Малко трудна тема...за болестта рак - тема 4

  • 60 497
  • 787
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 12 875
Дени, явно има някаква сериозна инфекция, и съответно лимфните възли са реагирали на нея.
Според мен, без да съм изобщо никакъв специалист, е добре да се махнат лимфните възли в съседство. Явно са преценили, че не е необходимо да ги махат.
Перитонеумът е обвивката на корема и вътрешните органи, не пише да има метастази, само кръвонапълване.
Цекума е с тумор, но него нали са го отстранили.
Въпросния полип нали са го отстранили също?
Пак да кажа, без да съм никакъв специалист, според мен са махнали, каквото е било за махане и сега вероятно ще правят химиотерапия, за да доубият, де каквото е останало - някакви микроскопични разсейки.

Хора, да се похваля, без да се урочасвам: при мен не откриват никакви нови метастази, а старите ги няма. Каквито малки неща се виждаха, не се виждат вече. Без лечение съм от края на май. Оставам без лечение още три месеца и да видим после.
Изрично ми подчертаха два пъти, един доктор и един професор, да наблягам на спорт. Аз наблягам и без това, вече до голяма степен съм си възстановила формата отпреди заболяването и отпреди всичките драми, които преживях последните две години, които бяха три тежки операции с общо 5 извадени органа, и много месеци с химиотерапии, заради аденокарцином с множество метастази в черен дроб.

# 556
  • Мнения: 2 762
Честито Uncommon! Много се радвам за теб!

# 557
  • Мнения: 1 737
Възпалителна инфилтрация на оментума - попитайте лекарят какво означава. Обикновено там са първите метастази при подобен вид рак.

# 558
  • Мнения: 100
Браво uncommon Simple Smile  много се радвам за теб
бъдете здрави всички Simple Smile
А сега мен друго ме притесни, днес тя не е ходила до тоалетна по голямата нужда. Мислите ли, че може нещо да се обърка, макар и след 2 седмици Sad

# 559
  • Мнения: 12 875
Дени, благодаря на теб и на simpatiuh4e за добрите думи! Не мога да повярвам още.

За ходенето по голяма нужда, нека майка ти си слага свещички, ако не ходи два дена, или има едни шоколадчета в аптеките, които се ядат за тази цел 0 тях ми ги препоръчаха от Военна болница. Важно е да се изчиства.

# 560
  • Мнения: 2 762
Предполагам,че може да приема и хуск ако иска да ползва нещо по- натурално.

Бъдете здрави!

# 561
  • във фурната
  • Мнения: 596
Uncommon, слава да Му е на Бог за добрите резултати!Да бъде все така! Много се насърчавам като чета такива добри новини.

# 562
  • Мнения: 529
Uncommon, браво! Пожелавам ти само спокойни години занапред и всичко това да е зад гърба ти!

# 563
  • Мнения: 1 013
Прекрасна новина и надежда за всички ни!
Все така да е!

# 564
  • Мнения: 402
Uncommon, чудесна новина! Пу Пу! Желая ти , здраве и множество положителни емоции и хубави новини!

# 565
  • Мнения: 3
Здрабейте, майка беше оперирана преди 3 седмици в ''Пирогов'' . Операцията бе за премахване на яйчниците и матката тъй-като се съмняваха за тумор.След операцията лекуващият д-р осведомява майка, че Не е рак,а било нещо средно на границата и сега комисията насрочва химиотерапия.Искаме второ мнение от ''Уни'' Панагюрище ,но получихме отговор ,че е възможно след 16-ти този месец.Какво да правим-да чакаме или да започваме химиотерапия!Моля отговорете!

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 20:02 от NewOne12

# 566
  • Мнения: 5 106
Чакайте, защо бързате след като не е рак и няма разсейки.Може и да няма нужда от химиотерапия.

# 567
  • Мнения: 2 003
Ох, отново нов проблем. Досегашните ги преминахме. Вече мина 2 ХТ от новата линия. Тончо през 14 дни са. Утре е на трета. Но от окол 10 дена има болки по гръбнака. Малко от кръста нагоре около педя разстояние. Започват точно в 20 вечерта. Вече не знам какво да мисля. Ако пие аналгин или нурофен минават и така до следващата вечер в 8 часа. Не знам от терапията ли е или от разсейки..... утре ще пита но този точен час на започване на болките ми е загадка? До сега не беше пил никакви болкоуспокояващи лекарства. Дори и след операцията, колкото и да се е оплаквал, че понякога има болки.
На някой случвало ли се е това?

# 568
  • Мнения: 12 875
jhdt, не съм чувала за такова нещо. Мен понякога, когато съм много изнервена, са ме болели зъби в определен час всяка вечер от стрес. Та си мисля да не е нещо на нервна почва. Питайте все пак лекуващия онколог.

NewOne12,  и аз не мисля, че има смисъл да се бърза. Най-вероятно пише "нискомалигнен"?

# 569
  • Мнения: 10 710
jhdt, и на мен ми звучи като стрес.
Малко смешно предложение ще ти дам, но - скрии часовниците и го занимавай с нещо много интересно или накарай някой близък да му звънне по телефона и да го ангажира, за да не знае колко е часа.

Общи условия

Активация на акаунт