Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 202 806
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 2 055
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Диана,
Тази скачала много ми харесва.

# 2 056
  • София
  • Мнения: 671


От мен!
От 3-ти съм на линия и ви очаквам пак!
Диана

# 2 057
  • Мнения: 3
Здравей, Диана и за много години! Здраве и благоденствие да е! От доста време искаме да довършим ремонта на апартамента ни в Плевен, който е тристаен! Сменили сме дограмата, вратите, Ел. инсталацията, Вик, както и банята и тоалетната също са завършени. Нуждаем се от довършителни ремонтни дейности в стаите и мебели! Въпросът ми е към кого да се обърна за това, така че да свърши качествено работата? Иска ми се и пространството да бъде добре разпределено според нуждите ни с поставянето на новите мебели понеже имаме доста багаж! Учители сме със съпруга ми и имаме две деца - ученик и студент и винаги трябва място за всеки да учи! Нуждая се от компетентен съвет! Благодаря предварително!

# 2 058
  • София
  • Мнения: 671
Здравей, Диана и за много години! Здраве и благоденствие да е! От доста време искаме да довършим ремонта на апартамента ни в Плевен, който е тристаен! Сменили сме дограмата, вратите, Ел. инсталацията, Вик, както и банята и тоалетната също са завършени. Нуждаем се от довършителни ремонтни дейности в стаите и мебели! Въпросът ми е към кого да се обърна за това, така че да свърши качествено работата? Иска ми се и пространството да бъде добре разпределено според нуждите ни с поставянето на новите мебели понеже имаме доста багаж! Учители сме със съпруга ми и имаме две деца - ученик и студент и винаги трябва място за всеки да учи! Нуждая се от компетентен съвет! Благодаря предварително!

Здравейте, честита Нова година и успешно завършване на ремонта!
Щом сте стигнали толкова далеч, вече имате представа кое, къде искате да сложите. Щом сте готови с ел. инсталацията и т.н. Сега ви трябва едно добро разпределение. Мебелите могат да са по поръчка или готови, в зависимост от него, разбира се и смесено. Аз обикновено препоръчвам гардеробите да са по поръчка, за да са по размер именно заради повече място за съхранение.
Трябва ви или интериорен дизайнер или добра фирма за мебели, в която предлагат и проектиране.
Пишете нещо по-подробно...

# 2 059
  • Мнения: 5 727
Здравейте!
Да попитам какви са модните тенденции при тапети?
Имам стая, която се налага да ремонтирам, ще бъде като гостна, за близки които остават вкъщи за кратък период. Ще има малка секция и диван  разтегателен.

# 2 060
  • София
  • Мнения: 671
Здравейте!
Да попитам какви са модните тенденции при тапети?
Имам стая, която се налага да ремонтирам, ще бъде като гостна, за близки които остават вкъщи за кратък период. Ще има малка секция и диван  разтегателен.

Много ме зарадвахте с въпроса, защото тапетите са много актуални от няколко години.
Дълго време те се смятаха за евтино покитие за неравни стени, което може да се боядиса след това и т.н.
Сега тапета е акцент, дори и за тавана...
Колкото е по-интересен, толкова по-добре. Във Вашия случай не ви съветвам да е шарена цялата стая /т.е. прекалено активна/, освен ако не изберете нещо финно и графично. Ако искате да Ви е интересно, вземете два вида тапет - едноцветен на 3 стени и активен цветен за една страна. Например за зад канапето.
Позволете си едри графични или цветни цветя, птици, абстракции.
Другия вариант е /в зависимост от стила на мебелите в стаята/ - класика. Направете имитация на ламперия с боя и летви до височина 1,20 и на горе тапет. Може да е многоцветен, но трябва да е с по-дребни елементи.
И не на последно място /но доста скъпо/ са новите видове тапети от треви, цветя, бамбук, плат. Ако се спрете на подобен вариант, потърсете някой за прецизен монтаж.

# 2 061
  • Мнения: 5 727
Много Ви благодаря!
Аз си мислех точно за първият вариант, който вие предлагате. Трите стени смятах да са еднакви и стената зад дивана различна.
Сега тръгвам да обикалям за тапети,дано да намеря подходящите.

# 2 062
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Здравейте и за много години.
Предстои ми козметичен ремонт на наследствено жилище. Имам нужда от съвет относно цветовата гама (60-30-10). До преди десетина години любим цвят ми беше зеления, сега не мога да го причисля към тях. Семейния апартамент е в бяло(крем)-сиво-горчица.

Иска ми се нещо, което няма да ми омръзне след няколко години, в спокойни и класически цветове. Не мога да намеря решение, не искам да се повтаря сивото, че и то вече навсякъде.

Ще бъда благодарна на всякакъв съвет.

# 2 063
  • София
  • Мнения: 671
Здравейте и за много години.
Предстои ми козметичен ремонт на наследствено жилище. Имам нужда от съвет относно цветовата гама (60-30-10). До преди десетина години любим цвят ми беше зеления, сега не мога да го причисля към тях. Семейния апартамент е в бяло(крем)-сиво-горчица.

Иска ми се нещо, което няма да ми омръзне след няколко години, в спокойни и класически цветове. Не мога да намеря решение, не искам да се повтаря сивото, че и то вече навсякъде.

Ще бъда благодарна на всякакъв съвет.

Здравейте,
няма лош цвят, има неприятни нюанси...Тенденциите са в т.н. неутрални цветове. Тази година всичко е в розово.
Вкусовете ни се променят с годините, така, както и модата. Няма гаранция, че нещо няма да ви омръзне. За това изберете гама, която ви харесва, но е в стилово единство с времето, по което е построен апартамента. Напишете ми от кога е сградата и ще ви покажа какво да търсите.
Успех и до скоро!

# 2 064
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
.., Няма гаранция, че нещо няма да ви омръзне. За това изберете гама, която ви харесва, но е в стилово единство с времето, по което е построен апартамента. Напишете ми от кога е сградата и ще ви покажа какво да търсите.
Успех и до скоро!
Да, знам, че това не е гаранция, затова не търся съвременни, а т.н. “вечни” тенденции.
Сградата е от 80-те години, жилището е светло, двустайно, малогабаритно (65 кв.м с общите части, около 50 квадрата чиста жилищна площ), но с прогресивен дизайн за времето си (с частично интегрирана кухня, по проект, доста необичайно за тогавашните тенденции).
Аз го харесвам и имам сантимент към него 😀

# 2 065
  • Мнения: 8 855
Здравейте и за много години.
Предстои ми козметичен ремонт на наследствено жилище. Имам нужда от съвет относно цветовата гама (60-30-10). До преди десетина години любим цвят ми беше зеления, сега не мога да го причисля към тях. Семейния апартамент е в бяло(крем)-сиво-горчица.

Иска ми се нещо, което няма да ми омръзне след няколко години, в спокойни и класически цветове. Не мога да намеря решение, не искам да се повтаря сивото, че и то вече навсякъде.

Ще бъда благодарна на всякакъв съвет.

Здравейте,
няма лош цвят, има неприятни нюанси...Тенденциите са в т.н. неутрални цветове. Тази година всичко е в розово.
Вкусовете ни се променят с годините, така, както и модата. Няма гаранция, че нещо няма да ви омръзне. За това изберете гама, която ви харесва, но е в стилово единство с времето, по което е построен апартамента. Напишете ми от кога е сградата и ще ви покажа какво да търсите.
Успех и до скоро!
Диана,
покажи нещо в розово, заинтригува ме, ще взема да си боядисам и аз стените. Simple Smile

# 2 066
  • Мнения: 272
Здравейте, може ли да препоръчате сайтове за принтабълс?

# 2 067
  • София
  • Мнения: 671
Здравейте, може ли да препоръчате сайтове за принтабълс?

Принтъбъл - какво? Тапети, мебелни вратички?

# 2 068
  • София
  • Мнения: 671
Диана,
покажи нещо в розово, заинтригува ме, ще взема да си боядисам и аз стените. Simple Smile
[/quote]


Здравей, погледни тук
https://www.pinterest.com/pin/460070918197398887/
а с това няма да сбъркаш
https://www.pinterest.com/pin/532691462184188513/

# 2 069
  • София
  • Мнения: 671

Да, знам, че това не е гаранция, затова не търся съвременни, а т.н. “вечни” тенденции.
Сградата е от 80-те години, жилището е светло, двустайно, малогабаритно (65 кв.м с общите части, около 50 квадрата чиста жилищна площ), но с прогресивен дизайн за времето си (с частично интегрирана кухня, по проект, доста необичайно за тогавашните тенденции).
Аз го харесвам и имам сантимент към него 😀
[/quote]

Чудесно е, че е съхранен, запазете атмосферата, това винаги се отплаща.
Ето малко цветове...
https://www.pinterest.com/pin/422281207558082/
Тези години са едни от най-ярките и най-интересните за мен /след 60-те/. Тогава приложните изкуства навлизат в интериора с една декоративност, която ние смятаме за соц, а то си е световна тенденция.
Не казвам да рисувате по стените, но разгледайте възможностите за гами, а те са безкрайни.
Ако нещо ви смущава, питайте пак.

Общи условия

Активация на акаунт