Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 42

  • 39 448
  • 876
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 327
Няма как да не паднат. В криза пазара се свива. Ако искат да продават, ще трябва да свалят.

# 106
  • Мнения: 18 322
Тези, които мислят, че кешът винаги е цар, сигурно скоро са излезли от гимназията и не помнят края на 90-те години.

Първо, тогава беше не криза, а дълбоко ненормално положение. И второ, кешът може да бъде и в различна валута. Който тогава е имал кеш в долари нещо да му се е кривнала капата?

Верно ли не било криза? Добре...

И още нещо - кешът зависи и от това дали банката го дава или държавата е наложила ограничения, както се случи наскоро в една съседна държава.

# 107
  • Мнения: 9 685
Ами хиперинфлация може и да няма, ама инфлацията каква ли е - хлябът, който ям, ми се вдигна от 0,95 лв. на 1,55 лв. още през лятото-есента. Преди съм пазарувала за до към 20 лв. в квартален магазин - едно-друго за ден-два като хляб, марули и лук, малко картофи, мляко, ей такива дребни неща. Сега като тръгна да пазарувам пак такива дребни неща, са над 30 лв. със сигурност.

# 108
  • Мнения: 4 242
Инфлация си има и то доста голяма. За няколко години всичко се вдигна с по над 50% и то с тендеция ,че уж ще се приравяняваме към страните от ЕС.Виж заплатите не ги вдигнаха особено за 3  години.

# 109
  • Мнения: X
Така е българска мама, но ти забравяш какво ни навиваха преди коронавируса. Ще минем на евро и всичко ще стане по 2

И кой точно те е навивал, че ще стане по две??? И политици, и икономисти, и даже опозицията казваха, че няма такова нещо. Единствено разни паникьори по форумите, ама те ли са инвестиционен барометър?

Масово си обърнаха кеша в апартаменти и имоти и то като се заговори, че минаваме на евро. Имам доста познати, които го направиха.Така, че кой купил ,купил. Сега ще видим как ще се развият цените.
Както и да се развият цените, в дългосрочен план твоите познати ще са на печалба. След 10 години например цените ще са по-високи от сегашните, а същевременно твоите познати или ще са спестили мнооого пари от наеми ако жилището е купено за собствено ползване, или ще са взели много пари от наеми, ако е купено за инвестиция.

# 110
  • Мнения: 479
Мен пък ми стана жал за брокерите. Вчера един по новините се оплакваше как не били включени в помощта на държавата. Пуснах сълза Grinning

# 111
  • Мнения: 485
Така е българска мама, но ти забравяш какво ни навиваха преди коронавируса. Ще минем на евро и всичко ще стане по 2 така, че купувай в Малинова долина и навсякъде по света, после ще се удовят.Това повлия и на дупки в Младост да се продават по 1600 на кв. м
Малинке, ами че нали всички имоти са в евро така или иначе? На каква логика ще се удвояват, ако въведем еврото (за което искрено се надявам да не стане скоро, а най-хубаво въобще)?

# 112
  • Мнения: 2 660
Така е българска мама, но ти забравяш какво ни навиваха преди коронавируса. Ще минем на евро и всичко ще стане по 2 така, че купувай в Малинова долина и навсякъде по света, после ще се удовят.Това повлия и на дупки в Младост да се продават по 1600 на кв. м
Малинке, ами че нали всички имоти са в евро така или иначе? На каква логика ще се удвояват, ако въведем еврото (за което искрено се надявам да не стане скоро, а най-хубаво въобще)?

Абе те ги пишат в евро, ама сделките си се сключват в лева, а банките ти отпускат кредит (най-често) във валутата, в която си получаваш заплатата Simple Smile

# 113
  • Мнения: 9 569
Мен пък ми стана жал за брокерите. Вчера един по новините се оплакваше как не били включени в помощта на държавата. Пуснах сълза Grinning

Хаха на тях бизнесът им е изцяло нерегламентиран, помощи искат..

# 114
  • Мнения: 485
Мен пък ми стана жал за брокерите. Вчера един по новините се оплакваше как не били включени в помощта на държавата. Пуснах сълза Grinning

Хаха на тях бизнесът им е изцяло нерегламентиран, помощи искат..
Не стига, че взимат от две места процент при сделка, това, дето го няма никъде по света...а са и доволно неграмотни относно сгради и строителство. Няма никакъв смисъл от българските брокери. Всяка сделка спокойно може да мине и без тях. Кърлежи!

# 115
  • Мнения: 9 685
И данъци и осигуровки си плащат, на реалните пари Laughing

# 116
  • Мнения: 2 660
От личната ми камбанария ще ви кажа, че щях да се чувствам много по-добре, ако в състояние на такава криза имах собствено жилище, а не ми се налагаше да съм под наем. Тук говорим обаче за собствено ползване, а не за имот, купен с идеята да се дава под наем, както и за добре сметната вноска.

И със сигурност нямаше да ме е яд колко скъпо съм го купила, както каза Нико - все някога ще си на печалба. Ако не след 3 години, то след 10 или когато там издрапаме от тая криза, а цените се вдигнат.

# 117
  • Мнения: 4 242
Ако не успееш да намериш  нисък наем при роднини или приятели, да си под наем е на загуба в дългосрочен план. Все едно плащаш 1 апартамент, но на хазаина.

# 118
  • Мнения: 969
Има нещо, което май пропускаме да обсъдим. Тъй като имотите са свързани с окономическот осъстояние, както по-горе казаха с БВТ, ми се иска да осбъдим следното: в най-голямата икономика изпуснаха положението с вируса. Каква е опасността от някакви извънредни (бунтове, военно положение) ситуации отвъд океана? Те тия средно и ниско ниво са си ограничени там, един като скочи може много да го последват. Тове ми се струва най-голямата заплаха за света, включително световната икономика. Останалите сценарии се дъвчат навсякъде.

# 119
  • Мнения: 25 675
Ако не успееш да намериш  нисък наем при роднини или приятели, да си под наем е на загуба в дългосрочен план. Все едно плащаш 1 апартамент, но на хазаина.
Не му плащай апартамент, купи си личен.

Общи условия

Активация на акаунт