Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XII

  • 14 593
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36 598
Това с хаштаговете е от сутринта. Като пробвах в другата тема (за томболите) първо си седяха черни, а по-късно, като проверих, бяха станали сини.
Скрит текст:
Тифани, внимавай, като пишеш такива постове - явно някои хора дебнат и докладват. Видях в темата на админите, че един потребител докладва други за системен спам от рода на "Запис", "Честит празник" и подобни... Големи ... има тук, както навсякъде Imp

Догледах Принцът на покрива.  До един момент ми харесваше много, но накрая малко се прецака. И то точно заради наивността на главните герои - не може да си толкова тъп, че като ти откраднат телефона (човек, който те мрази и преди е крал от чантата ти), да чуеш как звъни и да кажеш "Еха, имаме еднакъв рингтон"?! Ако крадлата го беше извадила, главната героиня сигурно щеше да каже "Еха, имаме еднакви телефони" ... Astonished
И на финала главният герой трябваше да каже, че като се е събудил от комата си е спомнил всичко от предишния живот. Щеше да е по-удовлетворителен финал.

Изтеглих си новия епизод на #Девс, довечера ще го гледам Simple Smile

# 31
  • България
  • Мнения: 6 227
Аз изгледах  Ashes of Love.
В един момент го бях поставила на първо място от изгледаните китайски/корейски фантастики, но и в него главните герои малко се изложиха към края, оправиха се, но сериалът отиде на трето място в топ листата ми.
Обаче за първи път има женски образ, който ми хареса - принцесата на Злите духове, която е отличен боец и не е лигла.
Сега започвам  The Legend of Qin (2015) https://mydramalist.com/11037-the-legend-of-qin.

# 32
  • София
  • Мнения: 27 273
#Девс 1.6

Скрит текст:
Ха, ама той вярно искал да съживи дъщеря си, знаех си, че инстинкта ми не ме лъже, ама защо така отхвърлих тази идея... Май дадоха същата мишка да си щъка, докато д-р Франкенщайн я храни.
Хех, какво ли ще стане след 21 часа? Нещо фундаментално. Кейти обаче спести на Лили, че ще умре. Това не е ли тънко насочване към видяното бъдеще от машината. Защото ако и каже, да не е луда да отиде. Интересно... Може би Кентън е лицето заради което всичко това ще се сбъдне, но да видим как и защо Лили ще се озове в сърцето на Амая… Защото то е ясно, че всичко води натам и че това ще е кулминацията.
''детето'' е на 19 г. всъщност така и не разбрах момче ли или момиче? Мяза по-скоро на момиче, ама не знам и аз.

# 33
  • Мнения: 790
Не съм гледала още 6-и епизод на Девс.

Но ми се искаше да ви питам, дали ви хареса обяснението на експеримента с двата процепа в 5-и епизод. Innocent

На който му чете още за квантова физика, ето:
Скрит текст:

Тия дни го пиша. Изцяло инспирирано от Девс. Но имам още да пиша де ... За Мултивселената.


Гледах и Ex Machina ... Много много як филм. Много по-як от Annihilation.

# 34
  • Мнения: 36 598
Спомням си това обяснение от темата за Дарк (сигурно съм позабравила някои неща).
Кейти беше права, че има много неясноти - може някакъв неотчетен фактор да кара частиците да се държат по този начин, не е твърдо доказателство за нищо (нито за мултивселена, нито за това, че частиците реагират на наблюдение, нито че съществуват на две места едновременно и т.н.).

# 35
  • Мнения: 790
Кейти беше права, че има много неясноти - може някакъв неотчетен фактор да кара частиците да се държат по този начин, не е твърдо доказателство за нищо (нито за мултивселена, нито за това, че частиците реагират на наблюдение, нито че съществуват на две места едновременно и т.н.).
Именно.

Между другото, експериментът с двойния процеп и, като цяло, самата квантова механика имат около 20 различни интерпретации, повечето от които противоречат една на друга.

Със сигурност има нещо, което още не сме открили, или нещо, което фундаментално изпускаме. Сигурно нито една от интерпретациите не е вярна.

Тия дни ще опиша по-важните интерпретации на български. Засега, Мултивселената изглежда най-малко вероятна.

Да, те включиха математическия формализъм, т.е. уравненията в логиката на машината. Но това не означава, че сме доказали Мултивселената. Никога няма да я докажем, защото никога няма да я видим или усетим.

Аз май си харесах интерпретацията "It from Bit" на Уилър (Quantum information theories).

# 36
  • Мнения: 36 598
Може да я усетим, ако започнем да прескачаме от вселена във вселена Wink

Тери Пратчет и Стивън Бакстър имат такава поредица - Дългата земя, обаче не я харесвам. Мисля, че е писана основно от Бакстър, въпреки че първоначалната идея е на Пратчет. Основното е, че хората се научават да прескачат (с помощта на устройство, но някои си могат и без него).
За 6-ти епизод на #Девс:
Скрит текст:
Вчера не успях да го догледам, бях заета с нещо. Пропуснала съм кога Линдън е казал, че е на 19? Според създателят на сериала е момче, но за да е момче, трябва да е на около 13, с този тънък глас...

Не съм съгласна с твърдението, че всичко е предопределено. Ето пример за непредвидимо събитие - харесвам няколко книги от онлайн магазини. Не знам дали и кога ще ги поръчам. Не знам дали ще ги поръчам накуп или поотделно, дори не съм сигурна от кой магазин ще е. Нито коя ще взема първо, ако реша да е поотделно. Да, разни външни фактори може да ми повлияят (промоция, нещо, което гледам по телевизията, неочакван късмет - примерно да спечеля ваучер за някой от възможните онлайн магазини), но тези фактори също се влияят от плаващи фактори и не може да се предвиди с абсолютна точност какво ще стане. Всички варианти са еднакво възможни.

И на мен Форест и Кейти ми изглеждат ненормални. Може би мъртвата мишка (и това, че ни я дадоха жива на екрана), е свързано с мъртвото момиченце, но не виждам как ще я съживят. Да не би той да се опитва да създаде матрица и да иска да се ъплоудне вътре, където дъщеря му ще е жива и тгочно същата, като в реалността?

П.п. Машината от #Девс прилича на машината от #Западенсвят по това, че прави предсказания за бъдещето. Но докато тази от ЗС е ясна - има достъп до Интернет, в който хората (особено тези от сериала, които живеят в близкото бъдеще) споделят всякакви данни онлайн, Девс май няма предварително зададени данни, нито достъп до мрежата - прави предположенията си на съвсем друг принцип, на базата на първоначално зададена програма.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 12:17 от pppqqq

# 37
  • Мнения: 790
Може да я усетим, ако започнем да прескачаме от вселена във вселена Wink

Точно.

Но проблемът е, че в другите вселени вероятно има други физични закони и константи, което може да доведе до разпадането ни до елементарни частици, сплескването ни и т.н., в резултат на което да настъпи моментална смърт. А и самото прескачане изисква до стигнем поне до ръба на нашата, което ... пак си звучи като сюжет на лошо фентъзи Grinning

BTW, някой да е гледал нещо на Гарланд (и не само), с подобни мисли и разсъждения като в Девс?

Препоръки?

# 38
  • Мнения: 36 598
Не се сещам за сериал или филм, който да е подобен на Девс. Колко подобен имаш предвид?
Гледала ли си филма Честота? Той е за намеса в миналото и промяна на настоящето.

# 39
  • Мнения: 790
Не се сещам за сериал или филм, който да е подобен на Девс. Колко подобен имаш предвид?

Принципно имам предвид сюжет, който отразява следното (, защото Девс се базира, според мен, на това):

Цитат
Класическата физика прави разлика между частици и вълни. Тя, също така, се осланя на непрекъснатост, детерминизъм и принципа на причинност (каузалност) в природните явления.

В началото на 20-ти в., новооткритите атомни и субатомни явления като че ли противоречат на тези схващания. През 1925–1926 г. е разработен математическият формализъм на квантовата механика, който акуратно описва експериментите, но, изглежда, отхвърля тези класически концепции. Вместо това, той постулира, че вероятностите и несвързаността са фундаментални във физическия свят. Принципът на причинност (каузалността) в квантовата механика е спорен.


"Честота" май съм го гледала. Но не съм 100% сигурна. Ще се опитам да си припомня.

Замисълът на Девс намирам гениален. Само изпълнението малко ми куца.

# 40
  • Мнения: 36 598
Но и за Девс не е сигурно, че накрая няма да се окаже нещо друго -
Скрит текст:
нали Кейти каза, че бъдещето било неясно (имаше предвид след смъртта на Лили, или просто го каза, за да я баламоса?)

# 41
  • Мнения: 790
Гарланд може да иска да си поиграе малко с концепцията за свободна воля.

Само не искам да се оказва, че живеем в Мултивселена.

Не ме кефи нещо Мултивселената.

# 42
  • София
  • Мнения: 27 273
Е, как в света на Флаш и Ароу как си скачаха от една вселена в друга Wink Мултивселената в момента е горещ 'хаштаг' И именно за това и аз не вярвам и тук да го пльоснат, дори и 'научно доказано'

Петя,
Кейт каза, че са видели напред в бъдещето само до този фундаментален момент след 21 ч. в който Лили щяла да направи нещо, което да промени всичко...?! Спести и само, че ще умре.
Наистина изгарям от любопитство какъв ще е финала.
А дали ще има сезон 2, хм?

# 43
  • Мнения: 36 598
Не вярвам да има втори сезон, предполагам, че сюжетът е конструиран като филм, просто е разделен на серии.

# 44
  • София
  • Мнения: 27 273
Е, да и аз така смятам, ама понеже отдавна не е излизало нещо толкова 'научно' така да се каже и не и се иска да свършва.
Дано поне финалът да е убедителен и да си стои на мястото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт