Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 170
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 670

Отдавна ми се иска да задам този въпрос. Струва ми се, че  в ревността си към нашият дом, просто забравяме какво е да получиш съдействие, не намеса. Така, както ползваме юрист, за детайли или консултация. Много често изниква и въпроса "няма ли това да оскъпи и без това скъпия ремонт?". Но колко време и усилия ще спести?Thinking

# 46
  • Мнения: 1 311

Отдавна ми се иска да задам този въпрос. Струва ми се, че  в ревността си към нашият дом, просто забравяме какво е да получиш съдействие, не намеса. Така, както ползваме юрист, за детайли или консултация. Много често изниква и въпроса "няма ли това да оскъпи и без това скъпия ремонт?". Но колко време и усилия ще спести?Thinking
Аз бих искала този специалист да ми даде идеи за разпределение на пр/вото, мебелите, цветовите гами, които да са подходящи и да остана с впечатлението, че наистина иска да помогне на мен, за моят дом, спрямо моите виждания/предпочитания. За жалост(изключвам вашата помощ тук, вече обмислям нов цвят за дивана) досега съм попадала на 2-ма дизайнери, които ми бяха предложили смяна на вратички, на плот, на жилище...при условие, че аз исках ново разпределение, но ..и двамата имаха точния човек да ми сменял вратичките или да ми предложел по-добро жилище🤦‍♀️

# 47
  • Мнения: 844
Бих очаквала да ми каже какво е възможно и какво не (не разбирам от водопровод, електрически инсталации).
Да помогне заедно да изградим идея за дома. Как може да бъде усвоено максимално пространство, без да се чувствам задушена от мебели.
Съвет относно не само как ще изглежда, но и да е функционално и лесно за поддържане. Скоро обсъждахте отворени шкафове - имала съм такива и повече не бих си го причинила, събират много повече прах, освен това за кухненски шкаф ще се притесняваш какво да наредиш там, защото винаги ще се вижда.
Друг пример - откакто сложихме пералнята и сушилнята в шкаф шума значително намаля, но шкафа трябва да е за такова нещо, с отвори, за да не става конденз.
Т.е. бих искала тези детайли, които иначе ще науча на принципа проба-грешка

# 48
  • София
  • Мнения: 670
Аз бих искала този специалист да ми даде идеи за разпределение на пр/вото, мебелите, цветовите гами, които да са подходящи и да остана с впечатлението, че наистина иска да помогне на мен, за моят дом, спрямо моите виждания/предпочитания. За жалост(изключвам вашата помощ тук, вече обмислям нов цвят за дивана) досега съм попадала на 2-ма дизайнери, които ми бяха предложили смяна на вратички, на плот, на жилище...при условие, че аз исках ново разпределение, но ..и двамата имаха точния човек да ми сменял вратичките или да ми предложел по-добро жилище🤦‍♀️
[/quote]

Да...за това и предложих тази тема. Иска ми се повече хора да са наясно какво трябва да се изисква от дизайнера, а не той да ги тласка към повече разходи и "точни хора".
На първо място за мен е усещането за вкуса и желанието на клиента. някой път става трудно, но с малко повече разговори се получава. След това основната му роля е да Ви предпази от грешки - в разположение, функционалност и чисто технически неща /осветлиние, водопровод и т.н./. Ако направи първо това, доверието става взаимно. После идват дейтайлите, а и те винаги могат да се променят в движение.
Това е, което най-много харесвам в работата си, никога нямам две еднакви задачи и всяка среща с клиент е емоционално предизвикателство.

# 49
  • София
  • Мнения: 670
Бих очаквала да ми каже какво е възможно и какво не (не разбирам от водопровод, електрически инсталации).
Да помогне заедно да изградим идея за дома. Как може да бъде усвоено максимално пространство, без да се чувствам задушена от мебели.

Точно така е, човек не прави всеки ден ремонт и да се учи на принципа "Проба/Грешка" е неразумно и скъпо. Така, както се консултирате при необходимост с адвокат, така можете да го направите и с дизайнер. Не нужно да му възлагате и изпълнението или да се съгласявате със стил, който той иска да наложи. Но времето, което ще ви спести е безценно. Ключовото е да изберете този, на който имате доверие. Много хора са преубедени към интериорните дизайнери, други мислят, че услугата е много скъпа. Важното е да се провери, нали?

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 17:29 от AnMary

# 50
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Привет Дидка, опитах на лични, но не става.
Съученички сме от Приложните. Радвам се да те видя тук, макар да не го очаквах, честно казано. Направо изненада!
😃😘

# 51
  • Мнения: 163
Здравейте!


Какво ще кажете за този тип декоративна стена?

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 093
За огледалата ли?
На мене целият интериор ми е кич. Не ми допада този стил.

# 53
  • Мнения: 163
За огледалата ли?
На мене целият интериор ми е кич. Не ми допада този стил.

Имам предвид самата идея за огледалата Simple Smile

# 54
  • Мнения: 39 237
На втората картинка ми харесват огледалата.

# 55
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Здравейте, Диана!

Бихте ли препоръчали списания за интериорен дизайн.

# 56
  • Мнения: 520
Здравейте, предстои ми обзавеждане на детска тинейджърска стая за двама младежи на 12 и 14 г и тъй като стаята е с правоъгълна форма ,а искам да има две легла с размери на приста  L120,6 B190 H59,7 см + секция с гардероб, бюро...представям си и двете легла да бъдат от дългата страна, за да може на стената срещу тях/където е и вратата, а срещу нея е прозореца/ да има телевизор и той да бъде в удобно положение за гледане от леглата и се затруднявам точно кое как да бъде позиционирано...някакви идеи или е по-добре да кача снимка с размеритена стаята? Има ли и безплатни онлайн програми за дизайн?Благодаря предварително.

# 57
  • Мнения: 844
Да, има в Замунда. My home мисля, че беше. Въвеждаш размерите и типа мебел и ти показва как ще стане.
Или другия вариант е да си направиш чертеж в мащаб, на всеки метър да отговарят 10см или нещо такова. Също се добива добра представа.

# 58
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
За огледалата ли?
На мене целият интериор ми е кич. Не ми допада този стил.

Имам предвид самата идея за огледалата Simple Smile
Огледалата дават илюзия за пространство, когато то е оскъдно, но специално тези ромбове мен ме смущават, некомфортни по форма. Като че ли по-овални форми биха били по-добро решение, но е въпрос на предпочитание.

# 59
  • София
  • Мнения: 670
Привет Дидка, опитах на лични, но не става.
Съученички сме от Приложните. Радвам се да те видя тук, макар да не го очаквах, честно казано. Направо изненада!
😃😘
Здравей! Много се радвам! Намери ме във Фейсбук!

Общи условия

Активация на акаунт