Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 114
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 555
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
При такова съчетание, можеш да сложиш който и да е друг цвят, все ще стои добре.

# 556
  • София
  • Мнения: 670
Това  ще е холът ,също е бодисан в бяло в момента,но нямам снимка.Камината обаче и плочките около нея са същите като  в кухнята-кафяво.
Та,ако запазя кафявото,което така или иначе ще присъства -какви други цветове биха били подходящи?Даже не знам какъв цвят да са мебелите в кухнята..Имам такива дървени тавани и в още една стая на същият етаж..Някак недовършени ми изглеждат тези тавани.Плочките в хола няма да сменям(тези покрай камината),но да сложа ли ламинат над тези кафяви плочки в кухнята?И да отделя тавана с някаква черна лента(перваз)или там както се води?

Здравейте отново...продължавам: Много добре стоят вратите с таваните и ако можете сложете естествено дюшаме в хола. Не е добре да слагане ламинат. Оставете плочките. За кухнята и мебелите изберете провансалски стил или поне елементи. Тонирайте стените в топло бяло и не превръщайте телевизора в акцент, трябва да е камината...
https://www.pinterest.com/pin/75224256266420440/
https://www.pinterest.com/pin/349169777357497389/
https://www.pinterest.com/pin/16044142411282239/

# 557
  • София
  • Мнения: 670
Столовете ще бъдат черни, вече са купени. Идея за дамаска на дивана?
[/quote]
Само да не прекалите с бялото...давайте дивана в гафит или сиво...

# 558
  • Мнения: 2 891
Диана, извинявам се, че отново се намесвам във вашата тема, но имам предложение към Kaisia за едната спалня https://mk0travelawayrru2xew.kinstacdn.com/wp-content/uploads/20 … right-bedroom.jpg, мисля че е много романтична и чудесен вариант за извънградска вила Simple Smile.

# 559
  • София
  • Мнения: 670
Диана, извинявам се, че отново се намесвам във вашата тема, но имам предложение към Kaisia за едната спалня https://mk0travelawayrru2xew.kinstacdn.com/wp-content/uploads/20 … right-bedroom.jpg, мисля че е много романтична и чудесен вариант за извънградска вила Simple Smile.

Напротив - намесвайте се! Много ми е приятно, когато има такива хубави намеси. Тук съм за да помагам, а не да наставлявам, защото смятам, че всяка жена носи в себе си един интериорен дизайнер. Благодаря и за това си позволявом да публикувам снимката...

# 560
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, за съжаление в българският печат рядко попадам на нещо интересно и добре написано за архитектурата. Попаднах на една наистина качествена статия в любимото списание InGlobo
https://www.facebook.com/inglobomedia/photos/a.1718971885008060/ … ype=3&theater
за тези, които не следят изданието, ще се опитам да я закупя и разпространя.

# 561
  • Мнения: 4 378
С бял таван, да. С този прихлупен - не.

Един малко архитектурен въпрос - какъв стил къща предпочитате? Имам предвид външен изглед. И съответно какъв стил си представяте, че ще пасне най-добре вътре, ако имахте тази къща на мечтите ви.

Аз НЕ харесвам този относително нов стил, където се строят кубове с прозорци често без балкони, който се разпространява все повече и повече. Грозно ми е. .

Ето примери:

Харесвам обаче този вид:


А вътре бяла кухня със светли може и пастелни цветове на стените в стаите и липса на греди по тавана.

# 562
  • Мнения: 39 232
Различни стилове предпочтам. За града едно, за село друго. Но идеята за село при мен е една, а на ММ е точно за стоварени контейнери. Живи и здрави, още не е дошло времето да го мисля.

# 563
  • София
  • Мнения: 670
Един малко архитектурен въпрос - какъв стил къща предпочитате? Имам предвид външен изглед. И съответно какъв стил си представяте, че ще пасне най-добре вътре, ако имахте тази къща на мечтите ви.

За мен хубавата къща е преди всичко съобразената къща...с пейзажа, с местната култура и с функционалностите. Защото така, както е глупаво да си с високи токчета на градинско парти е меко казано необичайно да построиш футуристична къща във възрожденско село.
Не случайно, в зависимост от природните дадености, има неща които са задължителни:

За планинската къща - скатен покрив, заради тежеста на снега.

За морската къща - откритите пространства и високите тавани, заради жегите.
За вилата край река или езеро - не голямата височина и липсата на мазета, заради подпочвените води.

Моята мечтана къща е стара каменна, чиято предишна хубост да събудя. Не искам да е голяма или на етажи, но да има хубав двор. Ако е близо до море - прекрасно, но трябва да е в селце, защото съм социално животно...


Но ако имам възможност да я построя, бих избрала леко еклектичен стил - между старо и ново и най-вече мое...


Съгласна съм с Вас за минималистичната архитектура - стои студено, но има хора, на които това допада. От фотосите, които прилагате, разбирам какво ви харесва и то е хубаво. Това, което не ми харесва са само т.н. американски фасади. В оригинала си те са обшивки от дъски, които всяка година се боядисват - свежо и природосъобразно. Но у нас те се предлагат само в пластмасовия си вариант и са потресаващо грозни, както на село, така и в града.

А за интериора, колко сте права...няма жена, която да не си мечтае за истинска тосканска бяла кухня

# 564
  • Мнения: X
Ами аз си мечтая за типична българска къща тип Копривщица, Мелник, Широка лъка Satisfied Това отвън обаче, отвътре искам да е съвременна, модерна, защо не и кухнята от последната снимка, много ми допада. И тук идва един съществен въпрос доколко къщата отвън трябва да кореспондира с вътре Confused И съвременното вътре задължава ли да е такова и вън и обратно. Интересна тема за размисъл.
За плажна къща нямам колебания, представям си я в американски стил с големите прозорци, веранди и басейн.

# 565
  • Русе
  • Мнения: 40


Здравейте, пак съм аз с огнено червената кухня. На този етап се отказахме да сменяме гърбовете и чекмеджетата. Обаче ме осени друга идея- да залепим ПВЦ панел за гръб за кухня- https://ruvitexhome.bg/shop/?fbclid=IwAR0SfH94jjeE6NF0sj8IVEaqil … DEm3aqLziVS2yzwuM
Моля ви за мнение, дали някой има опит с това.

# 566
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, пак съм аз с огнено червената кухня. На този етап се отказахме да сменяме гърбовете и чекмеджетата. Обаче ме осени друга идея- да залепим ПВЦ панел за гръб за кухня- https://ruvitexhome.bg/shop/?fbclid=IwAR0SfH94jjeE6NF0sj8IVEaqil … DEm3aqLziVS2yzwuM
Моля ви за мнение, дали някой има опит с това.
[/quote]

Здравейте, сага като гледам по-добри снимки, си мисля не е лошо изпълнена кухнята...стига сте й се нервили:wink:

Ако това е някакво фолио и е достатъчно тънко, добре, вижте в инструкции за монтаж на сайта. Но са такива шарении, че ще ви дразнят повече. Единствения декор и то с компромис, който видях, че става за вас е 1176612085.

# 567
  • Мнения: 39 232
Не случайно, в зависимост от природните дадености, има неща които са задължителни:

Диана, какъв е тоя неравен под? Каква му е идеята и защо? Аз не успях да си намеря обяснение и търся това на Вас, като специалист.

# 568
  • София
  • Мнения: 670
Ами аз си мечтая за типична българска къща тип Копривщица, Мелник, Широка лъка Satisfied Това отвън обаче, отвътре искам да е съвременна, модерна, защо не и кухнята от последната снимка, много ми допада. И тук идва един съществен въпрос доколко къщата отвън трябва да кореспондира с вътре Confused И съвременното вътре задължава ли да е такова и вън и обратно. Интересна тема за размисъл.
За плажна къща нямам колебания, представям си я в американски стил с големите прозорци, веранди и басейн.

Радвам се, че ви харесва възрожденският стил, но да, въпреки всички удобства и нови технологии, къщата трябва да е в един стил - вътре и вън. Правя уговорката обаче, че стил не значи непременно копиране на елементи. Значи цветност, детайли, атмосфера...

# 569
  • София
  • Мнения: 670
Не случайно, в зависимост от природните дадености, има неща които са задължителни:

Диана, какъв е тоя неравен под? Каква му е идеята и защо? Аз не успях да си намеря обяснение и търся това на Вас, като специалист.

Да, хванахте ме на тясно. Това е проект на един колега от Германия. Къщите от този тип са с наковано душеме върху греди, но какво точно е целял автора - не знам.

Общи условия

Активация на акаунт