КАКВО НИ КАЗВАТ ЗВЕЗДИТЕ ТАЗИ СЕДМИЦА 5

  • 50 907
  • 748
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 347
Здравейте, с тази квадратура на Марс дали през уикенда е удачно да се пътува или е по-добре да отложим?

# 376
  • Мнения: 1 750
Преди 10 минути Слънцето напусна своя дом Лъв и навлезе в последния зодиакален знак на Лято 2020 , ДЕВА.
Честито им - на девите Flowers Hibiscus Simple Smile Heart ! В Дева е и Меркурий,но ще мине доста бързо през този свой дом ,защото скоростта му е ок. 2 гр/ден - трябва да сме сръчни, работливи, пресметливи ,пестеливи,може и заядливи!

# 377
  • Мнения: 24 349
Ако някой е пестелив спрямо мен, ще стана заядлива Joy

# 378
  • Мнения: 19 017
Здравейте, с тази квадратура на Марс дали през уикенда е удачно да се пътува или е по-добре да отложим?

Според мен не дава отражение.

# 379
  • Мнения: 1 750
Здравейте, с тази квадратура на Марс дали през уикенда е удачно да се пътува или е по-добре да отложим?

Според мен не дава отражение.
Осуетява планове.

# 380
  • Мнения: 39
Здравейте, не знам дали е подходящо място да попитам, но как ви се вижда ден за планирано секцио 27 август за появата на мечтана девойка от майка Водолей с асцендент Водолей 😊

# 381
  • Мнения: 2 358
Здравейте, не знам дали е подходящо място да попитам, но как ви се вижда ден за планирано секцио 27 август за появата на мечтана девойка от майка Водолей с асцендент Водолей 😊

Добре е, Луната сключва хармонични аспекти и е в Стрелец, което е за предпочитане пред Скорпион или Козирог. Laughing

# 382
  • Мнения: 9 152
Здравейте, не знам дали е подходящо място да попитам, но как ви се вижда ден за планирано секцио 27 август за появата на мечтана девойка от майка Водолей с асцендент Водолей 😊

Добре е, Луната сключва хармонични аспекти и е в Стрелец, което е за предпочитане пред Скорпион или Козирог. Laughing
Според ведческата астрология ( където Луната е важната планета), на 27 август Луната ще бъде в много специално, напрегнато положение ( Накшатра), която до 12 часа ще е в Джиештха, което е съзвездие в скорпион, а след 12 ч. ще е в Мула.  И двете Накшатри са част от.т.н. Ганданта, което е участъка на преход между Скорпион и Стрелец. Този преход не е плавен, а рязък, респективно, човек с подобно положение на Луната в Раши картата си,  би следвало да има силни трансформации и да се изправи пред предизвикателства.
Освен, че Скорпион е знак за падение за Луната, а тук няма Паривартхана-йога или друга йога, която да неутрализира това падение.

# 383
  • SF
  • Мнения: 21 226
Леле, Катерица, много си надобряла!! И каква терминология вкарваш! Половината ти думи не мога да ги прочета и произнеса. Слагай в скобички някакъв превод или обяснение с по 1 дума, за да се ориентираме. Направо ти се възхищавам на уменията да боравиш с тази материя!

# 384
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Yellow Heart  30 август 2020, неделя - разпределението по елементи е следното: Yellow Heart
Водеща стихия - Земя: налице са цели 6 от 13 ключови транзитни точки в земни зодиакални знаци. Радваме се на Слънце и Меркурий в Дева, на Уран в Телец и на стелиума Юпитер, Плутон и Сатурн в Козирог. Образува се голям Земен тригон, времето е изключително добро за работа, интензивен труд, професионални постижения, кариерно израстване, високи амбиции, материални успехи, заземеност, финансови дела. Като цяло сме по-стабилни, концентрирани, устойчиви, търпеливи, готови да постоянстваме в преследването на целите си. Меркурий се движи директно и седи на своя трон в Дева - това означава, че сферите под негово управление са в подем в момента: върви ни по отношение на комуникациите, общуването, образованието, ученето на нови неща, пътуванията, търговията, сръчността. А понеже е в хармоничен аспект с Уран, се очакват всякакви успехи, свързани с ума, идеите, словото, висшия интелект, прозренията за живота. Хората на науката и изследователите са в стихията си.
Огънят е представен от Марс и Хирон в Овен, и от Южен лунен възел в Стрелец. Марс в Овен е силен, пробивен, властен, намира се в своите си владения. Затова всички сме активни и инициативни, смели и храбри, ако сме отлагали да защитим себе си, да се отстоим, сега е моментът да заявим желанията и потребностите си. Добра идея обаче е да си пазим главите. От преумора, от удари, от прегряване, препиване. Хармонизирайте Огъня с умерени дози Вода, пийте вода, взимайте хладък душ, идете в близост до воден басейн, разхладете страстите.
За това ще ви помогнат планетите във Водни знаци - Венера в Рак и Нептун в Риби. Нежна, спокойна, блага енергия. Насочена към поезия, изкуства, творчество, занимания с децата и с дома. Водният елемент захранва силно изявената Земя, дарява я с известна топлота и чувственост, за да не е всичко сухо, строго и съсредоточено върху работата.
Така стигаме и до стихията Въздух, представена в момента от Луната във Водолей и Северния лунен възел в Близнаци. Луната нараства все повече и се доближава до Пълнолунната си фаза, когато ще застане в точна опозиция със Слънцето в Дева. Предстоящото Пълнолуние по оста Дева-Риби ще повлияе най-силно представителите на подвижните знаци /Близнаци, Дева, Стрелец и Риби/. Но дотогава има още няколко дни. Засега Луната е Въздушна, приятелска, новаторска, нестандартна, растяща. Времето е подходящо да действате по посока на Новолунните си желания. За срещи със съмишленици и другари. За благотворителност. За сътворяване на нови идеи.
Днес денят е украсен с фигурата Правоъгълник, образуван от планети в Земни и Водни знаци: Меркурий в Дева се свързва хармонично с Венера в Рак, Нептун в Риби и Юпитер в Козирог. Прекрасно е! Съчетават се професионализмът, общуването, семейството и духовността. Усещате ли тази благотворна конфигурация? /особено вие, със Слънце, Луна и/или Асцендент в някой от Водните и Земните знаци/
Напрежение може да възникне, ако роднините и домът ви тласкат в една посока, докато професията ви изисква от вас съвсем друго, а вие самите като индивидуалност сте привлечени от съвсем друго, различно от горните две дейности. Може да се почувствате разкъсани на кое да дадете предимство. На самия себе си, на близките си или на работните ви ангажименти. Съгласна съм, че това е нелек избор, но и в живота принципно е така. Понякога е необходимо да вземем някакво решение и да го следваме известно време, независимо от последствията.
Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон са ретроградни. Това са бавни, колективни, тежки планети. Влияят върху големи групи от хора, а на планетарно ниво - върху цялото човечество и планетата ни. Има разместване на пластове - политически, финансови, културни, духовни, исторически. Сменят се лидери. Гражданските общества се събуждат от сън. Бурни времена!
С такава интензивна енергия започваме и новата работна седмица. През последния ден на август, понеделник, атмосферата е динамична и наситена откъм разнообразни астро-влияния. Като цяло се съхраняват конфигурациите от днешния ден. Преобладаваща Земна енергия, с растяща Луна във Водолей, няколко ретроградни планети и няколко планети, седящи на своя трон /Меркурий в Дева, Марс в Овен, Нептун в Риби и Сатурн в Козирог/.
Желая на всички хубава неделя и успешно начало на новата седмица!  Yellow Heart

# 385
  • Мнения: 10 210
Вихрогонче, благодаря за насоките!🌷

# 386
  • Мнения: 2 290
Ооо, Вихрогонче, твоят пост ми подейства като балсам.
Последните седмици при мен е страшна каша, а утре съм на изключително важни за бъдещето ми изпити, като няма възможност за повторно явяване.
Бях се отчаяла, сега, струва ми се, имам някаква надежда за положителен изход.

# 387
  • Мнения: 1 750
След около 30 мин. ,в 8ч и 22 мин., ще настъпи точното Пълнолуние в Риби - прекрасно като характер, непредсказуемо като действие и въздействие. Има много и най-различни аспекти, всяка планета взаимодейства с
няколко други - всичко ври и кипи. Риби е знак на надеждите, мечтите, идеалите, фантазиите, утопиите, измамите, неистините, тайните, чистата любов, понякога недостижима, нереална и платонична, творчеството, лечението, химията,фармацията и мн.други неща. Риби,най-чувствителния и нежен знак, управлява ходилата,тази част,която носи цялата тежест на човешкото тяло - странно,нали Simple Smile . Пълнолунието,което ще продължи още два дни ще събуди точно тези теми в сърцето и душите ни - може би милосърдието и съпричастността ще надделеят над агресията и безумието. Марс в Овен ,първичната сила, намалява скоростта си,почти е спрял и на 10.09 ще се обърне в ретро посока, като прави предизвикателен аспект със ретро Сатурн и ретро Плутон. Сега Марс,бавен и акумулиращ енергия, действа като Плутон - е, два Плутона в квадратура са ни безкрайно много . Целият свят е пламнал ,натрупаната земна енергия в последните две години се активира ,подклаждана от свирепия и безпощаден Марс. ОЧАКВА НИ ЕСЕН НА НЕДОВОЛСТВОТО,но драстични промени в социума и управлението едва ли ще има точно сега. Може би такива ще дойдат през м.01 и 02. 2021 г.
На лично ниво обстановката на небето ще се отрази като силно безпокойство, напрежение поради неясната обществена ситуация, загуба на работа, разбиване на планове и проекти  /Марс квадрат Сатурн/. До края на тази седмица напрежението в семейството ще е главна действаща сила - Венера в Рак се е опълчила на "отровното трио"  Юпитер, Плутон и Сатурн в Козирог и дава сериозен отпор на грубостта,наглостта и прекалената водеща роля на мъжкото съсловие. Помага й Меркурий в Дева - думите и адекватното мислене ще са в по-голяма полза от чупене и хвърляне на домашния инвентар Grinning . От 06.09 Венера навлиза в Лъв и тогава... ще видим кой кого !!!
Днешното Пълнолуние прави добри аспекти само с ретро Уран в Телец - до очакваме неочаквани добри неща!

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 09:34 от Титания

# 388
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ето я пълната, прекрасна и замечтана Луна в Риби! Снимките съм направила първо в 4.45 часа, после към 6.30 часа тази сутрин.
Точно в 8.23 часа днес е Пълнолунието в 10-ия градус по оста Дева-Риби. Слънцето в Земния знак Дева и Луната във Водните Риби застават в опозиция, тоест двете небесни Светила едно срещу друго. Мъжкото и Женското начало, Денят и Нощта. В случая - при оста на Служенето.
По време на Пълнолуние атмосферата е по-напрегната, обстановката е по-нервна от обичайното, затова се пазете от излишни дрязги, конфликти, спорове, преуморяване, преяждане, препиване и всякакви излишъци.
Това Пълнолуние повлиява най-силно представителите на подвижните зодиакални знаци - Близнаци, Дева, Стрелец и Риби, както и всички хора с Луна и/или Асцендент в някой от тях.
Малко повече за Оста на Служенето, за която споменах по-горе: и Дева, и Риби са знаци на Служенето на другите хора, те много често са в служба на останалите. Подходът им е различен. Дева е пословична с практичния си делови подход, заземена и стабилна е, критична и самокритична, много Деви са лекари, учители, търговци, занаятчии, лектори. Дева служи чрез материята. Риби служат чрез духа, разчитат на емоциите и чувствата, те вдъхновяват, окуражават, подкрепят и помагат на по-фино ниво. Срещат се много Риби терапевти, психолози, свещеници, медицински сестри. Нито единият от двата начина не е по-добър от другия. Важна е целта.
А и Дева, и Риби искрено се надяват да бъдат от полза на другите. Винаги, когато имаме това Пълнолуние, това е чудесно подсещане за всички ни, да се докоснем до даровете на тази Ос на служенето. Да благодарим, ако сме заобиколени от роднини, приятели и колеги, които са представители на тези две зодии, и да се поучим от тях, да се научим да служим. С радост. С отговорност. И истински стремеж да сме от помощ.
Забележка: не мога да публикувам своите снимки тук, не зная как, а във Фейсбук съм постнала горния текст, придружен с 8 снимки, правени от мен днес тази сутрин.
Титания, много ти благодаря! Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 10:44 от vihrogonche

# 389
  • Мнения: 1 286
Днешното пълнолуние показва разгръщане на заложеното като потенциал на новолунието в Лъв. Там символиката на Уран е акцентирана.  В контекста на протестите - политиците би трябвало да служат на народа. Със Слънце в Дева и Луна в Риби, доколко реално това е така. Физическа агресия, противорства, блокажи са твърде вероятни като астрологична тенденция, каквито досега в днешния ден на протестите, вече имаше.

С координати на София, изгряващ знак на пълнолунието е Дева. Управител - Меркурий  в Дева. Пълнолунието може да мине под мотото по-голяма критичност, анализиране под лупа, по-голямо взиране в детайлите до степен на търсене на прашинки. Мнителност и недоверчивост. Подозрителност „Работа“ на на макро режим. Остър, безцеремонен и хаплив език. Предлага информация за бъгове, грешки. Изчиства недоразумения. Информационният обмен е възможно да има коригиращ характер.

Влиза с бутонките, за да видоизмени коренно условия и обстоятелства.  В световен мащаб. Появяване на нови герои и нови ценности. Разкриване на тайни, засекретена информация.  Действия, активност, породени от по-голяма яснота на емоционалните нужди, които водят до нещо напълно ново и различно.
Ключови думи - метаморфоза, отпушване на нагнетено напрежение, ескалация на протестите. Възможна оставка на правителството. Гръмотевични бури. Условия за градушки и силни дъждове.
Уран е акцентиран в Русия, Турция, Украйна, Беларус. И там възможни протести срещу властимащите. Гръмотевични бури. Ескалация на напрежение и в Хърватия, Италия, Чехия, Швеция, Полша.

Слънцето в Дева на мидпойнта Марс/Плутон, ми навява асоциация с онази песен "Време е някой да изхвърли боклука", а Луната в Риби на Марс/Юпитер, Сатурн/Юпитер, Юпитер/Плутон, глобалното съзнание притежава достатъчна мощ, в контекста на водната стихия, за да е с нагласата да направи "водовъртеж",  да развълнува, докосне, да има помитаща, заливаща роля, да "звучи" като грохота на голям водопад, чрез които се търси промяна на социалните условия. В локалната карта, за София, Слънцето в Дева на 30, 31 август и 1 и 2 септември, се намира на мидпойнта МС/Плутон, което предполага някакво разместване на пластове.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 13:36 от starinthenightsky

Общи условия

Активация на акаунт