COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 819 428
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31 816
Една хубава новина!
За децата - сайта Уча.се е вече безплатен. Могат да си учат на воля и да не ги мислим.
Изисква регистрация.  Аз го пробвах с регистрацията ми от миналата година и работи.
Би ли обяснила каква е причината да пляскаш тук лъжи?
Защото не е безплатно. Току що проверих.

# 61
  • Мнения: 11 818
Една хубава новина!
За децата - сайта Уча.се е вече безплатен. Могат да си учат на воля и да не ги мислим.
Моите деца имат абонамент, но исках да споделя, обаче не намирам такава информация в сайта или страницата им във ФБ?!
Защото няма. Няколко пъти през деня срещам инфо, че е безплатно и тествам. Не е.
Вероятно заблуждението е дошло от незапознати, които са пуснали видеоуроците, видели са само, че тръгват, но не и че не са целите!

# 62
  • Мнения: 7 690
Чета в испански медии, че в България влизат в сила наказателни мерки за бягство от карантина до 5 години затвор. вярно ли е? Онзи ден слушах ББ да се вайка за някакви избягали от карантина и обмисляше да предложи глоби и забрана за напускане на страната.

И до 50 000лв глоба, да.

# 63
  • Мнения: 46 535
Чета в испански медии, че в България влизат в сила наказателни мерки за бягство от карантина до 5 години затвор. вярно ли е?
Да.
Обнародвано в Държавен вестник: До 5 г. затвор и до 50000 лв. гл … ване на карантина

# 64
  • Мнения: 1 078
Относно Великобритания:
https://www.express.co.uk/news/uk/1255370/coronavirus-uk-elderly … TZvHWKjIR6nCv9fLs
Правителството е готово да мобилизира усилията на "военно време" през следващите пет до 20 дни, включително планове за изолация на възрастните хора над 70 г. за четири месеца, съобщава политическият редактор на ITV Робърт Пестън.
Други планирани мерки включват принудителното реквизиране на хотели, частни болници и други сгради като временни болници.
Досега министър-председателят беше силно критикуван за подхода си към коронавирус, като много експерти твърдят, че не е стигнал достатъчно далеч, за да спре разпространението на вируса.Но висш държавен източник заяви, че това схващане е погрешно и обясни, че правителството чака оптималното време за налагане на ограниченията, тъй като те ще доведат до  катаклизми в ежедневието. Всички магазини с изключение на аптеките и магазините, които продават стоки от първа необходимост, ще бъдат принудени да се затворят.

# 65
  • Мнения: 13 191
Тези 4 нови от Боровец влизат ли в днешната бройка или са съвсем нови?

# 66
  • Мнения: 4 404
Чета в испански медии, че в България влизат в сила наказателни мерки за бягство от карантина до 5 години затвор. вярно ли е? Онзи ден слушах ББ да се вайка за някакви избягали от карантина и обмисляше да предложи глоби и забрана за напускане на страната.

Да, предвидени са солени глоби или лишаване от свобода за нарушаване карантина. Гласуваха промени в НК.

# 67
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Да знаете,че онова за нурофена ще се окаже вярно.Мой близък е анестезиолог в детско в Пирогов.Преди малко е шернал това,все пак е медицинско лице

# 68
  • Мнения: 1 258
А мислите ли, дали скоро можем да се окажем в пълна карантина както в Италия?

# 69
  • Мнения: X
Ако не си седнем на задниците..

# 70
  • Мнения: 2 719
Независимо дали е вярно или не, не е редно да се споделят медицински съвети от немедицински лица. В някои случаи може да е опасно. Хората са достатъчно паникьосани за да трябва да се тревожат, че са изпили един нурофен.

# 71
  • Мнения: 49
Ох, страшна паника ме гони. На мъжът ми му стана зле тази вечер, звънна на ЛЛ, тя каза, че по телефона нищо не може да му каже, по симптомите не може дс прецени какво е (естествено). Каза му да ходи във Военна болница. Сега, ние естествено не се юрмахме там, звъннахме на разкрития телефон на РЗИ. С тях не успяхме да се свържем много време. Звъннахме на 112, защото намерих информация, че и към тях може да се обръщаме в момента. Сега, да уточня, мъжът ми не е много зле, болен е, но е сравнително добре. На работа обаче работи с доста хора, като голяма част от тях са над 50-годишни. (При тях няма възможност за работа пт вкъщи). Та, именно това ни беше притеснението-ако е корона, да се знае, да се изследват и тези хора и т.н. Да се ограничи заразата. Пт 112 казаха, че ще изпратят екип. Дойде един млад лекар, много спокоен, прегледа го, каза че има симптоми на ОВИ, но не може да каже повече. Каза, задължителна карантина 14 дни и да се обадим н РЗИ да изпратят мобилен екип да го тества. Тъй като не е зле, обясни, че няма смисъл да се претоварват болниците като се карат там хора, които могат да се лекуват у дома. Чудно. От РЗИ обаче твърдят, че нямало такова нещо, да ходел някъде да се изследва, ако много се притеснява! Ами, бясна съм! Чудя се как да постъпим сега. Ако някой е бил в сходна ситуаьия-моля за помощ.

# 72
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Независимо дали е вярно или не, не е редно да се споделят медицински съвети от немедицински лица. В някои случаи може да е опасно. Хората са достатъчно паникьосани за да трябва да се тревожат, че са изпили един нурофен.
Доктор Витанова и доктор Здравков са го написали.Поне те са медицински лица.
С благодарност към Dr Iliyana Vitanova

"Приемането на нестероидни противовъзпалителни (Профенид , Нурофен, Диклофенак и т.н.) увеличава риска от усложнения при заразените с COVID-19!!!!
В случай на висока температура , мускулни болки , болки в гърлото , да се приема само Парацетамол в препоръчваните дози.
Това е последната информация от колегите във Франция"

# 73
  • София
  • Мнения: 11 478
Ох, страшна паника ме гони. На мъжът ми му стана зле тази вечер, звънна на ЛЛ, тя каза, че по телефона нищо не може да му каже, по симптомите не може дс прецени какво е (естествено). Каза му да ходи във Военна болница. Сега, ние естествено не се юрмахме там, звъннахме на разкрития телефон на РЗИ. С тях не успяхме да се свържем много време. Звъннахме на 112, защото намерих информация, че и към тях може да се обръщаме в момента. Сега, да уточня, мъжът ми не е много зле, болен е, но е сравнително добре. На работа обаче работи с доста хора, като голяма част от тях са над 50-годишни. (При тях няма възможност за работа пт вкъщи). Та, именно това ни беше притеснението-ако е корона, да се знае, да се изследват и тези хора и т.н. Да се ограничи заразата. Пт 112 казаха, че ще изпратят екип. Дойде един млад лекар, много спокоен, прегледа го, каза че има симптоми на ОВИ, но не може да каже повече. Каза, задължителна карантина 14 дни и да се обадим н РЗИ да изпратят мобилен екип да го тества. Тъй като не е зле, обясни, че няма смисъл да се претоварват болниците като се карат там хора, които могат да се лекуват у дома. Чудно. От РЗИ обаче твърдят, че нямало такова нещо, да ходел някъде да се изследва, ако много се притеснява! Ами, бясна съм! Чудя се как да постъпим сега. Ако някой е бил в сходна ситуаьия-моля за помощ.
Вижте, така се затвърждава сценария, че всичко е паника претоварване на икономиката. Какво му е?
Преценете!

# 74
  • Мнения: 9 680
Аз не знам как ще издържа този WFH един месец. От сряда съм само вкъщи и вече издивявам Grinning надявам се по някое време да свикна..

Общи условия

Активация на акаунт