У дома ОСМОКЛАСНИКЪТ стои, мама и татко се молят училище да поднови

  • 25 413
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Заповед № РД09-704/ 31.03.2020 г. на министъра на образованието и науката:
...
8. При обучението по т. 2 не се извършва текущо оценяване по смисъла на Наредба № 11 от 01. 09. 2016 г за оценяване на резултатите на учениците. За резултатите от обучението от разстояние учителите водят бележки върху ангажираността, активността, резултатите от работата и напредъка на съответния ученик, без учителят да нанася в периода на обучението оценки в училищната документация.

# 16
  • Мнения: 1 919
Да са ни честити рождениците малки и голяма Светкавица! Живи и здрави и щастливи!
Вярно ни се събират на талази по много астрални близнаци.
Не знам дали някой писа, но се предполага, че БЦЖ ваксината, която е задължителна в БГ, се отразява много добре за лесното справяне с ковид-а. И аз не надявам да сме го изкарали и да не сме разбрали.
При мен нищо ново.

# 17
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Да Миа в лаборатория за калибриране.

# 18
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Това за БЦЖ ваксината си го мислих още от самото начало с плаха надежда, но дали е така, ще стане ясно след като всичко премине. Засега са само предположения.
За мен всеки прекарал грип тази зима е добре да се изследва за антитела на Ковид19, много се омешаха нещата този януари/февруари и нищо чудно да са го изкарали. У дома малката го изкара Б грипа и накрая с такава кашлица беше, че сигурно и на първия етаж я чуваха. Останалите се тъпчехме с капсули кордицепс и въпреки това и мен, и ММ нещо ни разклати за ден-два.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 182
Моята дъщеря имаше отрицателно манту на 6г., сложиха и БЦЖ. Запомниля съм датата - 31-ви май, защото беше финалното тържество в детската градина. Такава реакция направи, че след 2 месеца преди да заминем на море ходих да питам педиатърката, може ли да се топи в морето с тази гнусна, голяма, жълто-зелена плюска. На 11г., естествено мантуто беше положително.
Сина обаче, ни на 6, ни на 11 имаше положително манту, но т.к. имаше сериозни проблеми след една от бебешките ваксини, педиатърките притвориха едно око и написаха, че е положително. Та до тук с моето успокоение, че БЦЖ-то може би помага. 2000г. щях да пътувам до една по-екзотична дестинация, та и на мен ми направиха манту, и моето беше отрицателно, но лекарката каза: "ще го пиша положително, че сега не мога да отворя общо шише с БЦЖ". Та и аз нямам дефакто.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 210
Спунк, благодаря за новата темичка. Всъщност вече не само мама и татко се молят, а и децата започнаха, което означва, че положението е станало сериозно.
Каквото -такова.

Звездица, да е жива и здрава дъщеря ти!
J.M.M Честит празник на и твоето момче!
Да са весели, усмихнати и обградени от любов и много приятели!

И аз искам да си направя тест за антитела. Ние с мъжът ми бяхме края на януари в Танзания и Занзибар и особено в Занзибар беше пълно с италиянци. Всъщност целият хотел почти без изключения. Попътувамхме много със самолети, побутахме се в различни хора и националности. Тогава вирусът набираше скорост само в Китай и ми се струваше толкова далечно. В самолетите имаше хора с маски, имаше и китайци, но тогава още нищо не се знаеше и ние не сме се пазили.
Изкарахме неразположение, но тогава имаше и грип. Около мен също имаше доста болни. Надявам се да сме минали между капките. Би било чудесно.

Аз се лутам постоянно в двете крайности. Много ме е страх в единия момент и като започна да си мисля за работа, пари, за родителите ми, за проваленото дистанционно обучение на дъщеря ми и ме свива сърцето. В следващия се успокоявам, че сме силни физически и психически и че трябва да се справим. Няма да се даваме на един микроскопичен вирус, който дори не го виждаме. Гледам да не падам духом, но не винаги ми се получава.
Искам да ви се похваля, че станах много редовна в тренировките и вече тренирам всеки ден. Много добре ми действа и така изкарвам доста отрицателна енергия. Имам си моя 1 час на ден и се заключвам в една стая като съм казала никой да не ме безпокои за нищо по това време. Дори и пожар да става- няма ме. Гладни ли са или не могат да се справят с някоя задача или упражнение или да включат, изгасят компютъра  - не ме интересува  Joy  Това е моето малко бягство от действителността и се чувствам много добре.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 12:12 от jenap

# 21
  • Мнения: 2 071
Четох и аз за БЦЖ-то, даже снощи проверявах на всички рамената да видя белезите, забелязах нещо странно при съпруга ми - неговия белег е голям колкото монетка от 5 ст. и по средата се е образувала червена лента (като диаметър на окръжността), това е ново, малко ме притесни, споделете някой забелязвал ли е?

# 22
  • София
  • Мнения: 7 033
Аз се лутам постоянно в двете крайности. Много ме е страх в единия момент и като започна да си мисля за работа, пари, за родителите ми, за проваленото дистанционно обучение на дъщеря ми и ме свива сърцето. В следващия се успокоявам, че сме силни физически и психически и че трябва да се справим. Няма да се даваме на един микроскопичен вирус, който дори не го виждаме. Гледам да не падам духом, но не винаги ми се получава.
jenap, така добре си облякла мислите ми в думи...изумих се.
Ние тази зима не сме болеували изобщо, чак сега ме хваща яд...Innocent

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
slavena, ние с ММ имаме белег, но мисля, че е от ваксина срещу вариола. Щерката има едно малко белегче на едното рамо, но не знам дали е от споменатата тежка рекация от БЦЖ-то или от варицелата, която изкара преди година.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 210
Поглеждам през прозореца и виждам, че навън е като настроението ми. Цъфнали джанки - предвестник на пролетта и отрупани със сняг клони, които ми дават все още усещане за зима. Слънце, което пече силно и малки облаци, които се опитват да го засенчат за кратко. Пролетта е сезон, който обожавам. Това ще бъде първата пролет в живота ми, на която не мога да се зарадвам истински. Но все пак ми дава надежда, че доброто предстои. Nature Sunny Nature SunnyNature SunnyNature Sunny

# 25
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
M_I_A ако това те успокоява Мантуто не е надежден тест - дава фалшиви отрицателни и положителни резултати и много зависи от специалиста, който го поставя. На дъщеря ни това лято при все, че имаше лек белег казаха, че трябва ваксина, но тъй като беше с бактериална инфекция я отложихме, есента пък групата така се беше сформирала, че трябваше да й я сложат ден преди рождения ден и аз отказах, защото тя толкова го чакаше, имаше парти, а при нея винаги има стабилни реакции след ваксини и ме достраша. Следващата дата бе януари - тя бе болна и така....Има един кръвен тест, платен естествено, който е по-надежден, поне от това, което съм чела.
Прави ми впечатление, че при отрицателно Манту търсят да видят белега от предишната ваксина и ако е налице, май не бият пак. Поне при набора, когато бе на 11, с отрицателно манту, търсиха и като не намериха му поставиха ваксина.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 113
jenap, през какви ли не мисли и емоции ще минем. Този социален експеримент не е правен в такива мащаби преди (правени са много други, през някои от които като народ минахме и някакви оцеляхме). Не бива да се боим от състоянията си. Те са си наши, всичките.

Преди време бях срещнала думи на Дънов, които ми останаха в съзнанието и често си ги припомням. Не бива да гоним мислите и чувствата, които не ни харесват. Трябва да ги допуснем, да ги поразгледаме, "да се поразговорим" с тях, да попитаме "ти каква си, откъде идваш", после да ги пуснем да си продължат по пътя.

А физическата активност разтоварва Марсовата ни енергия (агресия, его желания). Така че се явява като духовна практика, нужно е да я включим редовно в ежедневието си.

Огледах си белезите от ваксини, изглеждат ми същите.

Обсъждаме здравните въпроси (почти изкарахме начален курс по вирусология, благодарности към щаба!), обсъждаме икономическите варианти. Струва ми се, че много липсва състоятелна дискусия със социални психолози. Трябва да имаме картина на това, което пълзи като групова динамика в обществото. Сигурна съм, че има знание за това. Трябва да се сподели, за да не преминаваме през промените слепешката.

# 27
  • Мнения: 2 396
Спунк, благодаря за темата! Дано преминем здрави през това изпитание.Flowers Four Leaf Clover

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
Честита ни нова тема, само здрави да сме всички и всички около нас!
ЧРД на Светкавица, момичето на Звездичка, момчето на JDD! Много здраве, щастие, любов и само хубавини да ви се случват!

Нещо ми е трудна организацията - не ми се става сутрин, после като се загнездя на тоя работен лаптоп и забравям да стана, но упорито се опитвам...
Е, спирам да бъцам като трябва да проверявам задачи или нещо си там на четвъртокласника..., но ми се иска на всеки час да ставам и да мърдам повече.
Затова от време на време почвам да прочиствам някое шкафче или да кроя маски, че у нас има две еднократни само..., или да клякам.

Jenap, браво на теб. Аз си взех онзи ден една платена програма - и то нарочно я платих, за да се организирам, обаче вкъщи ми е трудно. В работата имам повече условия, но ще трябва и тук да се напъна...

Изида, много ме впечатли твоят син с тези негови интереси към историята и с това как ти разказва, обяснява, предизвиква, браво на него!

за Мантуто - на синковеца му сложиха ваксина като беше на 7, че мантуто беше отрицателно, но с щерката - първо се оказа, че малко след мантуто се разболя от скарлатина и пробата се опорочи. След време ни прати док в белодробния диспансер (много мизеракис), там направиха манту, излезе отрицателно, като тръгнаха да слагат ваксина и беше излязло някакво обривче и искаха мнение на кожен. Тоя кожен даде някакви мазила за месец и така и не отидохме пак - защото пак трябва манту и т.н....
малко несериозно от страна на док и моя, може би като отмине всичко да довършим тази задача.

Семейно играхме на Кент купе (въпреки, че ММ щеше да припадне) , Скрабъл, Диксит. Много бих поритала - както го описа Звездица, обаче в детската има аквариум с костенурки, в хола аквариум..

# 29
  • Мнения: 11 908
Пролетта е сезон, който обожавам. Това ще бъде първата пролет в живота ми, на която не мога да се зарадвам истински. Но все пак ми дава надежда, че доброто предстои. Nature Sunny Nature SunnyNature SunnyNature Sunny

И аз много обичам пролетта, носи ми усещане за нещо ново и предстоящо.
Тази пролет се оказа арестувана, ама поне лятото да не отиде в заточение, че тогава я закършихме

Общи условия

Активация на акаунт