Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да изградим здравословни хранителни навици - консултации с Жасмина Гевезиева

• 32 410
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
Привет. Искам да отслабна . Какво ли не пробвах имам проблем с щитовидната жлеза и инсулиновата резинстентност. От 3години не мърдат килограмите , а вече и искаме бебче.... В омагьосан кръг съм...

# 91
Здравейте! Отговорът е комплексен и строго индивидуален. Как сте в момента като височина, кг, % мазнини. Как се храните, как е движението? На какви калории сте ориентировъчно, знаете ли?

# 92
Здравейте,
моят вечен проблем са диетите, напълняване- омагьосан кръг.
Изпуснах края. В момента съм 80 кг и 165 висока. Не се понасям, никакво самочувствие нямам. Дори не се тъпча с храна, не знам как ги качвам тези кг. От няколко дена си свалих приложение за следене на калориите. Спазвам допустимите калории. Най-вече налагам си да не ям сладко, колкото и да ми е трудно. На моменти чак ми прилошава за малко шоколад. Дали това е най-доброто решение за мен. За съжаление не спортувам. Имам кростренажор, който ползвам от време на време, но  като цяло нямам никакви движения. Какво бихте ме посъветвали. Какво друго да променя. Пробвала съм много диети , от 90 дневната имаше най-голям ефект, но кг се връщат, че и отгоре. Пила съм чайове, хапчета, изобщо каквото излезе на пазара пробвам, но нищо. Хормоните ми са в норма просто не знам какво се случва и по кой път да поема.

# 93
Здравейте! Екстремни диети -> преяждане -> напълняване (с лихвата) е класически случай. Като за начало диетите не са временно фиксирано ограничаване на храна с определена цел, а начин на живот. Произлиза от гръцки "Diaita" - "начин на живот". В тази връзка не Ви е необходима 90-дневна или друга диета за определен период от време. Необходима Ви е диета, която можете да поддържате винаги - разнообразна, устойчива. Във Вашия случай е важно да бъдете в калориен дефицит за по-дълго време със зареждащи дни/периоди, да е нискокалорична, но обемна и засищаща храната. Следете си протеина, той е най-засищащия макронутриент. Отделно от това - изключително е важно да вкарате повече движение. Било то едночасови разходки. На този етап Ви трябва енергоразход. Като отворят залите - и вече спорт, който Ви допада, какъвто и да е. Успех!

# 94
Здравейте! Екстремни диети -> преяждане -> напълняване (с лихвата) е класически случай. Като за начало диетите не са временно фиксирано ограничаване на храна с определена цел, а начин на живот. Произлиза от гръцки "Diaita" - "начин на живот". В тази връзка не Ви е необходима 90-дневна или друга диета за определен период от време. Необходима Ви е диета, която можете да поддържате винаги - разнообразна, устойчива. Във Вашия случай е важно да бъдете в калориен дефицит за по-дълго време със зареждащи дни/периоди, да е нискокалорична, но обемна и засищаща храната. Следете си протеина, той е най-засищащия макронутриент. Отделно от това - изключително е важно да вкарате повече движение. Било то едночасови разходки. На този етап Ви трябва енергоразход. Като отворят залите - и вече спорт, който Ви допада, какъвто и да е. Успех!

Благодаря. А какво означава зареждащи дни/ периоди ?

# 95
Здравейте. Аз имам проблем с храненето вечер и почивните дни, общо взето когато съм вкъщи. През деня на работа мога да спазвам абсолютно всичко, дори понякога не ми се и яде, но вечер след работа ми е голям проблем. Мога без едно, но с едно не мога, без значение дали плод или друго, и след това се започва великото ядене докато не ми стане тежко. Голям проблем ми е това и не знам как да го разреша. Благодаря 🙂

Общи условия

Активация на акаунт