Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 138 370
  • 1 683
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 189
Няма нищо притеснително. Това е вдлъбнатина (sacral dimple) а не фистула. Ако настоявате за консултация потърсете детски неврохирург.

# 721
  • Мнения: 1 274
Няма нищо притеснително. Това е вдлъбнатина (sacral dimple) а не фистула. Ако настоявате за консултация потърсете детски неврохирург.
Много Ви Благодаря за отговора..Радвам се,че не е било това,което съм си мислила.

# 722
  • Мнения: 20
Здравейте,

Синът ми беше опериран от крипторхизъм на 1г3м в Токуда от доктор Златанов февруари 2019.

Но след операция един тестис пак се качил горе и не слиза,
а другия понякога се качва, но слиза долу(особенно сутрин, когато памперс е пълен).

Гледаха го и доктор Стоян Пеев и Д.Момчилов.

Сега е на 3 години и 4м, втората операция искам да правя в Света София при Момчилов. Но излезе проблем, той оперира в Света София след обед, към 16.00.

Тоест, детето трябва да закуси и после 6 часа преди операцията да не яде и да не пие и да стои вкъщи, и ние да дойдем към операция.

Моето дете няма да издържи 6 часа без вода.

Не знам какво да правя, молих го да оперира сутрин, но той не се обажда.

Помогнете, моля.

Благодаря!

# 723
  • София
  • Мнения: 3 189
Разбирам Ви. Но мога единствено да предложа да го оперирам аз в Токуда.

# 724
  • София
  • Мнения: 132
Здравейте, проф. Бранков,
От 2-3 месеца насам от дясната страна на шията на сина ми (на 4 г.) малко над средата, в областта под меката част на ухото, напипвам някаква мека приплесната неболезнена подвижна формация с неясна форма, която според мен не е лимфен възел (може и да греша), а по-скоро някаква тъкан. Околоушната жлеза над нея също ми се струва по-голяма спрямо тази отляво, напипват се и съвсем малки твърди (като ориз) лимфни възелчета (предполагам) по тила от същата страна.
Когато усетих за първи път въпросното образувание, той имаше вирусна и бактериална инфекция, възпалени сливици и увеличен шиен лимфен възел отляво (около 1 см), затова не обърнах внимание, но сега видимо не е болен (има безсимптомно носителство на Staphylococcus aureus и Moraxella catarrhalis в носа и гърлото), лимфният възел доста се е свил (може би наполовина), но това отдясно не е намаляло - доколкото мога да преценя е около 5х15мм.
Детето има и дилатация (липса на клапа) на дясна вътрешна югуларна вена, но не мисля, че има отношение.

Въпросът ми към Вас е - какво би могло да бъде това, което се палпира (не се вижда) и към какъв/кой специалист в София мога да се обърна за консултация и ехография?

# 725
  • Мнения: 7
Здравейте, доктор Бранков! Доста съм притеснена и ще се радвам ако ми разясните някой неща. От Русе съм.Дъщеря ми е на 12 и от декември при изхождане по голяма нужда забелязах ярко червена кръв. Отначало беше малко, но с всеки изминал ден ставаше все повече. Заведох я на гастроентеролог. Изписа ни свещички Цикатридина. Нямаше кой знае какъв ефект. В последствие забелязах, че освен кръв вече има и слуз. При следващото посещение ни изписа Мезим форте и Дуспаталин.По време на приема се подобри. Свършиха и всичко по старому. Днес бяхме пак при нея и ни изпраща на детски хирург. Има зачервяване на ануса и по думите на докторката влиза и навътре.Няма болки в корема, но вечер като легна до нея червата и къркорят много. Каква може да е причината за всичко това? Благодаря!

# 726
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте, проф. Бранков,
От 2-3 месеца насам от дясната страна на шията на сина ми (на 4 г.) малко над средата, в областта под меката част на ухото, напипвам някаква мека приплесната неболезнена подвижна формация с неясна форма, която според мен не е лимфен възел (може и да греша), а по-скоро някаква тъкан.
....
Въпросът ми към Вас е - какво би могло да бъде това, което се палпира (не се вижда) и към какъв/кой специалист в София мога да се обърна за консултация и ехография?


И да Ви отговоря, само ще се объркате. Елате при мен в Детския център на Токуда, ще направим ехография. Както го описвате, най-верятно се касае за лимфен възел.

# 727
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте, доктор Бранков! Доста съм притеснена и ще се радвам ако ми разясните някой неща. От Русе съм.Дъщеря ми е на 12 и от декември при изхождане по голяма нужда забелязах ярко червена кръв. Отначало беше малко, но с всеки изминал ден ставаше все повече. ......Няма болки в корема, но вечер като легна до нея червата и къркорят много. Каква може да е причината за всичко това? Благодаря!

Нищо не може да замени личния преглед. В тази област най-често има фисури (цепки), които се появяват при деца с трудно изхождане. Трябва да регулирате изхожданията - тоест всяка сутрин! и да мажете с Проктис-М. Само това мога да кажа на този етап.

# 728
  • Мнения: 131
Здравейте, проф. Бранков!
Преди време забелязах, че когато плаче, крещи, пее, на детето  му излиза малка веничка.

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 09:43 от *Joy

# 729
  • София
  • Мнения: 3 189
Вена на нормално анатомично място и с нормално кръвонапълване при напрежение.

# 730
  • Мнения: 10
Здравейте, проф. Бранков! Колко време след преболедуване от ковид е необходимо да мине, за да бъде извършена операция на асансьорен тестис при дете?

# 731
  • Мнения: 131
Вена на нормално анатомично място и с нормално кръвонапълване при напрежение.
Благодаря Ви за отговора! Бъдете здрав

# 732
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте, проф. Бранков! Колко време след преболедуване от ковид е необходимо да мине, за да бъде извършена операция на асансьорен тестис при дете?

Поне 2 седмици, а ако искате аз да я извърша, ще мога да ви запиша след месец.

# 733
  • Мнения: 2
Здравейте, проф.Бранков

Дъщеря ми е на 3 години, като от раждането има един малък израстък, който се намира в близост до дупето й. При запек и надуване от нейна страна става огромно и се възпалява. По преценка на педиатър - трябва да се оперира. Ще запишем час при Вас в Токуда за преглед и консултация преди евентуална операция. Но бих искала да Ви попитам такъв вид израстък как се оперира/третира и с каква упойка е?

Благодаря Ви предварително за отговора.

Наталия Ризова

# 734
  • София
  • Мнения: 3 189
Нека видя какъв е този израстък. При децата рядко се стига до операция.

Общи условия

Активация на акаунт