Неизпълнение на служебни задължения относно сигнал срещу съседи

  • 1 879
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 509
Не, номерът ми не беше скрит.. Оказа се, че едва при втория сигнал "е излезнал"..
И това опишете. Също и че е имало свободна кола, която е обикаляла по булеварда.

# 16
  • Мнения: 12 755
Аз съм чувала от мои познати, че идват по такива сигнали. Лично не съм сигнализирала. Може да е наистина от извънредната ситуация.
Аз бих звъняла в районното управление, защото на 112 са заети с какво ли не.

# 17
  • Мнения: 11 613
Няма да излезете виновна. Казвате, че чувате много гласове и силна музика. Вие няма как да знаете точно колко човека са и дали всички са регистрирани в това жилище.

# 18
  • Мнения: X
Редно е да се звъни на 112 първо по ред причини.
Не е нужно да седите на вратата, за да отваряте. В нашия блок имаше акция и се звъни избирателно на някой да отвори.

# 19
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
От самото РПУ сигурно са се направили на интересни и не са си свършили работата.
112 само предават сигнали и не могат да наредят на някоя служба да си свърши работата.
Преди години бях подала сигнал за пушещи малолетни деца марихуана на детската площадка пред всички майки с деца. На първия сигнал полицаите не пожелаха да се отзоват, на втория вече се обади, подаде сигнал, човек, работещ на спешния телефон и говори директно с дежурния. Пратиха патрулка и нещата се оправиха.

# 20
  • Мнения: 9 775
Преди няколко години, нямаше извънредно положение, но беше събота или неделя към 15-16 ч., накратко пълно затишие, хората си почиват.
В съседната къща до нас, буквално на 2-3 м. от моя прозорец, момче и момиче наематели се караха, с крясъци от рода - Ще те убия! Махай се веднага! Пусни ме! Не ме удряй!
И се обадих на 112, казаха че ще пратят патрулка от районното, аз чаках на улицата да им покажа как се влиза. След 45 мин. чакане се обадих директно на районното, пак казаха, че ще пратят "колеги". До 19 ч. съм чакала на улицата - не дойдоха.
Това е положението, няма на кого да се оплачеш.

Младежът и девойката се сдобриха след около час и нещо. Но въпросът е - Ами ако не бяха?

Цеца, в кварталното училище, което не е точно квартално, че е баш в центъра на София, има отстрани, в самата сграда, приемна с дежурен полицай. Всички майки/баби, чакащи дечица от малките класове, знаеха поименно и познаваха по лице дилърите около училището, явно само полицаите не знаеха за това.

# 21
  • Мнения: 25 737
Следващия път се обадете в районното ви полицейско управление, не на 112. Те са кол център и в момента им е доста тегаво.
Обяснявате човешки на дежурния полицай, а той ако има екип ще ги прати.

# 22
  • Мнения: 1 271
По скоро търябвало е да кажете, че в апартамента се качват много хора през час и се съмнявате че се продават наркотици или се извършват странни зделки както и че пред блока спират съмнителни автомобили и си подават нещо. Казвате кой вход, номера на апартамента и да видите как ще дотичат.

Общи условия

Активация на акаунт