COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 838 818
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 22 650
  • Мнения: 6 940
Ей затова никога няма да се оправим, няма общество, което да изисква! Седнали да ми обясняват колко тежко му било на горкия, миличкия Бойко... Ами той за красота ли е там?
Обществото освен да изисква трябва и да дава. Защото в Япония добре се справят, но преди това столетия наред като не се поклониш достатъчно на самурая ти хвръква шишарката и сега слушат. А тук се каза да се носят маски и да не се ходи по парковете и оревахте орталъка, че ви били нарушени правата.

# 22 651
  • Мнения: X
Не, наистина какво трябва да направи Бойко с вируса и да не би някъде да има стотина милиарда складирани за такива случаи, че да извади и да ги раздаде? И толкова не могат да оправят положението до степен, че да е добре, но и ги няма.

Не се шашкайте, каквото и да е, накрая ще се оправи.

# 22 652
  • Мнения: X
sugar_baby ти пак прочети какви точно са условията за 60-40 и пак се изкажи колко е добър Бащицата.
А какво лошо има в опашките за регистрация на безработни? Една година лайф. Искам и аз!

# 22 653
  • Мнения: X
Joy Ох, ще пусна една сълза за горкият Бойко. Той се грижи за народа, отвсякъде го саботират, президента иска да изтрепе народа, той се чуди как да го опази жив, и не осъзнаваме колко му е тежко, че той ни варди...
Тесла, не си добър психолог, не беше и по въпроса с маските, сега също не осъзнаваш последствията от думите на Радев специално за дистанцирането и в каква посока ще повлияят на масите.
Толкова се вглъбяваш в детайла, че ти се губи общата картина и най-важното отива на заден план.
Едно нещо може да се каже по 100 различни начина, Радев избра най-неуместния в тази обстановка.

# 22 654
  • Мнения: X
Е то не може в държава, където съществуват пенсии от 100 евро да се раздава на работодатели от общите пари безусловно. И в Германия има за всичко условия и едни заявления, в сравнение с които българските данъчни декларации са като поздравителни картички. Камо ли като е за пари.

# 22 655
  • Мнения: 8 585
Вземаме пред вид редица неща:

* За сега, от днешният опит, към днешна дата, най-доброто лечебно средство ОТ ДОСТЪПНИТЕ е hydroxychloroquine - Произвежда се от "Санофи" като "Плакенил" (Plaquenil) -200mg   и аналогът му - "Арален" (Aralen).
* Те са особено ефективни при скоро заразили се- намаляват значително вирусният товар. Има една, едничка статия, която потвърждава това. Засега. Тази:
"An Effective Treatment for Coronavirus (COVID-19), Presented by: James M. Todaro, MD (Columbia MD, jtodaro2@gmail.com) and Gregory J. Rigano, Esq. (grigano1@jhu.edu) In consultation with Stanford University School of Medicine, UAB School of Medicine and National Academy of Sciences researchers. March 13, 2020."

* По отношение на hydroxychloroquine  има допитване до около 6000 лекари, потвърждаващи добър ефект
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8184259/Malaria-drug-hy … ly-available.html
разбира се с оранжевият това няма нищо общо- лекарството бе първо "напипано" от Френски инфекционист в Марсилия. Той даже съобщава за 1050 болни, като клиничен опит.
 *Япония скоро ще е в състояние да произвежда "Авиган" в големи количества.
* Не очаквайте алчните от Гилеад да пуснат достъпно на пазара "Ремдесивир". Първо ще се окъпят с парчики... та после, който остане жив. По американски, по "капиталистически", по съвременно. Акционерите са по-важни... .
Те са, разбира се, на Сейшелските острови, пиейки по един коктейл. И чакайки плебеите да се поразчистят. Че им пречат на хоризонталният "обзор". Ако можеше да си "замине" и Николас Шаксън, който пръв започна с "големите истини" на днешното ни време, биха били много радостни:
https://www.amazon.co.uk/Treasure-Islands-Havens-Stole-World-ebook/dp/B004NBZG0G
https://www.youtube.com/watch?v=0sgnNmGS0BM&t=239s
https://www.youtube.com/watch?v=np_ylvc8Zj8&t=1s


Има обнадеждаващи резултати относно медикаменти блокиращи рецептори (ek1c4). Които затрудняват вирусното проникване. Но кога? не е ясно.
Ако някой е най-напред с ваксините? Може би Германия или Япония. Но преди есента? ... не ми се струва реално. Но е възможно... .

В момента, и за момента, от гледна точка на негативен потенциал, най-тежкият проблем си остава САЩ и УК. Тоест, двете англо-саксонски царства.
Относно САЩ, нещата са наистина много тревожни-273.400 към днес, с 7.060 починали.
Ръст на заболелите - + 31.610
Ръст на смъртните случаи- + 1.270.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 01:10 от Birdie

# 22 656
  • Мнения: 2 235
Условията и заявленията не са проблем
1.Заявление
2. Справка за служители
Нищо сложно. Все още не е ясно как например се доказва спад с 20%, т.е какви документи ще изискат, кой ще ги проверява, защото агенцията по заетостта не са ревизори
И най интересното е дали догодина например няма да дойдат нап на проверка и да установят  редица нарушения в законите, които и без това са неясно написани и си ги тълкуват както им дойде. Иди после обжалвай до безкрай.

# 22 657
  • Мнения: X
Joy Ох, ще пусна една сълза за горкият Бойко. Той се грижи за народа, отвсякъде го саботират, президента иска да изтрепе народа, той се чуди как да го опази жив, и не осъзнаваме колко му е тежко, че той ни варди...
Тесла, не си добър психолог, не беше и по въпроса с маските, сега също не осъзнаваш последствията от думите на Радев специално за дистанцирането и в каква посока ще повлияят на масите.
Толкова се вглъбяваш в детайла, че ти се губи общата картина и най-важното отива на заден план.
Едно нещо може да се каже по 100 различни начина, Радев избра най-неуместния в тази обстановка.
Е как пък аз разбрах прекрасно какво казва Радев и много други хора в о-вото които не подминават текстове защото са дълги разбраха какво казва, пък масово народа начело със самият Бойко го е разбрал като призив за сваляне на мерките веднага. Той и Бойко е много добър психолог, прекрасно знае как да използва страховете на хората за да удря политически опоненти, не може да му се отрече. А по въпросът на маските ви казах защо не минаха, и ви казах как може да минат. Така че може да не съм толкова лош психолог щом усетих какво ще стане още предната вечер, та даже и тук ме обвиниха че аз съм виновен за падането на заповедта.

# 22 658
  • Мнения: X
След като Германия мислят да правят по 500 000 теста седмично , явно все пак има тестове. Всички читави държави вдигат капацитети и купуват тестове. Да, България е бедна държава, но могат да купят. Нали имаше и обща европейска поръчка? ЕС праща и безплатни тестове на закъсалите държави. Някой от щаба знае ли дали са поръчани, ако са, колко и кога ще дойдат?
Германия ги произвежда, ОТ тях ги купуват. Сто пъти казаха, че няма, поръчали били, ама ги чакат.

Така е, който си произвежда тестове, си тества на воля, другите поръчват и чакат. Тук в Швеция Тенгелето също веднъж каза, че тестовете им свършват и поръчките се бавят.

В Южна Корея пет фирми произвеждат тестове. SD Biosensor е една от тях е с капацитет 350 000 теста дневно, като от април месец  минават на 24-часови смени и ще произвежда над 1 млн. тестове дневно.

Компанията вече изнася за осем страни, включително САЩ, Иран, Индия и Италия, и е в дискусии с около 60 други страни.

Близо 120 държави сега се стремят да си осигурят направените от Южна Корея тестове, заяви в петък представител на външното министерство на агенция Йонхап, като покупки или хуманитарна помощ.

Той заяви, че Сеул дава приоритет на САЩ, Обединените арабски емирства и Индонезия.

https://www.france24.com/en/20200327-coronavirus-test-kits-pour- … n-production-line

# 22 659
  • София
  • Мнения: 966
Ок, в случая какво трябва да направи? Да хване вируса и да го изхвърли от България, може би?! Правят всичко по възможностите си само, за да има угодия за всички, ама то на българите ни е вродена черта да ревем за всичко! Казаха 60:40, но и на това не сме доволни. Отделно дори и бизнеси, които и без ИП са били на ръба на издишането, сега очакват държавата да ги компенсира. Добре, но тези пари не падат от небето и трябва да стигнат за всички, вкл. и пенсионерите.
Какво да обяснявам, щом още не се е разбрало, че това 60/40 е един въздух под налягане.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 01:04 от bubanka

# 22 660
  • Мнения: X
Условията и заявленията не са проблем
1.Заявление
2. Справка за служители
Нищо сложно. Все още не е ясно как например се доказва спад с 20%, т.е какви документи ще изискат, кой ще ги проверява, защото агенцията по заетостта не са ревизори
И най интересното е дали догодина например няма да дойдат нап на проверка и да установят  редица нарушения в законите, които и без това са неясно написани и си ги тълкуват както им дойде. Иди после обжалвай до безкрай.

Примерно като докажете спад в приходите? Нали си отчитате приходи по принцип, какво друго да е.
Попитайте и ще ви обяснят. Какви нарушения в закони би установила НАП при извънредно положение, които не би установила при неизвънредно? Те данъчните закони са същите...

# 22 661
  • Мнения: 2 235
Въобще не сте ме разбрали. Както и да е. Изводът е ясен

# 22 662
  • София
  • Мнения: 2 727
http://m.focus-news.net/?action=news&id=2763198
Провинция Хенан в Централен Китай предприе драстичната мярка за пълно блокиране на окръг със средни размери, тъй като властите се опитват да предотвратят втора вълна на коронавирус в разгара си за възобновяване на икономиката на страната, пише хонконгският вестник South China Morning Post.

# 22 663
  • Мнения: X

Така е, който си произвежда тестове, си тества на воля, другите поръчват и чакат.

Тестват дръжки. Аз бях много болна, дъщеря ми също, колегите ми също, приятелите почти всички сега са с температури и кашлици, едната вече десети ден е много зле и никой не може въобще да се добере до лекар, камо ли до тест. Не знам какво разправят, че тестват, но пак въртят едни пари и като мине всичко, такива данъци и осигуровки ще ни ударят, че досегашното обирджийство ще ни се види като промоция.

# 22 664
  • Мнения: 825
Да кажа нещо за Мангъров. Днес гледах как Бойчето го нападаше по телевизията. Искам да ви кажа, че Мангъров веднага ми се издигна още повече в очите. Моят принцип е, че щом Бойко напада някого, значи той е свестен човек и заслужава доверие. Още повече вярвам на Мангъров след днес.

Изцяло на същото мнение съм за доц. Мангъров.
Вече писах веднъж тук - в Южна Корея масово тестват и няма изолация на всички по къщите, само на тези, които се окажат изолирани  и държавата им помага , докато са в изолация, тежките случаи веднага са в болница.

Ето видео, което гледах днес за Южна Корея по време на епидемия, ами хората си празнуват цъфтежа на сакурата - вишните и са навън масово, носят маски, внимават, даже и пикник ги правят, има и места, където няма почти хора, показаха едно такова място, което е с магазини, масово затворени, но... затворени, защото там пазарували предимно китайци, малайзийци и др., не корейци и никой не влизал, нямало клиенти и затова са затворили. - https://www.youtube.com/watch?time_continue=203&v=l0ZIGWJNwT … ;feature=emb_logo
На друго място се показа, че затварят някакъв много посещана парк, за да няма струпване масово на хора, НО... парка през нощта и рано сутрин е отворен, от 9 го затварят до късно вечерта, поне така разбрах от говора -на руски е видеото, затова казах някои неща накратко

И това ясно илюстрира културните различия. Азиатците са изключително дисциплинирани. Сега си представи колко ще му е трудно на българина да не седне в парка с кафе, биричка и да удари един моабет с приятели.

Благодаря /не помня ника/ за интервюто с корейския професор. Беше много интересно.
Все пак и при тях се затягат мерките. Мин. Председателят  е отправил призив да затворят фитнесите и развл.заведения, предимно заради тийновете и 20 годишните, които не се отнасят сериозно към призива за соц./физ. дистанция.

Общи условия

Активация на акаунт