COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 818 954
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 14 580
  • USA
  • Мнения: 7 292
Майк Помпео го нарече "вируса от Юхан" и китайците били се обидили,моля ви се..Кое не е вярно? Че вируса не е тръгнал от Юхан ли?Колко още ще ги търпим тези и колко вируса трябва да преживеем,ако оцелеем,за да им се наложат мощни санкции и забрани...

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 01:08 от Не се сърди, човече

# 14 581
  • Мнения: X
Ами те вече имат отсега готов отговор, ако се окаже, че няма антитела. Поредната конспирация. Grinning

Никъде за никаква конспирация не говоря, Лили. Говоря за политика. За извличането на максимални икономически и политически дивиденти от всяка една ситуация, лоша или добра, природна или "човешка".
Светът се занимава с това от хиляди години и в това няма нищо конспиративно, това е реалността, в която живеем.  Докато ти броиш умрели хора в нета, други пък гризат нокти в опит да измислят как да спечелят от кризата, трети плачат и си палят свещ пред иконка, четвърти вярват на някой или нещо си друго. Всекиму своето.
Не всеки, който не е съгласен с теб, е рептил.

И като не намерят антитела хората ще кажат - нас не ни лови, пускайте ни. То и не могат да ги държат дълго в тая патова ситуация. Видя се, че икономически няма да издържим.

# 14 582
  • USA
  • Мнения: 7 292
Тръмп бил бесен. Че той до онзи ден говореше, че това е просто грип и хората да си ходят на работа болни.
И какво, по-спокойно ли щеше да му бъде, ако вирусът беше дошъл от друго място, а не от Китай? Да не започне война с Китай? Ама да не му приседне, че се видя колко сме зависими всички от Китай. Заради ламтеж за големи печалби.
Лика прилика са си с Баце, само дето Тръмп е малко по - богат.

Тръмп е може би единственият вмомента с топки,който дръзва да казва истината и да сочи с пръст Китай,за това което се случи.Факт е,че Китай са се опитали да потупят нещата и дълго време са криели какво се случва.Още в един от най първите брифинги на Тръмп,той каза,че до последно не са знаели какво се случва и така си обясни факта,че някои държави късно са предприели мерки? Какъв точно е вируса,колко е сериозен,колко заразен и ей такива подробности.Мисля,че чак към края на февруари е станало ясно,а вируса е тръгнал още през декември.
Въпроса не е до спокойствие,а до откритост и предупреждаване за вземане на мерки.Въобще не става върпос за ламтеж за печалби вмомента,а в това как да се спре тази чума,дето избива откъдето мине.Ето,Италия днес пак са 700+,Испания трагегия също,НЙ гори със заразени...докога ще е така..

# 14 583
  • София
  • Мнения: 62 595
те всичките политически фактори едно и също говорят, сякаш някой им е раздал едни и същи реплики от филм. Или имат един и същ пиар.

Сега, ясно ми е, че малко изпадаме във фантазийни истории  за късмета и как сме почти богопомазани, но то и това е част от нещата.
Обаче мен продължава да ме гложди Банско - защо там е мирно и тихо и никой не е изпищял. Не може онова момиче, май сервитьорка беше, да не е позаразила поне един-двама от колеги, приятели и те да са идеалните безсимптомни носители. Тя беше някъде в началото на месеца. Вече мина седмица от затварянето на Банско. Или никой не се е заразил от целия поток туристи и поне от сервитьорката, или все някой има имунитет, или чакаме още една седмица някой да се появи оттам.

# 14 584
  • София
  • Мнения: 5 712
Не се има предвид това като казват първа втора и т.н. вълна. Втора вълна би било ако сега китайците започнат пак да се разболяват след карантината.

А ти откъде знаеш, че не се разболяват? Да, знам, че твърдят, че новите случаи са привнесени отвън, но дали? Склонна съм да подлагам на съмнение всяко твърдение на диктататура.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 00:49 от Не се сърди, човече

# 14 585
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Санкции на Китай и... Те са ни стиснали здраво за гушите и сега си пазаруват на воля акции от апетитни компании.
Видяхме се колко сме смешни всички. За едни елементарни маски сме зависими от тях.

Тръмп може и през февруари да е чул нещо за някакъв вирус, ама тук обикновените бг-мамми бяхме чули преди това. Може би, защото гледаме по-далеч от носа си и не се мислим за най-велики.

# 14 586
  • Мнения: X
Цитат
Говоря за политика. За извличането на максимални икономически и политически дивиденти от всяка една ситуация, лоша или добра, природна или "човешка".
Светът се занимава с това от хиляди години и в това няма нищо конспиративно, това е реалността, в която живеем.
Това няма абсолютно никаква връзка нито с вируса, нито с Мангъров, нито с тестването и няма резултатът да се повлияе от това. Във живота е така винаги има печеливши и губещи. Дори в Комунизма където би трябвало всички да са равни има отгоре и отдолу. Да, хора печелят от случващото се. Едни бизнеси се затриват други са във възход. Едни хора остават без работа и цели бизнеси в мометна се затриват, други бизнеси в момента процъфтяват и търсят нови хора, така е в живота. Няма никаква връзка това с политиката. Ако политиката или някаква глобални интереси имат нещо общо с вируса, това значи че изначално вируса изобщо не е творение на природата, но това няма как да го разберем в момента. И това няма да повляе на резултатът в момента, нито ще разпънат Мангъров на кръст ако не открият много хора с антитела. Идеята на Мангъров е добра но не и е сега времето, защото сме бедна държава и нямаме неограничени ресурси да е прилагаме в момента, при положение че е ясно какъв ще е резултат, ако е различен от очакваният, значи че ние сме в Матрицата. Затова решението което измислиха е възможно най доброто. Всъщност ако Мангъров го беше предложил това а не Борисов за да ги помирява, никой нямаше да го напада, е щяха, заради ранните му изяви за неработещите мерки и стадният имунитет, но не и заради бързите тестове.

# 14 587
  • Мнения: 1 495
А ти откъде знаеш, че не се разболяват? Да, знам, че твърдят, че новите случаи са привнесени отвън, но дали? Склонна съм да подлагам на съмнение всяко твърдение на диктататура.
Не твърдя, даже много се съмнявам, но няма защо да спекулирам какво става или не става в китай. И преди имах строг контрол на информацията, сега вече е железен. Ще разберем когато решат китайците да кажат.

# 14 588
  • София
  • Мнения: 1 582
Обаче мен продължава да ме гложди Банско - защо там е мирно и тихо и никой не е изпищял. Не може онова момиче, май сервитьорка беше, да не е позаразила поне един-двама от колеги, приятели и те да са идеалните безсимптомни носители. Тя беше някъде в началото на месеца. Вече мина седмица от затварянето на Банско. Или никой не се е заразил от целия поток туристи и поне от сервитьорката, или все някой има имунитет, или чакаме още една седмица някой да се появи оттам.
Това е интересен въпрос, но колко ли хора от рискова група има в Банско? Съмнявам се да са останали много старци, а и да има, едва ли обикалят по хотелите и ресторантите. Предимно туристи, скиори, млади хора или поне аз така си го представям. А и сред по-възрастните не е чак задължително да направиш тежки усложнения и да стигнеш до болница.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 00:45 от Не се сърди, човече

# 14 589
  • Мнения: 1 495
Обаче мен продължава да ме гложди Банско - защо там е мирно и тихо и никой не е изпищял. Не може онова момиче, май сервитьорка беше, да не е позаразила поне един-двама от колеги, приятели и те да са идеалните безсимптомни носители. Тя беше някъде в началото на месеца. Вече мина седмица от затварянето на Банско. Или никой не се е заразил от целия поток туристи и поне от сервитьорката, или все някой има имунитет, или чакаме още една седмица някой да се появи оттам.
Не те ли гложди, че това нещо е заразно само в София? Плевен, Габрово, Пловдив, Варна - само няколко човека болни и всичките ги хванахме. Почти все едно че главно на едно място се ползват тестовете.

# 14 590
  • София
  • Мнения: 62 595
Цяло Банско е впрегнато в бизнеса. Има доста хора там, млади, с деца, те работят по хотелите, дават се всички възможни стайчета по къщите под наем пез сезона, това е разхождане на народ по кръчмите и къщите. А и времето там е идеално за развъждане на вируса, нали обясняваха за охладените дихателни пътища. Не може от толкова много персонал само една сервитьорка да го е пипнала,  пък на всичко отгоре да е  е от друг град и да й се прояви чак като си отиде!

София не ме гложди, защото тук се изсипаха десетки хиляди хора през последния месец. Само колко народ минава по трасето Терминал2-метро до Сердика - метро до автогара. Основният поток за зимните курорти в София се изсипва, отделно мигрантите, които си дойдоха. В София и около него има население милион и нещо без мигрантите, поне такова беше последното преброяване.

# 14 591
  • Мнения: X
Банско е град с 9 хил. население. Всякакви хора има. Най-много са 15 – 64 г. - 70%, макар че това е голям диапазон.

# 14 592
  • Мнения: 15 960
Цяло Банско е впрегнато в бизнеса. Има доста хора там, млади, с деца, те работят по хотелите, дават се всички възможни стайчета по къщите под наем пез сезона, това е разхождане на народ по кръчмите и къщите. А и времето там е идеално за развъждане на вируса, нали обясняваха за охладените дихателни пътища. Не може от толкова много персонал само една сервитьорка да го е пипнала,  пък на всичко отгоре да е  е от друг град и да й се прояви чак като си отиде!
Не е само сервитьорката. Един имаше, дето проби блокадата, прибра се в Русе и умря, не казаха от какво. Ски учителят от Троян се беше заразил в Банско, и един охранител в Банско от Разлог.

# 14 593
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Как ще хванат повече болни, като не се тества. То няма лаборатории, които да поемат по- голям обем тестове. Иначе и аз сигурно ще мога да взема проба с тези четчици, но кога ще й дойде редът на тази четка с 4 държавни лаборатории. По Великден.

# 14 594
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето, вярно, че си имахме трима от Банско. Ски-учителя го бях забравила почти. Значи поне трима заразители, а те взеха, че си заминаха по родните места! От местното население - николко. Как става тая работа?

Дунди, пробите не само се вземат, а и се съхраняват и транспортират по определен начин. Че и по определен начин трябва да се вземе пробата, да се съхрани в точно определени милилитри разтвор, че да не даде фира.

Общи условия

Активация на акаунт