ЯНУАРЧЕТА добрички, махат със крачета и ръчички!

  • 13 816
  • 294
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 081
Здрасти, мамчета!  Hug

Аз  съм качила 5 кила, обаче корема ми е толкова голям, че хората си мислят, че съм в напреднала бременност!!!!  #Crazy Онзи ден ходихме до Ритуална зала да си записваме час и казвам на жената, че не искаме да чакаме 1 месец, както е по принцип и дали не може да се направи нещо. А тя като ме поглежда и вика: "А може, вие сте в напреднала бременност, подайте молба и пишете това като причина."  Shocked #Crazy Аз, верно, че доста се бях наяла, ама чак напреднала бременност...

Иначе и на мен не ми се ядат мазни неща, направо ми се обръща корема само от миризмата. И месо не ми се ядеше особено, но снощи хапнах една пържола на скара с варени картофи и домати и ми дойде много добре  Laughing Явно си възвръщам апетита за някои неща.

# 16
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Добро утро Simple Smile Днес поставих рекорд по спане, ма сигурно защото свеки е тук и не ми се ще да я гледам цял ден Crazy За килограмите както бях +5 миналата седмица не ми се мисли. Но свеки вчера ми обясняваше, че тя от 55 била станала 120 #Crazy Е това незнам как се постига, но се почувствах като вейка като ми го каза Joy
Момичета някой знае ли къде се намира хипермаркет ХИТ в Младост?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 798
Абе ние сме слабички, не са страшни тези килограми. Лошото е, ако на финала са над 20, че трудничко се свалят, каквото и да си говорим. Зависи си от човека, аз държах да си върна старата форма на 100%, че и да изгеждам по-добре. Справих се, ама ми отне година. Сега съм се амбицираа да кача по-малко килограми, за да ми трябват най-много 3-4 месеца, за да съм перфектна. Някой жени никога не си връщат старата форма, но не се и вманиячават в това. Обаче аз се чувствах адски депресирана, докато не свалих всичко. Особенно като зациклих по едно време на +6/7 кг и няма сваляне грам...избеснях , много зле се чувствах.  #Cussing out Crazy Явно хормоните не се бяха наместили, като хората още. Това на 6тия месец след раждането... Как си мечтая този път да е различно... Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 43
Привет, момичета,
Относно килограмите за сега съм качила 1кг. Много се надявам да не стават повече от 10кг за цялата бременност, но знае ли човек.
Имам въпрос към варненки, които са си правили БХС. В лабораторията на коя болница си го правихте, защото аз съм се интересувала само в "Майчин дом", но там самото изследване включва и една лекция, която не мисля, че е много подходяща за бъдещи майки, а не зная дали е възможно да се направи само кръвното изследване.

# 19
  • Мнения: 3 405
В "Света Марина", Университетската болница, иначе казано Терапията.
Писах ти ЛС с подробности Grinning

# 20
  • Мнения: 3 405
Момичета, имам чувството, че никога няма да почистим апартамента. Днес само банята и кухнята ни отнеха толкова време Sad Аз не мога повече. Мъжът ми продължава, но няма да можем да почистим всичко. Стаите и килера ги оставям за по-нататък. За прозорците май ще извикам някой да помага.

# 21
  • Мнения: 565
Ами според мен килата зависят и от храненето и от начина на живот- в смисъл движението. Аз през първата бременност си спортувах много и планини катерех, хранех се по режим, не ядях месо (по принцип не ям) и сладко- никога не ме е влечало:) До края качих 9кг. От болницата излязох +5, които свалих за една седмица от недоспиване и не ядене:)
Сега пак така се храня, но не се движа толкова, защото с малката няма как.Е, ходя на плуване и два пъти седмично на фитнес за бременни. Но не мога да кажа ,че апетита ми се променя през бременността.Ако мноооого ти се яде, само си представи как си с бебе, недоспала от два месеца примерно, не излизала два месеца и с 30 кг. отгоре- веднага ще махнеш чинията Joy
Анджелина,  месо като не ти се яде защо се насилваш?Нищо няма да ти стане- казвам го от опит.Нито ти ще имаш анемия, нито бебето, аз на какви ли не глупости се наслушах през първата бременност:) Най-много бебчето да е по-спокойно,че няма да е натрупало "хормони на страха" в организма си:)Има такав а теория- жиевотните като ги убиватотделят хормон на страха , който естествено се отлага и в месото.После ние го хапваме.Четох ,че е добре поне последния месец да не се яде месо, за да се пречисти организма.Ама всеки си знае Simple Smile
А срещу силен апетит мисля че помагат и течностите.Правиш си примерно два литра студен чай, или сок, или нещо , което обичаш и като огладнееш по никое време- обръщаш две чаши и си казваш,че ако пак си гладна след 10мин. ще хапнеш.
Поздрави на всички:)

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, аз тази нощ изобщо не спах!  Tired Като се събудих в 2, та до 6 какво ли не пробвах - въртях се, мотах се, гледах ТВ, четох книга...  1countingsheep Накрая задрямах и в 9 вече бях ококорена  cry
Сега си чакам с нетърпение татито да се прибере от командировка, че изкуках сама.  clock
Моята равносметка с килограмите ще я знам след 10 дни на консултацията.  newsm78 Дано не са драстично много покрай това лежане.  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 6 798
Абе и до ядене, и до движение и до организъм е. Наи с миналата бременност видях какви ли не случаи...някой си хапваха доста ослидно, обаче каиха по-малко от мене. Така че...не е само до ядене.

# 24
  • Мнения: 592
И аз си мисля,че е до организам.През първата бременност ходех доста,играех най редовно гимнастиката за бременни Фитмама и какво:30 кила отгоре.Сега пък с детето няма почивка ни денем,ни нощем а килата пак са прекалено много вече.Не ми се смейте но съм вече +11. Embarassed
По отношение на стволовите клетки аз не знам какво да си мисля:Джипито казва хубаво е да съхраниш,лекарката която ми следи бременноста казва,че е пълна измама,сега ми е любопитно като вече си избера лекар да ме изражда той какво ще каже.Знаете,че в нашата държава е нормално да те излъжат и да ти вземат парите.Но имаме още време за да вземем решение.
Вие вече мислите ли по въпроса къде ще раждате и при кого?

 

# 25
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз ще раждам при моя доктор от първото секцио -  шефа на хирургията в Св.София- д-р. Красимир Недялков /ама той още не знае  Joy/. Дано да не е на някакви специализации тогава, че той все ходи по някакви такива...ако той не може, ще се доверя на неговия съвет при кой колега да родя. Но ще е задължително с уговорка, така съм решила, по-спокойно ми е.
За стволовите клетки, няма да замразяваме.

# 26
  • Мнения: 1 317
Здравейте момичета  Simple Smile
Относно килограмите - аз съм +5, обаче се надявам да успея да ги смъкна бързо. Миналата година като се върнах от Щатите бях качила 10 кг. и всички ме питаха дали не съм бременна  Grinning Точно за един месец ги свалих, така че сигурно е до организъм, а в моя случай и до храна  Grinning
Днес най-накрая се снимах с коремчето - пускам снимка  Simple Smile
Относно раждането - още не ми се мисли, малко по-нататък ще решавам.
Леки ремонти на всички и приятна почивка на почиващите  Hug

# 27
  • Мнения: 592
Аз ще раждам при моя доктор от първото секцио -  шефа на хирургията в Св.София- д-р. Красимир Недялков /ама той още не знае  Joy/
Аз първия път раждах в МД,сега мисля да раждам в Шейново при Велев ама и ТОЙ ОЩЕ НЕ ЗНАЕ. Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз моя ще го уведомя като се върнем от морето. Да си нагледа разреза и новото бебе до термина да види 2-3 пъти, да говорим за някой неща... и така.
И аз сложих нова снимка на корема.

# 29
  • Мнения: 592
Разгледах снимките:СТРАХОТНО изглеждате момичета,толкова сте слабички и стройни( за разлика от мен)Направо ви завиждам-благородно.Поздрави и целувки

Общи условия

Активация на акаунт