ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - 3

  • 33 812
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 11 998
Абе, Zoom - zoom, няма да придиряме за платформа. Joy

# 106
  • София
  • Мнения: 7 056
Аз мисля, че ще съм най-подготвена от към платформи. Детето ги брои, дотук използва 4. Joy
Ще удари едно рамо, щото и аз нямам представа как се случват нещата.
Правихме анкети за дати, ако искате сега да направим анкета за платформа. Joy

# 107
  • Мнения: 8 757
ГоУеми сте!
    И при наборът нещата почват да се случват полека,повече по метода проба-грешка.Вчера класната ни насмете в родителската група,че не са си дайли мейлите.После децата се разпищяха,че класната не направила група нам си къде,а това се правело само от учител.Помолили друга учителка да направи.Аз честно , изобщо не разбирам къде какво правят,а и съм на работа,за да следя непрекъснато.
   Сега говорих с него,правел си упражненинята-но не разбрах по физическо,по някой предмет или от фитнеса.

      Аз да питам за маските-гледам Мангъров сутринта по тв.Каза,че нито ръкавици,нито маски ни пазят.кажете сега,да носим или да не носим?При мен влизат всякакви хора,аз слагам и маска и ръкавици,особено ръкавици,защото работя с пари.Онзи ден не обслужих една бабетка,която си плю на банкнотите ,за да ми даде едни 10.00 лв.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз маска не слагам, мъжът ми също. То и нямаме де, но и не виждам смисъл. Ръкавици също. Всеки си има по един гел в джоба и след пазаруване го използва, докато се върне в къщи и се измие. Лудостта да мия всичко купено също не правя. Това е при нас.
Обаче при тебе, Марулета, си сложи ръкавици, за да не се дезинфекцираш след всеки клиент.

# 109
  • Мнения: 292
Най-успокойтелното в нашия град е,че магазините за пирони работят,така че въже винаги има от къде да си купя 😂😂😂

# 110
  • София
  • Мнения: 3 058
Аз нося маска, когато ходя до магазина. Все си мисля, че ако аз съм с маска и магазинерката срещу мен е с маска, има по-голяма бариера, не е като да сме и двете без.  Тя е и с ръкавици, аз не. Мия си ръцете като се прибера, но то това не е от сега, и преди го правех. Не ходим безразборно никъде, децата даже не са си подавали носовете, но баща им ходи на работа. И, естествено, пия по едно противогрипно с подходящ градус вечер. Да не се наложи накрая в тези платформи да отваряме клубове на анонимните алкохолици, само. Че, както е казал народа, ако дойде още един вирус, който се лекува с ракия, вече нЕма да издържа!

# 111
  • София
  • Мнения: 1 109
Ами прочетох някъде,че след короната, ще е наред цирозата. 🙄

# 112
  • Мнения: 8 757
Ахахаха!Ние по принцип си пийваме ракийца у дома,особено аз.Тъй че ще издържа и на тоз напън.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Айде да похваля вече и нашето училище - минаха на виртуални класни стаи по предмети. Даже завъртя и едно контролно по мат за 20 минути. Аз обаче започнах да кашлям и съм се самоизолирала в една стая, та само си подвикваме от единия до другия край на къщата. Дано да е проста истинка, защото се притеснявам, че може да заразя родителите си, които живеят с нас.
Незнам дали трябва да се хвали училището или конкретните учители, защото в нашия клас не е така (НЕ). Вчера само по Биология има правено "нещо". Не съм в къщи за да видя как точно протича всичко, но питах преди малко конкретно за виртуалните класни стаи - нямат такива. Питам баща му (че работи от вкъщи) как вървят нещата - "направи си упражненията и ги изпрати"

А ти да оздравяваш Tea

Значи трябваше да изберете АЕ за първи език:-). Синът ми има live chats по различни предмети, преди малко учителят  по физика обясняваше новия урок, по математика постоянно правят тестове за 15-20 минути със засичане на време, по немски госпожата им праща записани клипчета с нейния глас за задания, които после са писмени, вслят теми и задачи по химия, биология, география, история, литература. Обучението си върви с пълна пара. Само от време се надвикваме ако той има live chat,  a   аз skype call, ама това са рисковете.

# 114
  • София
  • Мнения: 287
      Аз да питам за маските-гледам Мангъров сутринта по тв.Каза,че нито ръкавици,нито маски ни пазят.кажете сега,да носим или да не носим?...
Ние маски не носим, защото нямаме и няма откъде да си купим. В почивните дни ще се отдам на шев и кройка и ще сътворя. Децата не излизат, мъжът ми ме вози до работа и обратно и ходи да пазарува по 1 път на ден.
Аз в нещо като обедна почивка скачам до някой магазин да си взема нещо за обяд - някой пакетиран боклук. Наоколо почти нищо за храна не е отворено. Работят само едни момчета, които предлагат италианска кухня, но предвид прилагателното не смея да си купя Joy
Голямо предисловие направих ...
Исках да кажа, че в работата ни раздадоха по 1 брой маска и следните указания от раздаващия маските - предпазва до 8 часа от познатите до миналата година вируси, за настоящия - вероятно не, носиш я при контакт с колеги, когато си сама в стаята я сваляш и на око пресмяташ около 8 часа носене, после я хвърляш. Колко е достоверна тази информация - Божа работа.
Якото е, че на маската пише "Дрегер" и не знам дали да не си я запазя за цирозата:joy:
Толкова е хубаво, че ви има, много съм се сдухала от ограниченията, ходенето на работа и нервните мъже вкъщи. Глътка въздух е, като вляза в мамата и някой от вас е писал Flowers Rose
Бъдете здрави

# 115
  • Мнения: 8 757
На мен ми е все по-трудно с благи думи и методи да удържам набора у дома.Знам,а и той знае,че ако се наложат строги забрани няма мърдане,но.....Днес сестра му ми каза,че е излизал с атв-то.Два часа беше у гаджето .
  Възползва се ,че ни няма у дома ,обаче ако си остана в нас другата седмица,дупе да му е яко.И добре,че сме в къща!!!И то на крайна улица,след нас са запустяли лозя ,срещу нас гора.И язовира.

# 116
  • София
  • Мнения: 11 998
Никой работещ да не се оплаква! Аз откакто не работя, се изгърбих от работа. Joy

Днес няколко майки от класа на наборката успяха да ми вдигнат кръвното във вайбър групата по повод дистанционното обучение. Мрънкане от типа  "нещо куца", ""нещо трябва да се подобри", ама без конкретика какво куца и как да се подобри. И нали знаете как действа стадната психика - един тръгва, друг подема и взаимно се нахъсват, постовете стават все по-безутешни, докато "нещо куца" се превръща в "това е безобразие!" Satisfied Ама безмилостна била програмата от 9 до 5 /колко да е безмилостна - имат си по  7 часа, както обикновено, просто почват по-късно, слава богу, и имат по-дълга обедна почивка/, ама как ще го научат този преподаден материал трайно Flushed , ами кога ще имат време да се готвят, а и тестове щели да им дават - ужас. И търсят разбиране /претоварени били децата/, но не предлагат такова. А хората се старят да провеждат истинско онлайн обучение, с преподаване на живо, а не просто да ги затрупват със задачи и сами да си четат уроците и да се оправят /аз до днес изобщо не се интересувах, защото смятам, че обучението на 16-годишен не изисква моята намеса, но днес разпитах дъщеря ми как се случват всъщност нещата. Тя е ОК и не се чувства претоварена, намира организацията за добра/. Проблемите идват предимно от деца, които например намират за много забавно да мютнат микрофона на госпожата по физика и тя десет минути да се чуди как да си го включи. Но не намираме за нужно да си възпитаме децата, "по-конструктивно" е да се мрънка без никаква конкретика. Понасметох ги малко и замлъкнаха. Няма да стана любимката на класа явно. Joy

# 117
  • Мнения: 292
Днес ходих за консумативи за офиса и една учителка по физическо търсеше слушалки за да може да преподава.Голям смях падна трябвало да са и красиви щото всички щели да я виждат да не и пречат като показва улражненията абе чудо 😁

# 118
  • София
  • Мнения: 3 058
Питах набора как върви мютването при тях - днес някой мютнал микрофона на госпожата по музика, очаквайки явно и тя да се бори 10мин, докато си го включи. Но пък тя се оказала по-подготвена - не само, че веднага си го пуснала, ами даже разбрала кой я е заглушил и го изхвърлила от групата. Той пак "джойннал" (цитат), но вече не посмял да се изявява, да не вземе да получи и отсъствие.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ох, Санака, аз съм вкъщи, ама се сгърбих от работа. Дето се вика детето гладно ще умре, защото не мога да се вдигна от лаптопа. Гледам, че и той е зает по цял ден, но основно вечер ми разказва какво е правил през деня. А какви планове имах - да разглеждаме виртуални музеи, да гледаме онлайн представления, да си почиваме блажено за по няколко часа на ден. Тръц! Чак ей сега малко за да се разсея, замесих една чабата, че да ми спаднат бесовете. Боже, как искам отпуска!

Общи условия

Активация на акаунт