СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 467
  • 753
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 7 190
Пък аз съм в парка.
Пеят птички.
По-рано днес чичкото-охрана на Лидл ме нарече "момиче". 😊
#хубавое.

# 481
  • софия
  • Мнения: 25 457
Подсмърчаща, нагла столичанка (без вила) си ти.
Шейм он ю!

# 482
  • Мнения: 24 467
Момичета, няма начин да няма начин! Постепенно всичко ще се канализира и ще се адаптира към ситуацията, само здраве да има.
  Светът е толкова объркан и ценностите са изчезнали, че му трябваше един коронавирус малко да се отрезви!

Абсолютно е така!
При нас си тръгнаха от сряда нещата и си вървят много добре. Всеки учител пуска по нещо за деня, човекът сяда, прави и предава. После си прави самолетчетата и танковете и вечерта излизаме. Таз вечер сме за див чесън по горите.

# 483
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Много мразя да ходя на вилата, защото майка някак е успяла да превърне ходенето там в задължение и правене на неща, които тя иска, когато тя иска. С тази карантина усещам, че ако времето е хубаво следващата седмица бих отишла с удоволствие. На час път е от София и почти няма хора. Scream
Живея на 30 км. от София. От понеделник всички столичани с имоти в региона са се изнесли в нашата община. Поне да си седяха в имотите. А те са плъпнали навсякъде. Моля ви, спазвайте карантината. Тя не е за да си ходим на вилата. А оплюваме масово тези, които след 13.03. отидоха на Банско. От вчера всичките ми клиенти (работя в общинска администрация) са не местни жители и идват с репликите: "Ние щото не сме на работа, та решихме да дойдем тук и сега, нали, няма опашки да си оправим имотите / платим данъците", "Ма нас вирусът не ни плаши. Вас като ви плаши, стойте си в къщи", "Ма аз не съм болен (подсмърчайки)". Аз ли нещо не разбирам - в отпуска ли ни пуснаха, или сме в извънредно положение?
Можете да ме убиете с камъни!
Не мисля, че написах това, което обясняваш. Работа в общинския град и община нямам. Написах вилата - имот 1 дка с ограда, около който не живеят хора. Спокойна ли си сега? Вилата ни е на 50 км посока Сърбия.
Има много по-културни начини да си платим данъка без да е нужно да ходя при лелите в общината и данъкът вече е платен, както и всички останали сметки. Работа в общината нямам и никога не съм имала. Всичко се случва през нета и не завися от компетентността на случайни служители.
Положението е карантина, а не военно. Карантина означава да се спазват изискванията за изолираност, а не зазиждане.
Отношение към Банско нямам и не съм изразявала.
Точно това казвам - няма изолираност! 90% от тези, които са в селата (не постоянно живущите) не се изолират по никакъв начин! Те приемат ситуацията като допълнителен отпуск. Масово разясняваме как могат да се платят данъците - отсреща ни се смеят, че нямали вяра на банкиране, изипей и другите системи. Повявайте, плащането е на данъците е най-малкия проблем.
Извинявам се, ако съм те засегнала - не е лично към теб. Виждам реалното положение в малките общини. Аз съм просто един случаен служител. Случайно попаднала някъде си. Само дано учителите и лекарите ни не са случайни.

# 484
  • Мнения: 5 001
Сега 3 дни ще се обясняват дали да затворят София или не, да може който още не се е изнесъл да се изнесе. То губи смисъл всичко това.

# 485
  • софия
  • Мнения: 25 457
А аз казвам, че не е проблем да се ходи на вила, ако се съобразяваш с правилата.
Не приемам да ме цитараш в ситуация, която не описвам, да.
На вилата не ходя, за да обслужа "задължения и правила". Слава Богу има модерни начини да не се налага да се съобразявам с работно време и лични компетентности на администрацията. Не бих седяла сега там, защото нямам глезотиите на градския живот, които винаги съм имала - парно и топла вода без бойлер, но бих отишла за ден-два да си проветря главата.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 16:21 от zvаnchе

# 486
  • Мнения: 5 234
Това ще е докато въведат в кола да се вози само един човек. Тогава само един ще ходи до вилата. Simple Smile

Какво ще стане с приема в 8 клас, ако тая лудост със седенето вкъщи продължи до края на юни да речем?

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 20:42 от Fifiana

# 487
  • Мнения: 6 587
В  колата , и на вилата бих заминала веднага, ако имах вила.  Нашите си имат и са си там. На двора с високите дувари. Карантината маже да се спазва и там.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 16:46 от Biserka_a

# 488
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз си мислех за ходене на вилата, че сме отпуска другата седмица с ММ, но първо ще е студено, а тя е предимно лятна къща и няма много условия, а и ще трябва да оставим децата сами, че там и нет няма, щото сме в гората. Някак си по бих се изолирала там, отколкото в апартамента, но да беше по-топло. Иначе вероятността да срещнеш човек наблизо е минимална.

# 489
  • Мнения: 5 001
Няма да ходите на вилите, не го мислете повече. От утре няма да може да се напуска областта без основателна причина.

# 490
  • Мнения: 6 587
“Осователни” как да се тълкува?
Да не е имало брифинг пак? Това стана като сериал.

# 491
  • софия
  • Мнения: 25 457
От сериалите "а си изпуснал серия, а си в полето по без гащи" 😂
Цитат
Преустановяват се посещенията на паркове, детски и спортни площадки. Органите на МВР ще организират КПП-та около областните центрове, като ще се проверява целта на пътуване. Ще минават само хора с неотложно пътуване, за отиване на работа, със здравословни проблеми пътува към вкъщи или към постоянния адрес. Тези цели ще се удостоверяват със служебна бележка, медицински документи или лична карта,
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/zabraniha-pazaruvaneto-ot-hora- … 30-ch-do-10-30-ch
Пфууу, и на вила не мога да отида! Не че се бях затърчала. Данъци и сметки са платени без лели на гише.
Ред, дишай много, свършва.

# 492
  • у дома
  • Мнения: 7 141
“Осователни” как да се тълкува?
Да не е имало брифинг пак? Това стана като сериал.
Мутафчийски забрани да се напускат областните гпадове. Който работи в др населено място трябва да си извади служебна бележка.
Другото,което запомних е,че хора до 60г нямат право да пазаруват от 8 и 30 до 10 и 30-тогава ще е само за по-възрастните .
Куриерските служби също ще работят.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 17:41 от svetlaem

# 493
  • Мнения: 6 587
Благодаря, хвърлих поглед на заповедта.
Ми, ха дано са за добро тези мерки...
Закрепостените. Първа част.

# 494
  • София
  • Мнения: 3 457
Не ги мислете данъците.Удължиха  сроковете... Wink ох. ..какво доживях-дс се радвам на влошаващо се време

Общи условия

Активация на акаунт