СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 460
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 2 446
Ние днес изпускаме урока по математика в Междучасие Sad Съвпада е редовен час в училище.
Усещам, как покрай това домашно обучение много занемаряваме допълнтелната подготовка за НВО. Само че нещо не ме трогва това Simple Smile

# 436
  • Мнения: 4 967
Бети , виж и в спам/реклама за писмо от Междучасие- последните няколко кореспонденции бяха там.
Вчера два часа след урока от по мат., получих мейл със запис на занятието.Организацията е добре според мен , на този етап.
Благодаря си, но няма нищо и там. Иначе моите съобщения от Междучасие все в спама попадат.

# 437
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз всеки ден излизам с Ема на кратка разходка из квартала, улиците са празни, тук-там някой човек, разминаваме се отдалеч...има нужда от въздух, не може по цял ден да е на компютъра и да учи, без да си проветри малко главата.

# 438
  • Мнения: 8 228
При нас няма краен срок за домашните. Има зададен, но принципно може и да се просрочва. Хубаво е, че всичко минава през Moodle. Там си има хубав график за предстоящи задачи, възможности за отбелязване като завършено, напомняния. Взех и аз да свиквам, защото следя малкия все още. Наборът се оправя сам. Връзките към виртуалните класни стаи също се задават там. И при двамата по-голямата част от часовете вече вървят много добре. Има някои учители, които още не са влезли в час, като тази по математика, примерно, но там така или иначе е проблемно и грижата и при нормално училище е моя.

# 439
  • София
  • Мнения: 8 932
Има ли тук някой в Междучасие по БЕЛ? Съботно неделна група. Защото нищо не съм получила. За дванайсетокласника получих и нов график и онлайн занятия имат, а за наборката - нищо.

# 440
  • Мнения: 47 981
И ние учим, но засега изоставяме допълнителната подготовка за нво. Просто не знам кога, какво ще влезе, нито имаме възможност за уроците, нито време да учим допълнително....не знам
Каквото такова

# 441
  • Мнения: 4 967
Има ли тук някой в Междучасие по БЕЛ? Съботно неделна група. Защото нищо не съм получила. За дванайсетокласника получих и нов график и онлайн занятия имат, а за наборката - нищо.
Да, ние. Групата беше в неделя, само на БЕЛ ходи дъщеря ми. Получих нов график преди време, уж щяло да има онлайн часове докато трае ИП, но никакви подробности до момента. Споделят тук някои от момичетата, за седмичните групи, че си карат часове. Някои групи имаха още миналата събота и неделя уроци.

# 442
  • София
  • Мнения: 607
Ние вчера имахме уроци в Междучасие, с г-н Тодоров, който се застъпи с г-жа Стоянова. Наборката се ядоса, но премина на математиката, още чакам линк, за да си го догледа, събота или неделя.
При нас имаше час на класа и децата са поставили въпроса с неспазването на междучасието, както и задържането повече от 30 мин., другото което са поставили на въпрос е домашнитеи сроковете. От своя страна класния ги е задължил да си включват камерите. Че не бяха снимки по пижами, хапване в час и т.н. изобщо скатаване.
При нас Физическото ще е с упражнения, г-н иска да се движат и няма да дава проекти. И понеже повечето сме в къщи може да се измисли и нещо на открито. Та малките училище се стараят повече.

# 443
  • София
  • Мнения: 2 446
И синът ми е неделна група в Междучасие - днес има извънреден час - от 4. В неделя вече ще си е редовният.

# 444
  • Мнения: 5 001
Набора е в неделна група. Единствено са ми пратили един тест  и един видео урок по мат. Още малко ако се помотаят няма да плащам последната вноска.
То въобще ще има ли НВО? Карантината се очаква да е 2 месеца. Сутринта ги слушах, че в Италия ще са на училище най-вероятно чак септември.

# 445
  • Мнения: 6 586
Вероятно ще има, н как точно ще се проведе, не знам.
Не са много вариантите.

# 446
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Е как как - он-лайн, естествено Satisfied

# 447
  • Мнения: 8 228
НВО за седми клас ще има при всички случаи, защото без него няма как да ги разпределят в гимназиите. Същото важи и за 12-и клас. Малките, 4-и клас, може и да ги подмине. Кога и как ще се проведе вече е въпрос за 1 милион долара.

# 448
  • София
  • Мнения: 607
Аз си ръсъждавам , по въпроса с НВО, дали няма да го изместят като по утихне всичко за юли или направо в началото на сптември, което не е вариант, защото ще са забравили всичко.
Но се успокоявам, че всички сме в тази ситуация, цял един свят има еднакви проблеми.
Голямата ми дъщеря е в Англия и тя няма яснота за изпититите, които са писменни, част от колегите и са се прибрали по родните места. Та хаууса е пълен за всички.

# 449
  • Мнения: 6 925
Аз си представям НВО през юни или юли. По 5 деца в стая (ще стигне училището, защото ще е затворено само за 7 клас) и възможност за втора дата на контактни или болни деца. Освен това материалът ще е до първи срок на 7 клас, което значи, че трябва да се направи сериозен преговор на шестокласната литература, а аз го бях заложила за априлската ваканция. Да видим кога ще го вместим.

Общи условия

Активация на акаунт