета са с папагали и дори и сега, като хвърка из стаята, голямата подскача и лае, въпреки "не". Но той пък нарочно лети ниско, да ги дразни. А като лежат до някой от нас, се примъква и той, почва да ги пощи и те бягат. В началото се карах на тях, да не му подскача, сега се карам на него.

# 86
  • Мнения: 1 766
Спи ли нощем жакото? В смисъл ако сме в една стая с него дали ще можем да спим?

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Спи ли нощем жакото? В смисъл ако сме в една стая с него дали ще можем да спим?
Зависи от пилето.
По принцип малко си мърморят и пеят,когато им се пее...

# 88
  • Мнения: 2 749
Моят на тъмно си мълчи. Но иначе е шумен.

# 89
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
да, зависи! може да си спи, а може да реши, че като ви чува, че дишате да подсвирква, да чопли нещо... не се знае предварително. Те са индивиди.

Общи условия

Активация на акаунт