Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да изградим здравословни хранителни навици - консултации с Жасмина Гевезиева

• 42 807
  • 124
  •   1
Отговори
# 120
Успех, успех!
Високобемни, нискокалорични храни, богати на фибри = зеленчуци и особено кореноплодни.
Зелени салати, марули, краставици, домати, броколи, карфиол, зелен боб - този тип.
Разбирайте 15-33 ккал на 100 грама като калории, броколите са с над 3 г. фибри на 100 г.
Целевото е 12-15 г. фибри на 1000 ккал. Успех! Simple Smile

# 121
  • Sofia
Успех, успех!
Високобемни, нискокалорични храни, богати на фибри = зеленчуци и особено кореноплодни.
Зелени салати, марули, краставици, домати, броколи, карфиол, зелен боб - този тип.
Разбирайте 15-33 ккал на 100 грама като калории, броколите са с над 3 г. фибри на 100 г.
А тиквички? Simple Smile

# 122
Здравейте, на 41 години съм, 173 см, 66 кг, поддържала съм досега около 60 кг и за телосложението ми това е добре. Последните 6 кг, качих за около година, без особена промяна в храненето и активността и не успявам да сваля. Никога не съм била много активно спортуваща, правя кардио и йога. Храната е плодове, зеленчуци, млечни продукти, без хляб, много рядко тестено и сладко. Въпросът ми е по-скоро за честотата на храненията. Досега винаги съм предпочитала фастовете за поддържане на теглото - 2 хранения, в тесен часови диапазон и 16-20 часа фаст. Смятате ли, че на тази възраст, за неактивно спортуващ, е подходящо да се смени режима? Разбирам, че се следи калорийния прием, но дали е от значение честотата на храненията? Не се решавам да опитам 5 хранения на ден, струва ми се, че така ще прекаля с ккал неусетно. Дали опитът ви показва, че на тази възраст, е подходяща такава промяна или да се придържам към досегашния начин на хранене?

# 123
Успех, успех!
А тиквички? Simple Smile

Тиквичките са чудесни Simple Smile

# 124
Здравейте, на 41 години съм, 173 см, 66 кг, поддържала съм досега около 60 кг и за телосложението ми това е добре. Последните 6 кг, качих за около година, без особена промяна в храненето и активността и не успявам да сваля. Никога не съм била много активно спортуваща, правя кардио и йога. Храната е плодове, зеленчуци, млечни продукти, без хляб, много рядко тестено и сладко. Въпросът ми е по-скоро за честотата на храненията. Досега винаги съм предпочитала фастовете за поддържане на теглото - 2 хранения, в тесен часови диапазон и 16-20 часа фаст. Смятате ли, че на тази възраст, за неактивно спортуващ, е подходящо да се смени режима? Разбирам, че се следи калорийния прием, но дали е от значение честотата на храненията? Не се решавам да опитам 5 хранения на ден, струва ми се, че така ще прекаля с ккал неусетно. Дали опитът ви показва, че на тази възраст, е подходяща такава промяна или да се придържам към досегашния начин на хранене?

Привет! Редица изследвания показват, че по-голямата честота на храненията vs 1-2 по-обемни хранения на ден НЕ оказват влияние върху покачването или свалянето на кг. при един и същ калориен прием. Моята препоръка е да се храните поне 4 пъти дневно, ако спортувате по-активно - 5-6. За да не прекалявате неусетно планирайте порциите си предварително. По този начин ще поддържате еднакви нива на кръвна захар и ще минимизирате изгладняването, съответно евентуално преяждане при по-редки хранения. Общото правило е да се храните като честота толкова, колкото Ви позволява ежедневието и усещате органично. Единствено спазвайте желания калорием прием, висококачествен протеин и като цяло храни, и фибри Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт