Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 42

  • 39 529
  • 876
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
pinko, на теб би те се объркал пола, защото си скрил/ла. Аз изрично съм упоменал. Чети малко повече преди да се обръщаш към някой. Не цитирай чаршаф, а скривай, не е трудно.
Защо се интересуваш?
Ти ли предлагаш нещо?
Чакам 50% drop, тогава бих се замислил, но много рядко нещо да ми хареса. Капризен съм. За коптор и измислено, кофти разпределение, стотинка не давам. Само от собственик, без посредници, брокери, излишен "товар", евентуално нещо в хубав затворен комплекс, къща с всички удобства на апартамент, тревичка, дворче, гаражи.
Hands V

Значи с теб все едно сме близнаци. Абсолютно същото мисля и търся като теб. А като гледам май сме и от един фен клуб. Направо сродни души 😂

# 76
  • Мнения: 485
Твой, твой ама обезпечение за вземания на банката, не можеш да се разпореждаш пълноправно с него Wink
Примерно за реална продажба страна е банката, която трябва да даде съгласие и да вдигне ипотеката, освен ако купувача не иска и нея като бонус.
Чел съм клаузи в масовите договори, че не може да се отдава под наем без знанието на кредитора и прочие.
Собственик си, но  собственик - длъжник.
Може би това е във България. Аз съм имала имот в Канада. Не съм имала никакви ограничения да го давам под наем (беше къща) или продавам.

# 77
  • Мнения: 40 931
Твой, твой ама обезпечение за вземания на банката, не можеш да се разпореждаш пълноправно с него Wink
Примерно за реална продажба страна е банката, която трябва да даде съгласие и да вдигне ипотеката, освен ако купувача не иска и нея като бонус.
Чел съм клаузи в масовите договори, че не може да се отдава под наем без знанието на кредитора и прочие.
Собственик си, но  собственик - длъжник.

Разбира се, че можеш, ама под условието на тежестите. Естествено, че си ограничен, но все пак апартаментът не е на банката, а твой. Твоя грижа си е. Това за наема не ми се вярва да е така, все пак маса народ си купи жилища с ипотеки с плана да ги дава под наем и така да ги изплаща. Как става това, ако е забранено? А и изобщо няма правна основа такава забрана, не го бъркай с лизинг.

Така е, но има едни клаузи за предварителна изизскуемост на кредита, в случай че останеш без работа или пък банката реши, че не си с достатъчно голям доход. Това е голям проблем, кога банката ще реши да си вземе парите предварително, особено в момент след като свърши извънредното положение.

Има, ама забележи - банката си иска заема, парите които е дала, а не си влиза в  апартамента, казвайки, че си е неин, нали? Защото не е неин.

# 78
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Вместо запис 🤣

# 79
  • Мнения: 888

Това за наема не ми се вярва да е така, все пак маса народ си купи жилища с ипотеки с плана да ги дава под наем и така да ги изплаща. Как става това, ако е забранено? А и изобщо няма правна основа такава забрана, не го бъркай с лизинг.
Никъде не съм писал, че е забранено!
Не намирам примерни договори за ипотечен кредит в мрежата, банките не ги качват, защото са много прозрачни.
Не контролират длъжниците си, докато си прибират вноските, но залагат разни такива клаузи, от които следва ли нещо, те си знаят. Договор, сложил си си подписа.
Това намерих в lex.
Цитат
Някои банки включват в договорите за кредит изискването да ги уведомите, преди да отдадете имота под наем, други пък - задължителното тяхно предварително съгласие.

Не е като да правиш каквото си искаш, да се разпореждаш както си искаш все пак Wink
Който има такъв договор може да каже какво пише в него, ако го е чел.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 19:40 от qsenski

# 80
  • Мнения: 40 931
Естествено, че не е като да имаш апартамент без тежести. То затова и името е такова - навява образна представа, че нещо ти тежи. Но все пак си е твой, а не на банката. А за това спорихме.

# 81
  • Мнения: 2 478
Скрит текст:
pinko, на теб би те се объркал пола, защото си скрил/ла. Аз изрично съм упоменал. Чети малко повече преди да се обръщаш към някой. Не цитирай чаршаф, а скривай, не е трудно.
Защо се интересуваш?
Ти ли предлагаш нещо?
Чакам 50% drop, тогава бих се замислил, но много рядко нещо да ми хареса. Капризен съм. За коптор и измислено, кофти разпределение, стотинка не давам. Само от собственик, без посредници, брокери, излишен "товар", евентуално нещо в хубав затворен комплекс, къща с всички удобства на апартамент, тревичка, дворче, гаражи.
Hands V
Цитат
Значи с теб все едно сме близнаци. Абсолютно същото мисля и търся като теб. А като гледам май сме и от един фен клуб. Направо сродни души 😂
Много хора се припознават, аз също имам такива, които са ми симпатични или ми харесват разсъжденията им, импонира тонът.
Само че си ми много скрит/скрита. Не обичам "неопределено" да се обръщам към някой, среден род, ако ме разбираш, ама мъжки ли е, женски ли, Божа работа.
Не разбрах кой е фен клубът?
Аа, това за сродните души, да не бързаме, криза е. Joy

# 82
  • Мнения: X
Аватарът 😊охх сега видях какво съм написала в бързината 😂  Така е като мултитасквам. Извинявам се, то тази карантина направо ни изпържи възможностите да мислим на някои

# 83
# 84
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Има, ама забележи - банката си иска заема, парите които е дала, а не си влиза в  апартамента, казвайки, че си е неин, нали? Защото не е неин.
[/quote]

Я пробвай да спреш да плащаш вноските по кредита и ще видиш на кого е !

# 85
  • Мнения: 47
Хора с поне малко икономическо познание знаят, че се задава криза, а по време на криза сухата парица е царица. Доста бизнеси ще фалират и ще освобождават хора за да освободят пари, а когато има безработица всичко тръгва надолу. Някои банки в западна Европа спряха да дават заеми за недвижими имоти.

# 86
  • Мнения: X
Както написах преди няколко дни, трябва да си изключително на зор(макар че не се сещам каква ситуация би наложила такъв зор за покупка на имот) или тотално да не ти пука за парите ти ( макар че точно тези с многото пари цепят и стотинката) за да тръгнеш да купуваш имот сега. От една страна, в такава несигурна ситуация е крайно неразумно да харчиш големи суми за нещо, което не е на живот и смърт. От друга страна, при финансови пазари, които крещят криза, кой нормален ще тръгне да инвестира? Не мога да си представя, че би имало такъв човек. Дори да не е за инвестиция, а за живеене -ами то тогава се предполага, че финансите не са ти като на милионер и трябва още повече да си стимулиран да си правиш сметката и кога е момента. Отделно съм сигурна, че и банките ще позатегнат нещата. Та от всичките тези неща, кое не е предпоставка за намалено търсене и респективно за падащи цени?

# 87
  • Мнения: 485
Както написах преди няколко дни, трябва да си изключително на зор(макар че не се сещам каква ситуация би наложила такъв зор за покупка на имот) или тотално да не ти пука за парите ти ( макар че точно тези с многото пари цепят и стотинката) за да тръгнеш да купуваш имот сега. От една страна, в такава несигурна ситуация е крайно неразумно да харчиш големи суми за нещо, което не е на живот и смърт. От друга страна, при финансови пазари, които крещят криза, кой нормален ще тръгне да инвестира? Не мога да си представя, че би имало такъв човек. Дори да не е за инвестиция, а за живеене -ами то тогава се предполага, че финансите не са ти като на милионер и трябва още повече да си стимулиран да си правиш сметката и кога е момента. Отделно съм сигурна, че и банките ще позатегнат нещата. Та от всичките тези неща, кое не е предпоставка за намалено търсене и респективно за падащи цени?
Хора, които имат пари в брой и няма опастност за работата им (бизнеса им) ще купят имот или имоти, защото цените ще са подходящи за купуване. Хора, на които не им трябват тези имоти сега, но за във бъдеще. За мен беше безумие да се теглят кредити за имоти на тези цени, преди корона вирус кризата, защото и без корона вирус се знаеше, че това не можеше да продължава и че цените са ненормални. Балонът щеше да се спука така или иначе. Просто щеше да стане по-нататък във времето. Аз така или иначе не виждам все още цените да са паднали. Продавачите не са притиснати още достатъчно.

# 88
  • Мнения: 4 255
Така е българска мама, но ти забравяш какво ни навиваха преди коронавируса. Ще минем на евро и всичко ще стане по 2 така, че купувай в Малинова долина и навсякъде по света, после ще се удовят.Това повлия и на дупки в Младост да се продават по 1600 на кв. м

# 89
  • Мнения: 40 931
Така е българска мама, но ти забравяш какво ни навиваха преди коронавируса. Ще минем на евро и всичко ще стане по 2

И кой точно те е навивал, че ще стане по две??? И политици, и икономисти, и даже опозицията казваха, че няма такова нещо. Единствено разни паникьори по форумите, ама те ли са инвестиционен барометър?

Общи условия

Активация на акаунт