COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 818 985
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 072
The_Third, благодаря за темата, както и за предната, разбира се.
Не знам колко хора си дават сметка колко ценна и полезна е информацията, която се споделя, както и отношението на всеки един от нас.

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 00:13 от CasaDelSol

# 46
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета, чета ви почти пг началото на първата тема, но се включвам чак сега. Имало ли е сред вас някой, който е имал симптоми на нещо(незнайно какво) и да се обадил на посочените телефони? Ако има, бих му задала няколко въпроса, че съм леко объркана.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 025
Ситуацията се подценява най-силно от младите хора. Затова е време да впрегнат различни любимци на младежта като спортисти, музиканти, актьори и т.н , които да обясняват накратко положението и да ги призоват да си стоят у дома.

# 48
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Къде има запис на Мутафчиев от последното интервю?

# 49
  • Мнения: 11 818
Столична община организира доставка по домовете на лекарства и храна на самотно живеещи възрастни хора, които нямат близки, имат хронични заболявания или са трудно подвижни.
Доставката ще се извършва от общински служители и при нужда от доброволците на Столична община и БЧК.
Ако имате възрастни съседи, информирайте ги и при нужда им помогнете да потърсят услугите на съответната община.
Телефоните за връзка са: 02/ 8188522 и 02/ 8188523.

# 50
  • Мнения: 2 072
На моя позната родителите онзи ден се прибрали от Испания.
Снощи цялото семейство на вечеря. Никакви предпазни мерки, никаква отговорност. Гледат с насмешка.
Но в понеделник са всички на работа и работят в достатъчно големи колективи.

Не са ли под карантина?
Според мен за такива неща трябва да се сигнализира, а най-добре да се забранят полети.
Защо е това извънредно положение, ако се ограничава  само до МОЛ и опашки?!

# 51
  • Мнения: 7 690
Къде има запис на Мутафчиев от последното интервю?


Мутафчийски.

Тук:

https://m.24chasa.bg/novini/article/8301530

# 52
  • Мнения: X
Къде има запис на Мутафчиев от последното интервю?

Последното изявление - https://www.facebook.com/novinite.nova/videos/678803695992264/.

# 53
  • Мнения: 9 124
Благодаря за темата и дано скоро има лекарство за това чудо.
Аз се притеснявам , страхувам и т.н., но сякаш не осъзнавам случващото, мозъкът ми не го възприема, а доста изчетох, гледах клипове, слушам изявления, гледах и за Китай , но това сякаш е за други, не за нас.
Бях още преди 2 седмици или кога бяхте на 300 страница май за затваряне на границите за пътуване, но....спор голям беше, то икономика, то свобода, то търговия, то..Бихме си спестили много неща и за хората, и за икономиката. Можехме да направим маски, костюми, подготвим нещата и преценим най-важното и спешното.
Изумих се кога почна всичко и за седмица докъде стигнахме , направо се оказахме без подготовка. И не са виновни лекари, сестри, Мутафчийски , а самото правителство за мен. Чакаха, мрънкаха, пускаха хора -една и съща лекарка канеха постоянно и говореше небивалици, други за маски как са едно нищо и само другите предпазваш (естествено никой няма да си сложи да пази някой, ако не е за него си)

Днес се каза, че 4 човека англичани са дали положителна проба за вируса и са били в хотел на Боровец. Сега щели всички хотели да проверяват там уж. Но...какво правят те тук. Кога са дошли, как са минали, отколко време са тук . Нали уж имахме контрол, нали нямаше да влизат болни. Сега и тях ще лекуваме и още 1 вчера чужденец май турчин, станало му лошо и се оказало заразени докога ще пускаме тук чужденци се питам, докога ще мислим за бизнеса на хотели, туризъм и т.н. Ние ще стоим затворени, маски нямаме да излезнем, работим без защита или ще ни изгонят, но в същото време други си ходят и влизат болни. Ми тези сега касата ще ги лекува четиримата. На Боровец с колко хора са били. Намразих ските направо ви казвам. То в Италия скиори разнесоха навсякъде, тук на ски англичани ни донесоха вируса, ама..докога ще влизат чужденци за почивка тук.  Стига с този разграден двор. Накрая ще затворят и за камиони и тирове за продукти и важни неща.
Бизнеса няма да умре на хотелиерите за 2 седмици, ама вече е късно наистина. Каквото можеше да се направи и имахме шанс го изпуснахме. Може би и затова едни шведи са се предали.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 497
На моя позната родителите онзи ден се прибрали от Испания.
Снощи цялото семейство на вечеря. Никакви предпазни мерки, никаква отговорност. Гледат с насмешка.
Но в понеделник са всички на работа и работят в достатъчно големи колективи.

За мен е въпрос на социална отговорност и е редно да се сигнализира на службите на реда за тези хора. Изрично има карантина 14 дни за завърнали се от рискови райони.....

Не са ли под карантина?
Според мен за такива неща трябва да се сигнализира, а най-добре да се забранят полети.
Защо е това извънредно положение, ако се ограничава  само до МОЛ и опашки?!

# 55
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата.
Не е за вярване какво ни дойде до главата.

# 56
  • Мнения: 2 719
Аз от няколко дни чета и пиша предимно вечер, когато впечатленията от ежедневния пазар и липсата на фризьор са поотминали.

Ето го математическият модел за който говорих вчера,изготвен в техническия университет на Виена:
https://www.tuwien.at/tu-wien/aktuelles/presseaussendungen/news/ … alsbetten-sparen/

В него не просто е взето експоненциално разпространение на вируса, но и са направени сторици хиляди симулации на хора, които се срещат, контактуват и се  заразяват един друг. Изводът е, че без предприемане на мерки, ще са нужни 32000 болнични легла само във Виена. С редуциране на социалните контакти с 25% се появява забавяне на темпа на разпространение и необходимите легла стигат до 6400.
В момента във Виена разполагаме с 10000, подготвят се обаче всички болници за допълнителни и се подготвя полеви лазарет в едно хале.
Гордея се с тях, че не остават уязвимите групи от населението зад борда, както правят Великобритания и Швеция. Някой знае ли с каква стратегия избраха да действат Холандия и Дания?

# 57
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
https://btvnovinite.bg/bulgaria/borisov-razgovarja-s-prezidenta- … -v-balgarija.html

Е в понеделник  ще са най строгите мерки . Трябва да минат пре НС , предполагам

# 58
  • Мнения: 2 204
Днес се каза, че 4 човека англичани са дали положителна проба за вируса и са били в хотел на Боровец. Сега щели всички хотели да проверяват там уж. Но...какво правят те тук. Кога са дошли, как са минали, отколко време са тук . Нали уж имахме контрол, нали нямаше да влизат болни.
Държавната граница на страната все още не е затворена и всеки може да излиза и влиза на своя отговорност. Щаба не е предлагал затваряне на границите. Всеки чужденец, който поиска, може да влезе в страната, стига да не му установят висока температура на границата.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Чета в испански медии, че в България влизат в сила наказателни мерки за бягство от карантина до 5 години затвор. вярно ли е? Онзи ден слушах ББ да се вайка за някакви избягали от карантина и обмисляше да предложи глоби и забрана за напускане на страната.

Общи условия

Активация на акаунт