Консултации и помощ при обучението по информатика и уеб програмиране

  • 65 608
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
Много благодаря за отговора.

# 31
  • Мнения: 269
Здравейте,
Много ми допада идеята за копирайтър, как да се обуча и да си намеря работа в тази област?

# 32
  • Мнения: 253
Здравейте, и много се извинявам че пиша за това, но доста "рових" и нищо не открих. След ъпдейт към Андроид 10, стана нещо страшно...забиване, грешки при отваряне на предложенията, и какво ли още не, а актуализацията се е инсталирала сама, без дори да забалежа. Бихте ли ми дали съвет, и ако няма такъв в случая, дали е възможно да инсталирам 9 отново по някакъв начин? Благодаря!

# 33
  • Мнения: 44
Здравейте, и много се извинявам че пиша за това, но доста "рових" и нищо не открих. След ъпдейт към Андроид 10, стана нещо страшно...забиване, грешки при отваряне на предложенията, и какво ли още не, а актуализацията се е инсталирала сама, без дори да забалежа. Бихте ли ми дали съвет, и ако няма такъв в случая, дали е възможно да инсталирам 9 отново по някакъв начин? Благодаря!
Здравейте,
Google и производителите на GSM апарати непрекъснато актуализират операционната система и важните системни приложения. С новите версии се поправят бъгове, отстраняват се уязвимости и се отключват нови функционалности. Понякога това може да доведе до проблеми с работата, както е станало при вас. Не е невъзможно да инсталирате по-стара версия, но това не е много лесна задача. Преди всичко трябва да направите пълен backup на телефона, защото при преинсталация всичко ще бъде изтрито. След това трябва да намерите подходящ ROM със стария Андроид за модела телефон, който ползвате. След това да намерите как се инсталира върху този модел (от карта, през usb или по друг начин) и да стискате палци всичко да мине гладко. Друг вариант е да го занесете в някой сервиз, където ще преинсталират телефона срещу заплащане.
Все пак ви съветвам да се опитате да актуализирате, оптимизирате и поправите новата операционна система, вместо да се връщате към старата.

# 34
  • Мнения: 253
Здравейте, и много се извинявам че пиша за това, но доста "рових" и нищо не открих. След ъпдейт към Андроид 10, стана нещо страшно...забиване, грешки при отваряне на предложенията, и какво ли още не, а актуализацията се е инсталирала сама, без дори да забалежа. Бихте ли ми дали съвет, и ако няма такъв в случая, дали е възможно да инсталирам 9 отново по някакъв начин? Благодаря!
Здравейте,
Google и производителите на GSM апарати непрекъснато актуализират операционната система и важните системни приложения. С новите версии се поправят бъгове, отстраняват се уязвимости и се отключват нови функционалности. Понякога това може да доведе до проблеми с работата, както е станало при вас. Не е невъзможно да инсталирате по-стара версия, но това не е много лесна задача. Преди всичко трябва да направите пълен backup на телефона, защото при преинсталация всичко ще бъде изтрито. След това трябва да намерите подходящ ROM със стария Андроид за модела телефон, който ползвате. След това да намерите как се инсталира върху този модел (от карта, през usb или по друг начин) и да стискате палци всичко да мине гладко. Друг вариант е да го занесете в някой сервиз, където ще преинсталират телефона срещу заплащане.
Все пак ви съветвам да се опитате да актуализирате, оптимизирате и поправите новата операционна система, вместо да се връщате към старата.

Много Ви благодаря! Абсолютно всичко съм направил, но уви...явно ще се пробва връщане към 9, с boot през SD карта, поне това ми идва на ум. А относно телефона, изключително слаб, подарък ми е и исках да изкарам още малко време с него, но десетката го размаза (Nokia 2.1).

# 35
  • Мнения: 44
Здравейте, и много се извинявам че пиша за това, но доста "рових" и нищо не открих. След ъпдейт към Андроид 10, стана нещо страшно...забиване, грешки при отваряне на предложенията, и какво ли още не, а актуализацията се е инсталирала сама, без дори да забалежа. Бихте ли ми дали съвет, и ако няма такъв в случая, дали е възможно да инсталирам 9 отново по някакъв начин? Благодаря!
Здравейте,
Google и производителите на GSM апарати непрекъснато актуализират операционната система и важните системни приложения. С новите версии се поправят бъгове, отстраняват се уязвимости и се отключват нови функционалности. Понякога това може да доведе до проблеми с работата, както е станало при вас. Не е невъзможно да инсталирате по-стара версия, но това не е много лесна задача. Преди всичко трябва да направите пълен backup на телефона, защото при преинсталация всичко ще бъде изтрито. След това трябва да намерите подходящ ROM със стария Андроид за модела телефон, който ползвате. След това да намерите как се инсталира върху този модел (от карта, през usb или по друг начин) и да стискате палци всичко да мине гладко. Друг вариант е да го занесете в някой сервиз, където ще преинсталират телефона срещу заплащане.
Все пак ви съветвам да се опитате да актуализирате, оптимизирате и поправите новата операционна система, вместо да се връщате към старата.

Много Ви благодаря! Абсолютно всичко съм направил, но уви...явно ще се пробва връщане към 9, с boot през SD карта, поне това ми идва на ум. А относно телефона, изключително слаб, подарък ми е и исках да изкарам още малко време с него, но десетката го размаза (Nokia 2.1).
В интернет има материали как да го направите. XDA Developers е форум за Андроид програмисти, където има достатъчно информация и инструменти за да успеете. И не забравяйте - пълен backup на устройството преди да започнете.

# 36
  • Мнения: 253
Всъщност, бихте ли ме упътили, как да извърша тази "операция" сам, със слагането на Андроид 9, ако е възможно, разбира се? Благодаря!

# 37
  • Мнения: 44
Всъщност, бихте ли ме упътили, как да извърша тази "операция" сам, със слагането на Андроид 9, ако е възможно, разбира се? Благодаря!
На този адрес има описание как да го направите + нужния софтуер. Прегледах го набързо и както изглежда има някакъв шанс да не сработи всичко. Срещат се и коментари за неуспешна инсталация, така че бъдете внимателен.

# 38
  • Мнения: 4 343
Здравейте.
Наскоро презентирах и се получи един ужасен проблем с текста.
При пускането на функцията "Слайд шоу" и фокусирането на презентацията върху стената през проекторът, самият текст и полето му излизаха извън екрана и бяха нечетивни.
Не знам дали обяснявам правилно, но в момента правя друга презентация и искам да игнорирам подобна възможност. Формата  е 2013, ако това има значение.
Как да игнорирам този проблем?

# 39
  • Мнения: 44
Здравейте.
Наскоро презентирах и се получи един ужасен проблем с текста.
При пускането на функцията "Слайд шоу" и фокусирането на презентацията върху стената през проекторът, самият текст и полето му излизаха извън екрана и бяха нечетивни.
Не знам дали обяснявам правилно, но в момента правя друга презентация и искам да игнорирам подобна възможност. Формата  е 2013, ако това има значение.
Как да игнорирам този проблем?
Здравейте,

можете да промените начина по който върви презентацията. Натискайки Windows клавиша + P ще се отвори меню с 4 възможности. Най-добра за презентации е третата: "Extend". Тогава Windows ще остави стандартната настройка на екрана на компютъра, докато на мултимедията (втория екран) ще сложи резолюция подходяща за презентация. Направете проба с тези настройки и ако отново има такъв проблем опитайте да намалите резолюцията на мултимедията. Стандарните мултимедийни проектори поддържат резолюция 4:3, като за VGA тя е 800х600, а за XGA е 1024х768. Използвайки една от двете резолюции ще можете да направите нормална презентация с достатъчно добре видими текстове и графични елементи. Резолюцията можете да промените от Control panel -> Display -> Screen Resolution

# 40
  • Мнения: 4 343
Благодаря!

# 41
  • Мнения: 44
Здравейте,
Много ми допада идеята за копирайтър, как да се обуча и да си намеря работа в тази област?
Здравейте и извинявайте за закъснелия отговор. Копирайтър или текстописец е творческа професия, която напоследък придобива популярност и в България. При копирайтинга се създават послания насочени към потребителите. Независимо от това дали тези текстове са кратки слогани, заглавия, текстове на песни, стихчета или дълги разяснителни материали с маркетингови или лобистки цели в тях най-важната част е творчеството. В момента на пазара има търсене основно на копирайтъри, които да създават материали за уеб страници с цел по-добро позициониране в търсещите машини (т.нар. SEO copywriting). Тези материали са наситени с ключовите думи за които се опитваме да оптимизираме и въпреки това трябва да са направени така, че да не дразнят когато се четат от човек. За да станете добър SEO копирайтър трябва да можете бързо да откривате качествени материали за темата по която ще пишете, да успеете да извлечете най-важното от тях и да го преразкажете по начин по който материала да се хареса на хората и на роботите индексиращи страниците. За целта трябва да имате богата речник и езикова култура. Другата възможност е да използвате готови инструменти, които са създадени точно с цел "писане" на маркетингови текстове. При тях са въведени множество синоними и взаимозаменяеми думи с близки значения. С използването им можете от един материал да генерирате множество уникални текстове със същия смисъл, но с различни думи. Много често генерираните текстове се четат трудно, изглеждат изкуствени или неадекватни за това не го препоръчвам. При условие, че сте начинаещ в копирайтинга ви съветвам първите няколко опита да минат под надзора на някой по-вещ в професията. Можете да се свържете с някоя от многобройните SEO фирми и да предложите услугите си. Те ще ви възложат конкретен материал и изисквания към него, като след това ще проверят резултата, ще го оценят и ще получите обратна връзка за силните и слабите му страни и как може да бъде подобрен.

# 42
  • Мнения: 4 566
Здравейте имам две антивирусни на телефона Касперски (платен) и AVG анти вирус, това проблем ли е, че са две, работя само от телефона..?

# 43
  • Мнения: 44
Здравейте имам две антивирусни на телефона Касперски (платен) и AVG анти вирус, това проблем ли е, че са две, работя само от телефона..?
Здравейте,
вероятно двете си пречат една на друга и телефона работи значително по-бавно от колкото са пълните му възможности. Но щом това не пречи и успявате да си свършите работата можете да ги оставите. Аз бих предпочел на моите устройства да има максимум една антивирусна програма.

# 44
  • Мнения: 257
Здравейте ас.д-р Керемедчиев,

Бихте ли ми казали къде ми е грешката в кода? Не мога да се впиша с Google и бутонът за вписване с Гугъл не е стилизиран.

Благодаря,

Алекс

Общи условия

Активация на акаунт