Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 202 265
  • 2 533
  •   2
Отговори
# 2 520
  • Мнения: 411
Забравих снимката:confused:
Нямам предвид открит лост.Не искам и закачалки

За цвета също имам колебания

# 2 521
  • София
  • Мнения: 670
Забравих снимката:confused:
Нямам предвид открит лост.Не искам и закачалки

За цвета също имам колебания

Первазите и корниза ми харесват, запазете ги. И допълнете на стената долу. Пребоядисайте, вкл. тавана, сивото не е лошо, но е малко сурово, пък и този релеф...
Сложете ниски шкафове за обувки, с място за сядане. Аз бих имитирала ламперия, отново в бяло, с огледало, рафтове и окачалки по цялата стена.

# 2 522
  • Мнения: 8 805
На мен не ми харесва, че первазите са и хоризонтални и покрай вратите едно и също. А с тази елипса горе и правоъгълни форми долу, ако сложиш и кръгло огледало ще стане още по-зле. Ако искаш да има кръгло, сложи до него и го закрий (част от него) с вертикални 3д ламперии.
От друга страна и горе имаш същите бели линии, май трябва да ги продължиш и долу. Харесва ми подовата настилка като цвят, харесва ми и сивото, сложи бели мебели. Имаш място и за гардероб, но в поглед откъм вратата няма да е хубаво. По добре е мебели с по-малка от 60 см дълбочина (не знам откъм тухлената стена има ли 60 см). Така както ти е казала Диана, просто да се лишиш от гардероб, но не и само лост. Не знам и ширината на коридора, може най-много един гардероб по поръчка,  с плъзгащи врати, по-тесен, закачването на 90 градуса завъртяно и огледало на отсрещната стена + някакви дребни неща, държач за чадър, обувки шкаф, рамки със снимки.

# 2 523
  • Мнения: 39 337
Може да изрежете огледало елипса, за да впишете тавана (ако мислите, че по този начин ще стане по- подходящо). Иначе има нещо, което е в повече- первази, лед осветление, мазилка, таванската фигура.... все акценти. Нещо трябва да ги омекоти.

# 2 524
  • Мнения: 411
Сивото изобщо не трябваше да е сиво,а за това на тавана не ми се говори 😀

# 2 525
  • Мнения: 787
Този сив цвят на стените с някакви "шарки" (вид мазилка, вероятно) и този под въобще не си подхождат, според мен. И на тавана тази елипсовидна "фигура" аз бих я махнала. В този широк коридор спокойно може да е намери вариант за един вграден гардероб, макар и по-тесен, от дясно и шкаф за обувки, място за сядане или пък конзолна маса с оглeдало от ляво.

# 2 526
  • Мнения: 13 188
Като махнете тази ненужна елипса отгоре и веднага ще изглежда по-широко и по-високо. А и гардероб ще може да се сложи, без проблем с отваряне на вратите.

# 2 527
  • Мнения: 233
Забравих снимката:confused:
Нямам предвид открит лост.Не искам и закачалки

За цвета също имам колебания
На мен всичко ми харесва освен елипсата горе на тавана, която просто не се връзва с правоъгълните форми и с малкото разстояние от нея до перваза на тавана. За мен лично цветовете са супер.

# 2 528
  • Мнения: 5 131
Здравейте, Диана Кръндева Simple Smile
Имам нужда от Вашите насоки относно избор на цветове. В кухнята и коридора в момента слагаме светъл ламинат Еверест .
Ще измажем стените, а мебелите /кухненските шкафове и гардеробите от коридора/ решихме да пребоядисаме.
Шкафовете в кухнята са от масивно дърво и имаме идея да ги пребоядисаме, за да не купуваме нови.
Плотът за кухнята, който избрахме е цвят дъб .
Шкафовете са такива .
Какъв цвят латекс за стените ще подхожда и в какъв цвят да пребоядисаме шкафовете /или е по-добре да не ги пипаме/?
За коридора - гардеробите също са масивно дърво, но по-светли. .
Същите въпроси и за тях - с какъв цвят стени ще се съчетаят най-добре и тях самите в какъв цвят да ги пребоядисаме?
Снимките са от нета.

# 2 529
  • Мнения: 3 252
Здравейте, след монтаж на интериори врати явно пяната подаде и се образува "дупка". С какво да я запълня - бял силикон, фина шпакловка, други предложения как да постъпя?

# 2 530
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, Диана Кръндева Simple Smile
Имам нужда от Вашите насоки относно избор на цветове. В кухнята и коридора в момента слагаме светъл ламинат Еверест .
Ще измажем стените, а мебелите /кухненските шкафове и гардеробите от коридора/ решихме да пребоядисаме.
Шкафовете в кухнята са от масивно дърво и имаме идея да ги пребоядисаме, за да не купуваме нови.
Плотът за кухнята, който избрахме е цвят дъб .
Шкафовете са такива .
Какъв цвят латекс за стените ще подхожда и в какъв цвят да пребоядисаме шкафовете /или е по-добре да не ги пипаме/?
За коридора - гардеробите също са масивно дърво, но по-светли. .
Същите въпроси и за тях - с какъв цвят стени ще се съчетаят най-добре и тях самите в какъв цвят да ги пребоядисаме?
Снимките са от нета.

Здравейте, много хубав въпрос.
Нека първо да започнем с шкафовете - чудесни са. След като сте избрали дървесен плот, няма как да ги оставите така. Трябва да се боядисат и дръжките да се сменят. Стилът им е много добър и предполага класически подход. Светли и топли тонове...Но не знам дали си давате сметка колко работа е това.
- вратичките трябва да се свалят, плота също, добре е да прегледате и смените механизмите.
- лакът трябва да се свали и много внимателно да се шкури
- шкафовете се боядисват със специални бои, издръжливи на надраскване. Добре е да се пръскат, а не мажат с четка.
- съхне и сглобявате на ново.
- избирате съвременни дръжки
Има вариант да изберете да подвените само плота с гехнически камък и гърба с плочки и естествено дръжките, тогава може да не пипате шкафовете.
Цветовата гама ще дойде после, но ето малко предложения...
https://www.pinterest.com/pin/490751690652808130/
Разбира се може и да не е бяло
https://www.pinterest.com/pin/284571270197734281/
https://www.pinterest.com/pin/395331673550666857/
Успех!

# 2 531
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, след монтаж на интериори врати явно пяната подаде и се образува "дупка". С какво да я запълня - бял силикон, фина шпакловка, други предложения как да постъпя?

Може с бял силикон, но за мен е по-добре с фина шпакловка...

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 12:25 от Рaдост

# 2 532
  • Мнения: 8 805
Здравейте, Диана Кръндева Simple Smile
Имам нужда от Вашите насоки относно избор на цветове. В кухнята и коридора в момента слагаме светъл ламинат Еверест
Скрит текст:
.
Ще измажем стените, а мебелите /кухненските шкафове и гардеробите от коридора/ решихме да пребоядисаме.
Шкафовете в кухнята са от масивно дърво и имаме идея да ги пребоядисаме, за да не купуваме нови.
Плотът за кухнята, който избрахме е цвят дъб
Скрит текст:
.
Шкафовете са такива
Скрит текст:
.
Какъв цвят латекс за стените ще подхожда и в какъв цвят да пребоядисаме шкафовете /или е по-добре да не ги пипаме/?
За коридора - гардеробите също са масивно дърво, но по-светли.
Скрит текст:
.
Същите въпроси и за тях - с какъв цвят стени ще се съчетаят най-добре и тях самите в какъв цвят да ги пребоядисаме?
Снимките са от нета.
След като си избрала плот  с цвят дъб и паркета, първо помисли, какъв цвят да са шкафовете, а стените, можеш да нагодиш, латекс може да се направи във всеки нюанс. След това в коридора същия цват ли ще искаш за шкафовете или друг? А настилката в коридора каква е, входната врата каква е? Хубаво е цялото жилище да има някакъв стил, а не стая по стая различно.
Шкафовете в кухнята може са са сини, сиви.Кухня ли е, или кухня с дневна и хол? Мисля,че класиката - бели мебели скоро ще отмине. В коридора може да са друг цвят, да кажем бели, и някакви допълнения в синьо/сиво(картина, стойка за чадър),
Кухненските шкафове са много наблъскани, сега е по-добре да имаш и участъци без горни шкафове, ами полички, нещо по-лежерно.
На телевизора не му е мястото в кухнята, първоначално помислих, че е микровълнова.  Вместо това нагоре може да се сложат още уреди.
Ако позволява, бих махнала горната дъска над всички шкафове с лампите, защото кухнята 'не може да диша', така го усещам аз.

# 2 533
  • София
  • Мнения: 670
След като си избрала плот  с цвят дъб и паркета, първо помисли, какъв цвят да са шкафовете, а стените, можеш да нагодиш, латекс може да се направи във всеки нюанс. След това в коридора същия цват ли ще искаш за шкафовете или друг? А настилката в коридора каква е, входната врата каква е? Хубаво е цялото жилище да има някакъв стил, а не стая по стая различно.
Шкафовете в кухнята може са са сини, сиви.Кухня ли е, или кухня с дневна и хол? Мисля,че класиката - бели мебели скоро ще отмине. В коридора може да са друг цвят, да кажем бели, и някакви допълнения в синьо/сиво(картина, стойка за чадър),
Кухненските шкафове са много наблъскани, сега е по-добре да имаш и участъци без горни шкафове, ами полички, нещо по-лежерно.
На телевизора не му е мястото в кухнята, първоначално помислих, че е микровълнова.  Вместо това нагоре може да се сложат още уреди.
Ако позволява, бих махнала горната дъска над всички шкафове с лампите, защото кухнята 'не може да диша', така го усещам аз.
[/quote]

Благодаря ти, освен че си полезна, напомни за нещо много важно - стила на целия дом:blue_heart:

Общи условия

Активация на акаунт