Бременност по време на корона вирус

  • 32 399
  • 325
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 16 874
Ами зависи. Шейново е специализирана Аг, Майчин дом също - ама са огромни. Едната обаче е с топ нео, другата не.
Частните не ги коментирам, защото знам за коя говорят, а аз имам лош опит с нея. Та така, въпрос на приоритети.
Освен това в мбал както казах рестрикциите са доста, лекарите не си ходят между отделенията, нито има свиждания, нито пациентите излизат.

# 151
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Първо - да се похваля с бебче от вчера 🤗♥️🌞
И после - в Шейново съм.
Трябва да ви кажа, мерките са стриктно спазвани, дезинфекцира се, чисти се (аз съм в самостоятелна стая,ако има значение), в нео-то се отнасят много отговорно...Това е , аз препоръчвам, ако някой се чуди Simple Smile)

# 152
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте! Честита рожба ❤️ Живи и здрави бъдете и бързо възстановяване на мама!
Може ли да споделите повече информация за Шейново?
Като цяло нямам никаква представа за Шейново. АГ, която ме следи сменя местоработата и започнах да се чудя къде да раждам, тъй като там където отиде, няма избор на екип... А аз след броени дни влизам в 9 месец и тъй като първото ми раждане беше спешно секцио, сега говорихме отново за секцио..

# 153
  • Мнения: 15
Здравейте! Честита рожба ❤️ Живи и здрави бъдете и бързо възстановяване на мама!
Може ли да споделите повече информация за Шейново?
Като цяло нямам никаква представа за Шейново. АГ, която ме следи сменя местоработата и започнах да се чудя къде да раждам, тъй като там където отиде, няма избор на екип... А аз след броени дни влизам в 9 месец и тъй като първото ми раждане беше спешно секцио, сега говорихме отново за секцио..

Здравей, благодаря ти за пожеланията! ♥️
В Шейново дойдох, когато обявиха извънредно положение и моята гинеколожка каза "в 9ти си, взимай направление, давам ти картата и заминавай в Майчин дом или Шейново на тонове, аз приключвам с консултациите" .
С всички документи, запазвам час за тонове и отивам. Понеже не ми е била тук ЖК всеки път тоновете са по 20лв.
Терминът ми беше на 25.03, след тази дата ме викаха през ден на тонове и на 01.04 ми правиха за последно, казаха ми "утре е 8ми ден преносване, ела сутринта, влизаш за предизвикване".
Прибрах се вкъщи, към 13ч започнаха да текат маааалко по маааалко води...Изчаках няколко часа и звъннах до Шейново, казаха ми "идвай да те видим и да те приемем няма какво да чакаш до утре сутрин".
В 20ч бях там, прегледа в спешен кабинет показа 1-2см разкритие, приеха ме , цяла нощ контракции (по-тежки чак към 5-6ч сутринта) , в 13:25ч бях гушнала малкия.
Извинявам се за пре-дългия пост, но аз бях БЕЗ избор на екип, не бях виждала никого от екипа...А те се държаха с мен все едно, че са ми близки (доколкото разбирам с всички се държат така), страхотни са, та още съм много емоционална. Simple Smile
Тук съм за още въпроси и ти желая здраво, щастливо, прекрасно бебче, а на теб - бързо и безпроблемно раждане! ♥️🌞

# 154
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте! Честита рожба ❤️ Живи и здрави бъдете и бързо възстановяване на мама!
Може ли да споделите повече информация за Шейново?
Като цяло нямам никаква представа за Шейново. АГ, която ме следи сменя местоработата и започнах да се чудя къде да раждам, тъй като там където отиде, няма избор на екип... А аз след броени дни влизам в 9 месец и тъй като първото ми раждане беше спешно секцио, сега говорихме отново за секцио..

Здравей, благодаря ти за пожеланията! ♥️
В Шейново дойдох, когато обявиха извънредно положение и моята гинеколожка каза "в 9ти си, взимай направление, давам ти картата и заминавай в Майчин дом или Шейново на тонове, аз приключвам с консултациите" .
С всички документи, запазвам час за тонове и отивам. Понеже не ми е била тук ЖК всеки път тоновете са по 20лв.
Терминът ми беше на 25.03, след тази дата ме викаха през ден на тонове и на 01.04 ми правиха за последно, казаха ми "утре е 8ми ден преносване, ела сутринта, влизаш за предизвикване".
Прибрах се вкъщи, към 13ч започнаха да текат маааалко по маааалко води...Изчаках няколко часа и звъннах до Шейново, казаха ми "идвай да те видим и да те приемем няма какво да чакаш до утре сутрин".
В 20ч бях там, прегледа в спешен кабинет показа 1-2см разкритие, приеха ме , цяла нощ контракции (по-тежки чак към 5-6ч сутринта) , в 13:25ч бях гушнала малкия.
Извинявам се за пре-дългия пост, но аз бях БЕЗ избор на екип, не бях виждала никого от екипа...А те се държаха с мен все едно, че са ми близки (доколкото разбирам с всички се държат така), страхотни са, та още съм много емоционална. Simple Smile
Тук съм за още въпроси и ти желая здраво, щастливо, прекрасно бебче, а на теб - бързо и безпроблемно раждане! ♥️🌞
Бихте ли споделили какво е сега положението с този коронавирус?

# 155
  • Мнения: 258
Кое положение точно те интересува с коронавируса?

# 156
  • Мнения: 572
Направих тест много е бледа втората чертичка след нколко дни пак ще си направя. Аз съм от видинска област тук и добри гинеколози няма.Бихте ли ми казали от коя седмица е добре да се запиша на жк.

Към 8-12 г. с. започва женската консултация. Какво е положението във видинската болница и къде смяташ да се следиш щом нямате добри гинеколози?

# 157
  • София
  • Мнения: 38
Кое положение точно те интересува с коронавируса?
Ами какви мерки са предприели заради него. Например аз мислих да раждам в Надежда, но четох, че сега заради вируса бебетата са постоянно при майките, оставят ти памперси и дрехи и се оправяй. Не помагали.. дори и на родилите секцио, както ще бъде и при мен.. Това нещо започна много да ме притеснява, ако е така.. Та за това почнах да се интересувам и от други болници, лошото е, че нямам никакво време..

# 158
  • Мнения: 6
Направих тест много е бледа втората чертичка след нколко дни пак ще си направя. Аз съм от видинска област тук и добри гинеколози няма.Бихте ли ми казали от коя седмица е добре да се запиша на жк.

Към 8-12 г. с. започва женската консултация. Какво е положението във видинската болница и къде смяташ да се следиш щом нямате добри гинеколози?
Лом или Монтана въпреки че съм скиптична и към тях

# 159
  • Мнения: 15
Не знам за болница Надежда, но в Шейново бебето е при теб: от 6ч до 7ч, от 10ч до 20ч и от 22ч до 23ч.
Дават ти мляко (колкото искаш, ако ти трябва и допълнително), дават ти по един памперс (добре е да си имате и в стаята, освен тези, които оставяте в неонатология), но ако нямате и тях ще ви дадат.
Аз бях естествено, бях във вип-стая и никой не ти помага, освен ако не попиташ за помощ, жената в съседната стая беше секцио. Една вечер към 20ч, оставяйки бебоците в нео-то, тя ме попита дали не може да й го качват по-малко, защото много я боли и не може да се справя толкова часове (беше предвидила мъжът й да е с нея във випа, както и аз), казах й че не отказват да вземат бебето, ако на мама й е трудно.
Както вече неведнъж казах - персонала на Шейново е СТРАХОТЕН - от санитарки, през лекари, до завеждащи! ♥️🌞

# 160
  • София
  • Мнения: 7 505
Рали, страхотна информация даваш, благодаря ти.
Да сте живи и здрави с мъничето Heart

Има ли консултант по кърмене? Някой помага ли ти по този въпрос?

# 161
  • Мнения: 16 874
Аз ще съм ти консултант по кърмене Hug

# 162
  • Мнения: 15
Рали, страхотна информация даваш, благодаря ти.
Да сте живи и здрави с мъничето Heart

Има ли консултант по кърмене? Някой помага ли ти по този въпрос?

Моля, старая се 🌞🤗 Благодаря за пожеланията!

Иначе - има цяла стая, послветена на кърменето...На първия етаж (мисля), с помпи, с обяснения , а винаги и с педиатър може да поискаш да говориш.

В общи линии: отиваш при сестрата (ако тя не минава по два пъти да те пита как си,при нас минаваха), питаш каквото искаш, казваш какво ти трябва и тя те упътва къде и кого да попиташ/идеш 😋🤗

# 163
  • Мнения: 328
Здравейте, вероятно въпросът ми е лаишки, но коя, според вас, е болницата с най-добра неонатология?

# 164
  • Мнения: 16 874
Токуда, Майчин дом, Надежда за гр. София.
И ова не е субективно мнение, а според наредбите на законите.

Общи условия

Активация на акаунт