У дома ОСМОКЛАСНИКЪТ стои, мама и татко се молят училище да поднови

  • 25 414
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 908
Покрай рождения ми ден се чух с много приятелки, с които отдавна не се бяхме чули, вкл и от различни градове. Оказа се, че много от тях на 40+и 50+,работещи, макар и с редуциране, са изолирали порасналите си деца, които в момента не работят. При някои от тях по желание на децата. Под изолиране, имам пред вид абсолютна липса на контакти м-у работещ и неработещ, иначе на някои от тях децата отдавна живеят отделно, но в момента не ходят дори на гости.
Бях изненадана, но очевидно хората са наплашени.

Друго-вчера една от госпожите каза, че започват да пишат оценки. И до вечерта се появи първата оценка след ДО, но по предмет, по който и без това имаше оценка от тест, правен в краткото реално време преди извънредното положение. И тук се чудя, как някъде се оценява работата и до момента, а в др училища нямат оценки

Учителката по мат каза, че ще има разграничение между училищата и ще си "доучват" тези, с неуспешно ДО, с малко присъствие и с невзет материал. Отделно-учениците с много отсъствия остават на лятна работа. Като под "отсъствие" се разбира и присъствие, но липса на отбелязване. Това така ли е, че не съм слушала новини в посл време?

# 46
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Вилиан, всичко да се нареди по най-добрия начин! Animal Unicorn

Съгласно заповедта от МОН,  по време на ДО не се извършва текущо оценяване по смисъла на наредба 11.

И според изказване на самия министър, отучването няма да е едно и също за всички училища.

В нашето се движат добре, но дребния се опитваше да се скатава, та взех мерки. С повечето предмети нещата вървят добре, все още. Без един предмет, но там ме устройва всяка оценка, различна от 2 дипломата за следно. И не е ФВС.

Макар на моменти да съм си мислела за смяна на работата, много повече пъти съм била благодарна за избора си, преди почти 9 години. Сегашният, с ИП, е един от тях. Грижат се за хората не само на думи.
Ходим на пазар регулярно, защото хладилникът ми е "Мраз 120", а сме 5 човека. Е, не всеки ден, все пак. Ползваме маски, ръкавици и дезинфектанти, но не се престаравам с дезинфекцията. Пазим се, пазим и другите.

Гледах представянето на приложението за вируса, разработено от наши програмисти. Ще си купя телефон с копчета.
Има ли някой поне идея какво трябва да се случи, за да се променят мерките? Ако стават повече болните, ще се затягат, но в обратна посока?

# 47
  • Мнения: 2 399
Четох анализ на един австрийски вирусолог - той препоръчва тези мерки до достигане на пик, след това, според него, е много важно да се проведе поетапно връщане на работа, с цел избягване на втора вълна и претоварване на болниците.

# 48
  • Мнения: 280
Пътеката за тичане, която взех, се използва много пълноценно, чак и тъщата идва да се поразходи по нея чат-пат. Тренировката ми за вчера беше няколко комбинирани серии тичане пътека-лицеви опори-коремни преси. Общ резултат 3.6км пътека + 70 лицеви + 120 коремни, около 45 мин. тотал. Щерката после си направи към 2 часа разходка "в парка" - ходене на пътеката + гледане на горски клипове...нещо таквоз например

https://youtu.be/gQPM9IuNv8k

Гледам ги двамата със сина малко са се поомърлушили от 1-2 дни, та мислех днес за една дълга пешеходна разходка по града, но дъжда се намеси егоистично и заваля щот му е кеф.

Довечера ще си правим домашно състезание по приготвяне на поширани яйца...и после кой каквото сготвил, ще си го яде Grinning Синковеца не го знам как ще се справи, като досега само скара е приготвял, но както дойде.

Малко за забавление по географските познания

https://www.buzzfeed.com/ajanibazile/capitals-of-europe-quiz

# 49
  • София
  • Мнения: 1 397
Моите деца като разбраха, че удължават ИП до 13.05 много се разочароваха. Вече им било омръзнало и искат да ходят в училище.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 182
Върнаха оценките, сигурно сте разбрали вече.

# 51
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Върнаха оценките, сигурно сте разбрали вече.

Кои оценки?

# 52
  • София
  • Мнения: 6 182
Върнаха оценките, сигурно сте разбрали вече.

Кои оценки?
От понеделник, вече е разрешено оценяването, независимо че има дистанционна форма на обучение. При моите двамата никога не е преставало да има оценки, но в други училище, не се пишеха известно време.

# 53
  • Мнения: 4 073
И при нас има оценки още от първата седмица.

# 54
  • Мнения: 11 818
Вили, всичко ще е наред със сестричката ти!!! Чакаме да споделиш хубавата новина! Two Hearts

Цецо, манекен ще станеш, внимавай! Bowtie

При нас има нов график и ще учат доста по-малко, вече няма да започват от 7:30, а от 9 ч. и блоковете ще са по 1 час, а не по 1 и 20 мин.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 768
Момичета, имам трудово-правни въпроси за съжаление, които съм формулирала в писмен вид. Дали някоя от вас е компетентна и би се наела да ми отговори на лично? Предварително благодаря на отзовалите се🤗

П.с. Не съм смогнала да ви прочета последните дни, поради горните обстоятелства, извинявам се за малко директната молба. Sad

# 56
  • Мнения: 731
Имам нужда от помощ за членуването на думите в това изречение:
Купихме билети за десетиЯ ред на стадионА.
Кратки или пълни членове?
Моля, помогнете ми!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Сиси, защо скъсяват часовете? Заради дългото стоене пред компютър ли? На мен ми се видя малко нечовешко запчоването в 7.30 (малката едва я събуждам за 8.30, а наборът - за 9.30), но пък си учат добре децата.
M_I_A, има ли го официално, че мога да пишат оценки? В петък, когато министърът издаде заповедта да не се пишат, синковецът получи 6-ца на съчинение по немски. Викам - все ние с този късмет, въпреки че класната му нанесе оценката в Школо. То и да не ги нанасят в ЕД, учителите могат да си отбелязват кой как работи.
Всичко върви към дистанционно завършване на годината и ще им се наложи да пишат.

Моля ви, споделете, някой излизал ли е от София през Владая и много ли се чака?

# 58
  • Мнения: 3 978
И на двете места - кратък член.

Звездичка, къде е описан казусът? С трудово право не съм се занимавала от години, но не пречи да се попрочете. Ако искаш - на лични. Заявили себе си юристи са още Санака и Белинда /от "горната" тема/

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 16:22 от Шарлот

# 59
  • Мнения: 11 908
Нашите започват часове в 8.30 с 10м междучасие. Мислех, че навсякъде е така. Иначе вървят по програма от втория срок.
Ако часовете са в началото, са на камера и микрофон, ако са в края-писмени работи в клас рум. Но и "на живо" не е уморително, защото те си гледат в учебника и отговарят като ги изпитват. Ако се преподава нов урок, гледат в екрана и слушат обяснения. Понякога работата в класрум е да си напишат домашното и да го снимат. Искам да кажа, че ДО не предполага много взиране в екрана, според мен.
 Kstati в двата случая е кратък член, защото членуваните не са подлози, а сомо подлогът се членува с пълен член.

Общи условия

Активация на акаунт