Отговори
# 60
  • Мнения: 25 745
В самостоятелната на 6 етаж има ли хладилник, телевизор, топла вода? Защото едно майче беше казало, че нямало винаги топла вода и си носела ел. кана за да преварява шишетата на бебчо?
Какви шишета преварявате, като лични шишета са забранени?! От АГ дават добавка в техни шишета.
Раждах на 7ми, но вярвам че в това отношение правилата са еднакви.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 121
Всеки ми казва да си нося шише, жени раждали скоро и отделно аз лично не бих искала да ползвам някакви от болницата, а мои. Аз все пак ще си взема, никой няма да ми бърка в багажа, надявам се.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 14:28 от Bellatrixxx

# 62
  • Мнения: 25 745
Всеки ми казва да си нося шише, жени раждали скоро и отделно аз лично не бих искала да ползвам някакви от болницата, а мои. Аз все пак ще си взема, никой няма да ми бърка в багажа, надявам се.
Да питам. Какво ще слагате в това шише?

# 63
  • Мнения: 15 356
Изобщо шише не съм носила и не ми е трябвало.Хладилник има ,общ е за две стаи,топла вода има.
АМ ви дават те в техни шишета и биберони,оставяте го и хората си го вземат.

# 64
  • Мнения: 988
Шишета не Ви трябват.
Дори и да не кърмите носят АМ в шишета от болницата,Вие ще го пресипвате във Вашите ли? Техните са стерилизирани!
Ненужни са.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 121
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.

# 66
  • Мнения: 15 356
Бебето се носи на следващият ден след секциото.
Прочети за кърменето и лактацията повече,казвам го без да св заяждам .Коластрата няма да ти текне като чешма за да я събираш.Дори и да е така,не може да се дава на бебе кърма,коластра или каквото и да е седяло с дни.
Остави му място в коремчето за истински важното ,вода не му трябва  .

# 67
  • Мнения: 25 745
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.
След секцио коластрата няма да тръгне на момента, спокойно. И идеята да се събира в някакво шише с неясен произход, е меко казано, безумна. Вода, веднага след раждането не се дава на бебето! То стомаха му е колкото една черешка когато се роди. Не сте първата,която ще ражда ииска най доброто за бебето си. В АГ стимулират кърменето, ако видят че имате достатъчно кърма, и добавка може да не донесат.
За кърменето, ако го желаете, ще се получи.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 121
Проблема ми е, че не ми е ясно просто и това ме побърква, защото изгледах сто уебинара за кърменето и навсякъде казват, колкото по рано се сложи бебето на гърда толкова по-добре за стимулацията и за по-нататъшно кърмене. А много жени ми казаха, че носят бебето на 3ден... знам ли ако е така дали няма да ми се появят отоци на гърдите и да се наложи да се изцедя, а бебе да няма? В никой случай не се заяждам, просто имам хиляди въпроси и всеки ми отговаря различно ии..

# 69
  • Мнения: 15 356
Няма такова нещо,днес раждаш ,утре ти дават бебето .Момичето в стаята до мен получи не отоци,а направо й бяха камък гърдите,акушерката й прави компреси,изцеди я,идваше по няколко пъти на вечер .Неонатоложка ми помогна на мен за кърменето,изобщо не се тревожи .В първите дни само на гърда трябва да е бебето,на всеки 20 мин го слагаш ,така се стимулира лактацията .

# 70
  • Мнения: 828
Проблема ми е, че не ми е ясно просто и това ме побърква, защото изгледах сто уебинара за кърменето и навсякъде казват, колкото по рано се сложи бебето на гърда толкова по-добре за стимулацията и за по-нататъшно кърмене. А много жени ми казаха, че носят бебето на 3ден... знам ли ако е така дали няма да ми се появят отоци на гърдите и да се наложи да се изцедя, а бебе да няма? В никой случай не се заяждам, просто имам хиляди въпроси и всеки ми отговаря различно ии..
На мен в Майчин дом ми дадоха бебето още не си усещах краката. Веднага го сложих на гърда, ала бала. Но има жени, на които го дават на следващия ден и пак кърмят успешно даже години... Не се притеснявай от този момент. В АГ носят бебето на следващия ден. Не е фатално за кърменето. В момента, в който ти го дадат го слагаш на гърдата и то си знае работата. Ще тръгне коластрата, не бой се. Няма да ти се появяват отоци веднага. Това става вече като слиза зрялото мляко, което няма как да стане без да имаш бебе ,което да стимулира. Може да си вземеш помпа за твое успокоение, но бебето ще ти бъде донесено по-скоро.

# 71
  • Мнения: 25 745
В АГ носят бебето на следващия ден.
Не точно.
В АГ, след секцио има 24 часа в реанимация. На ден 2, превеждат  в стая. Бебето го носят на 3тия ден сутринта, ако всичко е наред с майката и със бебето.Моето беше на лампа, аз на кръвопреливане и ми я донесоха чак на 4тия ден. Това не попречи на кърменето. И без това до 3-тия ден нямах нищо в гърдите.

# 72
  • Мнения: 465
Аз не съм съгласна, че организацията в Майчин дом е на ниво.
Също като повечето момичета, за мен беше важно да получа компетентно мнение, адекватно и качествено наблюдение, изследвания, които се правят на едно място, също и отношение.
Това всъщност, което правят е нищо повече от изследвания под калъп и стискат палци бременността да мине благополучно.
Аз се следях при Наталия Юдова, платен пакет. След година опити, се заблудих, че тя е моя човек... уви!
 Освен 10 минутен преглед, нито веднъж не ми проследи кръвотока, нито веднъж не пусна доплер. За тяхното 4Д изобщо няма да коментирам. Не ми се направи нищо допълнително, освен 3 кръвни картини за 9 месеца, урина и по-често секрет и то по мое искане. Шийката ми беше измерена само веднъж в 12 г.с.
Не взеха под внимание фамилната ми обремененост, както и това, че започнаха да ми се подуват крайниците към 6 месец, което според проф. Паскалева(хематолог от София) е било признак за прееклампсия. Снежана ми каза, че с притеснения нищо няма да мога да направя и че няма да си реша проблема притеснявайки се.
Игра на руска ролетка. Няма да изпадам в детайли, ще напиша само, че бебето ми беше добре до 36 г.с, когато една нощ спря да се движи и край... една нормална бременност завърши с мъртво родено бебе!
Та, когато нещо се обърка нито администрация, нито следящ лекар никой не оказва съдействие!
 Няма да спестя нищо- Юдова се правеше, че не ме вижда, докато аз се чудех откъде да намеря сили да родя детето си мъртво.
Казахте, че администрацията имат добра организация. Нормално ли е за всички вас да получите аутопсия след 1 месец чакане на 1 хвърчащ лист без печат, да вдигат рамене защо няма печат и подпис и още нещо, да е сгрешен полът на детето? Оплетоха се в лъжите си..
Изисквах копия с подпис и печат на картона с всички мои изследвания и с тези на детето ми. Тези неща, за които съм платила 645 лв и които са мое право! В такъв момент само лъжи, след лъжи слушах, но с 3000 мъки успях да ги взема.
Изписаха ме без да разбера как нормална бременност приключи така... Не знаех, че е нужна освен аутопсия и хистология на плацентата... Прикриха своята некомпетентна колежка.
Хубавото, което беше е, че ми изписаха 20 дни инжекции хепарин... което е предпазило мен...в последствие търсейки причините разбрах защо са го направили.
Пиша го само, за да ви кажа, че не всяка история е щастлива. Пиша ви го, за да ви кажа, че нито кетеринга на МД има значение, нито удобствата, след като детето не е живо или има някакъв проблем. Пиша ви, за да предпазя колкото се може повече бременни, да изискват доплер и често проследяване на кръвотока, защото това спасява живот! Моето бебе беше напълно доносено, без проблеми... а аз все още не знам причината за смъртта му вътре утробна, т.к не изследваха плацентата, а я прикриха!

# 73
  • Мнения: 828
Аз ,ако имам втора бременност, не бих я следила отново в Майчин дом. Изобщо не останах очарована от проследяването и пакета. Плащаш за нищо. Бях на косъм да родя в 32г.с ,защото никой не ми обърна внимание, че съм с болезнени контракции. В последствие се видя скъсената шийка ,защото аз настоях за преглед при дежурния, след 5 дни шийката беше още по скъсена ,което стана ясно при преглед при съвсем различен лекар. Ако бях послушала съвета да си пия магнезия и времето щяло да си покаже ,не ми се мисли. Стоях 4 дни на системи и инжекции, че да си докарам до край бременността. След операцията нито следящия лекар, нито акушерката дойдоха да ме видят, даже веднъж. Явно са били заети. Направих възпаление на операцията, трябваше да си платя 140лв за дренаж на лекаря, който е правил секциото. Така и не ми се каза причината за възпалението. Напоследък има доста добри отзиви от Окръжна ,та ако имам второ дете избора ще е между АГ и ОБ 🤣

# 74
  • Мнения: 96
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.
Двете си деца, родих със секцио в Аг-то, същия ден акушерката от неонатологията (много мили, млади момичета работят там) носи бебетата в реанимацията, да ги покажат на майките, двата пъти ми направиха страхотни снимки с бебенцата, само няколко часа след операцията. Първия път, поисках още реанимацията да го сложа бебето на гърда, но акушерката, която ги донесе, не ми разреши. При второто раждане, нямаше проблем и бебчо дори засука и сука около 5 мин, преглъщаше, успокои се и заспа. На втория ден сутринта идва рехабилитаторката и те раздвижват, към 10-11 вече си в стаята на етажа. Двата пъти съм искала да ми донесат детето още на втория ден след операцията, ти преценяваш как се чувстваш и дали ще си в състояние да се грижиш за бебето. Донесоха ми ги след 12 часа, към 13. Двата пъти нито веднъж не съм давала от добавките, които носят от неонатологията, не са ми правили проблем за това, просто съм ги слагала много често на гърда, като по този начин стимулираш лактацията и по-голям обем кърма. Имай предвид, че стомахчето на новородено бебе е с много малък обем и им е нужно съвсем малко кърма да се нахранят. Шише за вода не е нужно да носиш, неонатолозите не разрешават, такива са актуалните препоръки в света, да не се дава вода, само кърма. От полза може да ти е помпата, ако не носиш и ти се налага, в отделението имат страхотна електрическа на Медела. Останах много доволна от грижите и персонала, както в реанимацията, така и в отделението. Бях на 6ти етаж, стаите са прилични, етажа, баните са след ремонт, има топла вода и хладилник. Единствената ми забележка е спалното бельо, захабеничко си беше, за вип етажа разпределят шарени, по-нови комплекти, не бели, също някои санитарки не си вършеха много съвестно работата, откъм почистване на стаите и баните. С много приятни чувства и добри спомени останах и двата пъти, като 2рия път е бил съвсем скоро. Важното е да си спокойна и с позитивна нагласа!! Да вярваш във професионализма на персонала, да не подхождаш със съмнение и негативизъм към всичко, ако имаш въпроси просто питаш, никой няма да ти откаже! Леко раждане и успех с кърменето!

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 08:15 от Cattley

Общи условия

Активация на акаунт