Естетична хирургия на гърди/Мамопластика - 9

  • 48 998
  • 781
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 477
Снимката която качих е истинска мацката има инстаграм и аз не вярвах че тива е истина но и отворих профила и два часа съм я разглеждала да разбера защо така са станали.
Чувствителноста при всеки по различно време се завръща аз почти 5 месеца след операцията няма чувствителност при разрезите но знам от секциото че до годината ще отшуми имплантите с всеки месец стават все по меки.

# 316
  • Мнения: 30
А аз искам да попитам по колко пъти в деня трябва да мажа белезите и за какъв период от време?

# 317
  • Мнения: 3 391
А аз искам да попитам по колко пъти в деня трябва да мажа белезите и за какъв период от време?

Много много препоръчвам лепенките за белези. Резултата нистина е страхотен.
Носят се 2месеца ( сменят се всяка седмица). Продават се на голям лист, от който си режеш парченца.
Струват около 60-70лв, но аз мисля, че с един пакет ще ми стигне за двата месеца.
При всички положения белега почти не се вижда вече (нося ги от 1месец).

Иначе по-класически вариянт е бадемово или розаво масло.

# 318
  • София
  • Мнения: 134
За мен заличаването на белега си зависи от кожата. Няма вълшебно мазило, лепенки или лазери. Аз след първото секцио имах много лег белег, след второто вече няма как да желая да е малък. Имам и други операции и с мазане и без мазане за мен е все едно.

# 319
  • Мнения: 477
Аз ги мажа сутрин и вечер.

# 320
  • Мнения: 37
Здравейте,момичета.На 17ти ден съм от операцията,на пипане се усещат по-меки вече учудващо.355цц анатомични при д-р Молов ,старт малка чашка А(но не нулев старт),пишете за снимка,защото от телефон нещо не мога да кача.Първите ми 5 -7 дена мъката беше ставането от леглото (в което живеех) хаха ,но до там.Имам доста проблеми с болките в гърба,особено от това,че само по гръб спя,някакви съвети или ще трябва да търпя още месец-два?

Бих желала на мен,моля.И на мен ми предстои операция със същите размери и форми.

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
А аз искам да попитам по колко пъти в деня трябва да мажа белезите и за какъв период от време?

Първите 4 дни бях с големи лепенки не мажех нищо. След петият ден доктора ми сложи едни по -меки и финни лепенки върху които ми даде на мажа крем с антибиотик (моите разрези са доста). След 10-ти ден започнах по 3-4 пъти на ден да мажа с Цикратидина мас. Все още имам корички на разрезите на места, когато паднат навсякъде започвам да мажа с Келокот. Когато паднат и конците (не знам кога ще стане това) за вечер ще си взема Контрактубекс Overnight Intensive Patch. На 25 дни съм Simple Smile, променят се. За сега съм доволна, но има още какво да се желае. А и с белезите ще е борба, но аз съм войник Simple Smile. Минах сама през две операции наведнъж, та с белезите ли няма да се справя Simple Smile...

# 322
  • Мнения: 86
И при мен в тази част нямаше чувствителност много време, едва след шестия-седмия месец имаше значителна промяна. Към момента са минали 10 месеца и все още чувствителността не се е възвърнала напълно.

Аз съм от тези с липса на мувствителност... на 4 месеца съм и мноого бавно се връща. В дилната част на гърдата откъм белега още не усещам почти нищо. Надявам се да се оправат 🙄 Ако има някой с подебен проблем да каже, кога се е иправил:)

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
По отношение на чувствителноста, първите две седмици ми бяха като изтръпнали гърдите и не ги усещах. После започна да се връща усещането при допир. В момента си усещам всичко, даже бих ги определила, като по чувствителни от преди. Единственото място на което все още не се е възвърнала чувствителноста напълно е зърното на дясната гърда. Но не е минал и месец още от операцията. Предполагам всичко ще се нормализира във времето.
Аз се чудех, има ли противопоказания да се ползва парна баня или сауна? За какъв период? Някой да има информация?

# 324
  • Мнения: 3 391
Не го мисли, ще се върне само имай търпение и не го мисли постоянно и един прекрасен ден ще се върне... Simple Smile

Eli..........  моите след 5 месец омекнаха осезателно, сега на 9 месеца вече си ги мачкам и усещам като нормални гърди и отдолу омекват, усеща се тежестта на импланта, но са меки Simple Smile

Благодаря отново.
Наистина ме успокоява много. Сега на един месец ми се струват толкова "фалшиви", че понякога е отчайващо... Но си трябва търпение Simple Smile

По отношение на чувствителността.
Първите три седмици нямах чувствителност в долната половина на гърдите.

Зърната ми никога не са губили чувствителност, въпреки, че е рязано около ореолата.

# 325
  • Мнения: 80
И аз съм като Ели, много са ми твърди гърдите и изобщо не ги усещам като естествени, въпреки че изглеждат много добре. Една-две идеи по-меки са от преди две седмици, но...и аз ще се въоръжавам с търпение явно. Мисля си, че при мен е така защото нямах много моя жлеза и реално новите ми гърди се оформят от импланта...и няма тъкан която да ги направи по-мекички...но ще видим, все пак мина пътвия месец, ще минат и следващите живот и здраве 😊

# 326
  • София
  • Мнения: 1 758
Тези от вас,които имат дати за след 13ти април,какво ви казват докторите,отменят ли се?
Ако някой има дата за 15ти април примерно,той до последно няма да знае дали ще се оперира,понеже те на 12ти може да кажат,че се удължава извънредното.
Как да знае човек да прави ли изследвания или не.
Вярно е,че гърдите не са най-важното сега,но е нормално и това да ни вълнува.

# 327
  • Мнения: 35 961
вие мислите ли, че ситуацията ще се промени преди великден и майските празници?
не мисля, че е реалистично да правите планове преди 10 май

# 328
  • Мнения: 1 725
И аз съм за май месец. Те удължава по малко да не стресират хората и безнеса.

# 329
  • Мнения: X
Аз си преместих самолетните билети за началото на Май, но сега писах на компанията дали ще може за юни. Като гледам при нас в Германия, а и другите засегнати страни, две седмици стоене в къщи не дават никакъв резултат. Със сигурност поне до средата на Май ще продължи тоя ужас. А дори и да вдигнат извънредното положение в България, мен може да не ме пуснат да вляза в страната  или да трябва да седя две седмици под карантина  Sad

Общи условия

Активация на акаунт