Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 121
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.
Двете си деца, родих със секцио в Аг-то, същия ден акушерката от неонатологията (много мили, млади момичета работят там) носи бебетата в реанимацията, да ги покажат на майките, двата пъти ми направиха страхотни снимки с бебенцата, само няколко часа след операцията. Първия път, поисках още реанимацията да го сложа бебето на гърда, но акушерката, която ги донесе, не ми разреши. При второто раждане, нямаше проблем и бебчо дори засука и сука около 5 мин, преглъщаше, успокои се и заспа. На втория ден сутринта идва рехабилитаторката и те раздвижват, към 10-11 вече си в стаята на етажа. Двата пъти съм искала да ми донесат детето още на втория ден след операцията, ти преценяваш как се чувстваш и дали ще си в състояние да се грижиш за бебето. Донесоха ми ги след 12 часа, към 13. Двата пъти нито веднъж не съм давала от добавките, които носят от неонатологията, не са ми правили проблем за това, просто съм ги слагала много често на гърда, като по този начин стимулираш лактацията и по-голям обем кърма. Имай предвид, че стомахчето на новородено бебе е с много малък обем и им е нужно съвсем малко кърма да се нахранят. Шише за вода не е нужно да носиш, неонатолозите не разрешават, такива са актуалните препоръки в света, да не се дава вода, само кърма. От полза може да ти е помпата, ако не носиш и ти се налага, в отделението имат страхотна електрическа на Медела. Останах много доволна от грижите и персонала, както в реанимацията, така и в отделението. Бях на 6ти етаж, стаите са прилични, етажа, баните са след ремонт, има топла вода и хладилник. Единствената ми забележка е спалното бельо, захабеничко си беше, за вип етажа разпределят шарени, по-нови комплекти, не бели, също някои санитарки не си вършиха много съвестно работата, откъм почистване на стаите и баните. С много приятни чувства и добри спомени останах и двата пъти, като 2рия път е бил съвсем скоро. Важното е да си спокойна и с позитивна нагласа!! Да вярваш във професионализма на персонала, да не подхождаш със съмнение и негативизъм към всичко, ако имаш въпроси просто питаш, никой няма да ти откаже! Леко раждане и успех с кърменето!


Благодаря ти ! Изключително полезен отговор! 🥰

# 76
  • Варна
  • Мнения: 121
Някой има ли информация за патологията на 8 етаж? Стаите как са? Има ли вариант да е самостоятелна? Наистина ли има хлебарки? Ии баните как са? Общо взето всичко?

# 77
  • Мнения: 2
Здравейте и на мен ми е за първи път да ходя в аг варна незнам нищо от кой лекари сте доволни разбрах за вип етажа    грижат ли се за вас и бебето или само се карат. Питам защото за мен е нещо ново ражда в майчин дом миналата година и беше ад отношение всичко даже и детето си загубих.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 48
Някой има ли информация за патологията на 8 етаж? Стаите как са? Има ли вариант да е самостоятелна? Наистина ли има хлебарки? Ии баните как са? Общо взето всичко?
Преди 2 години бях в патология няколко пъти, баните не са лукс, но е чисто, лично аз хлебарки не съм виждала, колкото до стаите мисля,че можете да помолите да бъдете сама, ако няма много пациенти приети.

# 79
  • Мнения: 465
Явно в Майчин дом е практика, когато нещо се обърка или случаят е извън калъпа, да се държат зле... При мен изхода също беше със загуба, но с разликата, че аз и близките ми не позволихме да си правят своеволия и грубо отношение, но опитаха!

# 80
  • Мнения: 147
Здравейте някой има ли актуална информация какво е положението на 4-ти етаж в АГ?

# 81
  • Мнения: 18
Раждах 2003г и 2006г в Аг със секцио, на 23.08 ми предстои трето секцио там. Радвам се да прочета положителните отзиви за болницата. Стигам до извода, че нищо не се е променило - акушерките и сестрите - любезни и отзивчиви, помагат и обясняват. Аз бях много млада когато родих за първи път там и ако не бяха те, не знам как щях да се оправя. Показаха ми как се слага памперс, как се повива бебе, как да го сложа на гърдата, как трябва да засуче и всичко останало в подробности.. В реанимация та отношението беше същото. Да, не беше лукс, тогава вип етажите ги нямаше, но всичко друго беше топ.

# 82
  • Мнения: 12
Здравейте ,някой следял ли е бременността си при д-р Мирослав Илиев от МД?

# 83
  • Мнения: 2 588
Здравейте ,някой следял ли е бременността си при д-р Мирослав Илиев от МД?
Аз се следя при него в момента.
Имам едно нормално раждане в АГ преди 7 години, при др Г. Георгиев. Бях доста доволна, не говори много, но се чувствах спокойна с него и пазя само хубави спомени. Винаги съм била убедена, че и второто ще е при него. Но този път ще съм в МД, защото др Иванов ми допадна доста. Имам проблем, за който в АГ ще ми направят секцио без да се замислят, а в МД съм сигурна, че първо ще ме пробват за нормално. И всъщност цената и на двете места е една и съща, но има голяма разлика в грижите след секцио и плюса определено е за МД. При мен тези факти наклониха везните в тяхна полза.

# 84
  • Мнения: 12
Здравейте ,някой следял ли е бременността си при д-р Мирослав Илиев от МД?
Аз се следя при него в момента.
Имам едно нормално раждане в АГ преди 7 години, при др Г. Георгиев. Бях доста доволна, не говори много, но се чувствах спокойна с него и пазя само хубави спомени. Винаги съм била убедена, че и второто ще е при него. Но този път ще съм в МД, защото др Иванов ми допадна доста. Имам проблем, за който в АГ ще ми направят секцио без да се замислят, а в МД съм сигурна, че първо ще ме пробват за нормално. И всъщност цената и на двете места е една и съща, но има голяма разлика в грижите след секцио и плюса определено е за МД. При мен тези факти наклониха везните в тяхна полза.

А в кой месец си ? Фетална морфология  направи ли си при него ?

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 20:16 от Gabi2332

# 85
  • Варна
  • Мнения: 102
Здравейте, да споделя и аз какво научих, въпреки че раждането ми предстои, повече инфо след това 🙂 Предстои ми второ раждане (първото беше преди 8,5г в ОкрБ без избор на екип, падна се д-р Свраков, който на практика седя на един стол, а израждането прави акушерката, нормално зачеване, нормално раждане). Сега имах проблеми със зачеването и се стигна до инвитро, поради което отдавна се насочих към АГ и центъра им на 7ет. Мога да кажа само хубави неща за целия екип там-ак.Анна Несторова, проф. Ковачев, доц. Кисьов, д-р Александров, д-р Анжел и др.чиито имена не запомних, но всички са много мили и организирани. След сполучливо зачеване започнах ЖК при д-р Анжел и ак. Нина Ненова в мед.център на АГ, всичко там е прилично и организирано, не се чака много. Сега вече големия ден наближава (около 40дни до термин) и тази седмица ходих на преглед при д-р Боян Георгиев с идеята да раждам при него. Хареса ми, приятен, усмихнат, внимателен, отворен за въпроси. Твърдо съм за нормално раждане, дано не наложи нещо секцио. От тук и от сайта на АГ разбрах за етажите в АГ как седят нещата със стаите и цените и съм много разколебана, сякаш клоня за 6ет, но май не искам да съм сама в стая, няма да има с кого една дума да си кажа (както и свиждания няма с тази епидемия)...От друга страна пък, ако бебетата ни плачат по различно време, няма да може да си почиваме оптимално....ще го коментирам с д-ра следващия път, също и ще видя да се снабдя с актуален списък за родилното, ще го кача тук.

# 86
  • Мнения: 96
Стаите на 6 етаж не са много големи, между леглата не е голямо разстоянието и е по-комфортно да е сам човек. Пускането и гледането на телевизора, когато на вас ви се иска да е тихо, също може да е неприятно, както и различен режим на сън при бебетата. Две стаи делят 1 баня и са с 1 фоайе, така, че може да се запознаете с някой от съседната стая, пък и разликата в цената е само 20лв.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 102

Взех списък за родилно в АГ. Няма нищо особено, само тези 2 комплекта пелени за бебето се имат в предвид тези комплекти, които се продават по 2 бархетни и 2 тензухени? Съответно, както са си запечатани, неотваряни, непрани ли са? Мъжа ми сега ме замисли за 7 етаж, тъй като имам доп.здравно осигуряване и така или иначе ще ми поемат вероятно всичко по раждането, дали да избера 7 етаж пред 6ти? Д-ра каза, че може да се ражда на 2 етаж и престоя ти да е на 4ти (общия етаж), или престой на 6ти етаж с подобрени битови условия, съответно може и самостоятелна, каза че имат доста стаи. Другия вариант е раждане на 7 етаж-VIP и там си оставаш. Ще го мисля още явно....

# 88
  • Мнения: 21

Взех списък за родилно в АГ. Няма нищо особено, само тези 2 комплекта пелени за бебето се имат в предвид тези комплекти, които се продават по 2 бархетни и 2 тензухени? Съответно, както са си запечатани, неотваряни, непрани ли са? Мъжа ми сега ме замисли за 7 етаж, тъй като имам доп.здравно осигуряване и така или иначе ще ми поемат вероятно всичко по раждането, дали да избера 7 етаж пред 6ти? Д-ра каза, че може да се ражда на 2 етаж и престоя ти да е на 4ти (общия етаж), или престой на 6ти етаж с подобрени битови условия, съответно може и самостоятелна, каза че имат доста стаи. Другия вариант е раждане на 7 етаж-VIP и там си оставаш. Ще го мисля още явно....
Здравей, днес и аз си взех списък за АГ Варна и ми казаха пелените да са запечатани. Аз имам 2 въпроса Дрешките колко комплекта да бъдат? и втория Моля, Ви разяснете ми  за етажите малко повече че нещо немога да разбера цени и привилегии.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 102
Не е сигурно колко дни ще е престоят ни, но предполагам по едни дрешки на ден трябва да е ок, ако нещо видя, че не стига, или (дано не се случва) ако се наложи удължаване на престоя, ще чакам таткото да донесе още неща. Мисля, че няма проблем за носене на багаж, виждала съм как оставят торби с бележка за кого са долу на входа и периодично ги качват. Относно етажите това, което аз знам е, че на 4 етаж настаняват всеки, който не желае да си доплаща  (нещо минимално е 4-5лв леглоден). На 6етаж се водят "подобрени битови условия", като стаите са за двама срещу 60лв на ден, две стаи ползват общо коридорче и обща баня. Ако искаш да си сам, при същите условия, но сам в стаята-80лв на ден. А ВИП етажа е 7, там е 120лв на ден. Какви са точно привилегиите не съм сигурна, до колкото съм срещала коментари, обслужването и на двата платени етажа е добро (много по-добро от 4етаж) от санитарки, акушерки и т.н., обръщат ти внимание повече, сам си в стая, по-хубави чаршафи, такива неща. Ако някой знае нещо повече за разликите, моля да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт