Свекърва и доведено внуче

  • 4 871
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Изненадана съм как е възможно, изобщо, тази жена и отношението й да са толкова важни за теб? Честно
Даже не живеете заедно. И не сте близо , нали така ?
Колкото повече се пънеш, толкова по-тъпо ще се чувстваш
Отношения на сила , нямат смисъл
Тя се държи като свекърва и изобщо хладно, но прилично, нали така? Звучи идеално... Никакви близки отношения
по-добре, ако е такава бабата ... И ти любезно, но хладно и толкова Grinning
Сина ти не го мисли, достатъчно е голям че да разбира , че тя не му е баба на него и какво толкова да му е важна тя? Нали си има той баба и дядо с добро отношение, достатъчни са му на първо време.

О, да, то така ще бъде от тук нататък. Проблема после ще е за нея, защото нероденото и внуче няма да има хубава връзка с нея. Децата не обичат да усещат, че майка им е нежелана някъде. Тоест, тя вреди най-вече на себе си.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 285
Ще й накривиш шапката 😀
С такова глупаво упорство далеч няма да стигнеш.
Леко започвам да проумявам защо е така дистанцирана свекърва ти.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 642
Тези неща мъжа ти забелязва ли ги? Ако да, какво казва по въпроса? Ако не, не е ли време да поговорите на тази тема?

# 18
  • Мнения: 19 976
Какво значи вашето дете да се чувства, че го дели? Ами, дели го, това са реалностите, то е с различен статут в семейството. За него е вредно да го приемат еднакво.
Вие правите лоша услуга на детето си, ако не му давате да разбере и усети реалната ситуация – нарича се свръхпротекция. Обикновено това пречи на децата и те израстват неадаптивни и безсилни да се справят като възрастни с различните ситуации в живота си.

# 19
  • Мнения: 46
Лили, собственият баща на детето ти не го взима често и нямат близки отношения.
Ами, не виждам какво толкова се чудиш, че чуждата жена не може да го почувства като свое.
Хората са различни-няма да се учудя, ако свекърва ти те приема като агресор, който ще вземе от вниманието и наследството на момиченцето, което е сираче, без майка...........и всичко там което се сетиш.

От друга страна, защо искаш да е дотолкова възпитана, че да лицемерничи в отношенията с детето?
Как ще се чувства той, като вижда разликата в държанието  й "на терен"?


Да така е. Харесвам и тази гледна точка. На моменти даже съм усещала, че ревнува внучка си от мен.
Аз няма повече да водя сина си там, защото понякога се случва да отидем за малко. Просто ще сложа и аз бариера и толкова. Много е лошо, когато си получавал добро и топло отношение, то рязко да спре. Но нека така да е, аз нямам какво повече да давам от себе си.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 642
Ох, така е, Базила, но много боли като виждаш как детето ти страда. Аз съм в подобна ситуация, но със съучениците на дъщеря ми и на моменти ми е идвало да вия от яд.

# 21
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 285
И какво се очаква да направи мъжът? Да сложи нож на майка си, че не приема детето като свое?
И тя като ще го заобича и като ще го загледа, леле, леле. Я стига.

# 22
  • Мнения: 18 590
Може би и трябва още време.
Не  е нормално и всеки средно интелигентен човек ще намери начин да не дели децата поне въшно, в него си е трудно, но  може с времето да приеме.Не  е само до теб.Познавам една свекърва, дето и до сега, общото дете  е на 12 , все намира да мрънка за доведеното.Не беше такава, но бях свидетел на  предишната приятелка на сина  и-детето бе малко 5-6 годишно, както и сегашното като се събраха, но едва я изтърпях  и майката бе притеснена здраво от мрънкането  и.Не пипай , не се качвай, следеше го  непрекъснато и за краткото време се изнервих и аз.
Не знам как бих реагирала при такава ситуация, но ми се иска да е с повече внимание дори към чуждото дете.
И към тези от примера дето са заедно се старая да нося дребни неща и за двете.
Но каквото-такова.Не  е нормално, но се примири пък дано се случи да се осъзнае жената.Доброто е че не ви се меси , че тогава става манджата с грозде.Ще се молиш да е безразлична.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 642
Вики, посочи ми къде съм написала, че трябва да направи нещо мъжа й? Хайде стига я нападахме жената, преживява достатъчно, а и звучи доста уравновесена. Попитах дали мъжа й вижда ситуацията и би било интересно да се чуе ако я вижда, какво мисли.

# 24
  • Мнения: 46
Какво значи вашето дете да се чувства, че го дели? Ами, дели го, това са реалностите, то е с различен статут в семейството. За него е вредно да го приемат еднакво.
Вие правите лоша услуга на детето си, ако не му давате да разбере и усети реалната ситуация – нарича се свръхпротекция. Обикновено това пречи на децата и те израстват неадаптивни и безсилни да се справят като възрастни с различните ситуации в живота си.

Хехе, повярвайте ми сина ми не страда от такава свръх протекция както я наричате. Няма да изпадам в подробности за това как е гледан и какъв характер има, защото това не е темата, а и няма да се възхвалявам излишно като майка.

# 25
  • Мнения: 7 336
Свекървата не е длъжна да приема теб и още по- малко синът ти. На нея той не е никакъв. Мен специално ми е дразнещо упорството ти.

# 26
  • Мнения: 46
Тези неща мъжа ти забелязва ли ги? Ако да, какво казва по въпроса? Ако не, не е ли време да поговорите на тази тема?

Мисля, че ги забелязва и усещам, че много се дразни, но какво да им каже? Насила хубост не става.
Мисля да си сменя и аз отношението, да си отпие малко и тя от отровата да види дали е приятно. Ясно е, че никой не обича пренебрежително и студено отношение.

# 27
  • Мнения: 2 886
И какво се очаква да направи мъжът? Да сложи нож на майка си, че не приема детето като свое?
И тя като ще го заобича и като ще го загледа, леле, леле. Я стига.


Разбира се, че няма да слага нож или каквото е там, но може да поговори с майка си. Какви очаквания е имала тя - може би той да остане цял живот сам с дъщеря си, и дали това би било най-доброто за едно дете. И наистина ли бабата смята, че синът й е по-нещастен сега  със семейство и още едно дете на път?
Че очаква от нея да го подкрепи, а не да генерира допълнително проблеми, може би смята, че не са преживели достатъчно лоши неща с дъщеричката му?

# 28
  • Мнения: 29 497
Тези неща мъжа ти забелязва ли ги? Ако да, какво казва по въпроса? Ако не, не е ли време да поговорите на тази тема?

Мисля, че ги забелязва и усещам, че много се дразни, но какво да им каже? Насила хубост не става.
Мисля да си сменя и аз отношението, да си отпие малко и тя от отровата да види дали е приятно. Ясно е, че никой не обича пренебрежително и студено отношение.

Това мислех да ти напиша. Не си причинявай негативни емоции, особено че чакаш бебе.
Като не ти е приятно, просто не посещавайте бабата. Като иска мъжът ти, нека ходи с момиченцето. Ти си прави пас. Може пък да се усети....

Друг вариант е да поговориш с нея като "майка с майка". Ще помогне, ако имаш човек насреща си....

# 29
  • Мнения: 19 976
Има някакво упорство, граничещо с ограниченост, да.
Имате някаква представа за добро държание, възпитание и смятате, че всичко трябва да отговарят на него.
Иначе са злобни, пренебрежителни и студени.
И трябва да "отпие малко и тя от отровата да види дали е приятно". Това си го прочетете пак и помислете защо ви е да мъстите? Може би търсите мъст там, където няма нужда от нея.

Общи условия

Активация на акаунт