Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 120
  • Varna
Ако не успееш да намериш  нисък наем при роднини или приятели, да си под наем е на загуба в дългосрочен план. Все едно плащаш 1 апартамент, но на хазаина.
Не му плащай апартамент, купи си личен.

# 121
  • Sofia
От личната ми камбанария ще ви кажа, че щях да се чувствам много по-добре, ако в състояние на такава криза имах собствено жилище, а не ми се налагаше да съм под наем. Тук говорим обаче за собствено ползване, а не за имот, купен с идеята да се дава под наем, както и за добре сметната вноска.
Предполагам визираш ипотека пред наем, а не собствено, защото ипотека не е "собствено", докато не я изплатиш. Wink

# 122
От личната ми камбанария ще ви кажа, че щях да се чувствам много по-добре, ако в състояние на такава криза имах собствено жилище, а не ми се налагаше да съм под наем. Тук говорим обаче за собствено ползване, а не за имот, купен с идеята да се дава под наем, както и за добре сметната вноска.
Предполагам визираш ипотека пред наем, а не собствено, защото ипотека не е "собствено", докато не я изплатиш. Wink

Това нали го говорихме няколко страници назад Simple Smile Същото имам предвид, но както казах го предпочитам в момента.

# 123
  • Sofia
Окей. Simple Smile
Може и да сте го говорили, не чета всичко и дума по дума.

# 124
  • София, Bulgaria
Знаем клишето, че всяка криза е и възможност за промяна. Ще се сменят играчите в мното бизнеси. Някои няма да оцелеят, но мястото му ще бъде заето от други. Който по-бързо се адаптира и не лежи на кълката държавата да помага,  толкова по-добре. Има и бизнеси, които в момента са в бум, те ще са именно тези купувачи, които ще спарат голямо падане на цените... Всеки наблюдава макро тенденциите, но и всеки преценява неговата си микро рамка в дадената обстановка.

А за бранша на недвижим имоти, мисля че ситуацията е прочистваща и тук ще оцелеят и ще се развият тези, които имат добри практики илииии.....мноого пари.
Колкото и да ги недолюбвате няма да изчезнат...пък знам ли, то и такава пандемия до сега не е имало и се случват прецидентни неща.

# 125
Мен пък ми стана жал за брокерите. Вчера един по новините се оплакваше как не били включени в помощта на държавата. Пуснах сълза Grinning

Хаха на тях бизнесът им е изцяло нерегламентиран, помощи искат..
Все си мисля,че няма как да ме изненадат тези наглеци,но въпреки това успяват.

# 126
чудя се тези които чакаха така мечтано тази криза дали ще си купят апартамент като паднат цените ?

# 127
.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 12:27 от tanitkata

# 128
А какъв спад мислите, че ще се случи? 20 %,30 % или?

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 13:52 от Poppea

# 129
.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 12:55 от tanitkata

# 130
  • Sofia
Това със "смяната" на квартала е относително понятие. Е, ако не говорим за крайности, де.
За София ли говориш, tanitka?

# 131
Ние търсим жилище отпреди извънредното положение, така че ако попаднем на подходящо ще купим (след извънредното положение), но не специално, за да се възползваме от ниските цени. Ако си бяхме доволни от сегашното жилище нямаше да се занимаваме със сигурност. Ниските цени ще са само бонус за нас.

# 132
Като цяло и при дъно, и при връх на цените, хубави имоти на хубави места и с редовни документи излизат много рядко. При дъно още по-рядко, евентуално наследници да не се разберат, или някой много закъсал бизнесмен. И като правило са за голям ремонт. Всеки си гледа, разбира се, и си чака своето, просто трябва и доза късмет.

# 133
  • Varna
Чакайте първо да паднат цените и тогава мислете какво ще правите...И дали ще са ви останали пари до тогава. Wink

# 134
Не е много по темата. Но ми е интересно как мислите, дали при тези обстоятелства, ако имате спестявания в лева трябва непременно да ги смените в евра или долари? Една моя близка хукнала до банката да сменя парите, щото лева щял да се обезцени. Не знам каква е логиката...

Общи условия

Активация на акаунт