Онлайн консултации с педиатър - д-р Нели Митева

  • 24 213
  • 553
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 260
Да, няма проблем с храненето, хапва от всичко, яде и плодове-предимно банани. Даже последните 2-3 месеца покрай стоенето вкъщи апетитът й нарастна повече.
П.П. правилото за 50-60 косъма на ден важи ли и за децата?
Здравейте! При условие, че всички направени изследвания до момента са нормални и дерматологът също не смята, че има причина за безпокойство, щом е само на периоди, възможно е и да се случва през определен сезон, смяна на времето и т.н. За норма се счита 50-100 косъма на ден. Важното за мен беше, че и дерматологът отхвърля някаква причина. Според мен, трябва да се успокоите, защото няма видима причина за безпокойство.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 08:30 от bubanka

# 526
  • Мнения: X
Здравейте, след раждането бебчето ми имаше леко кръвоизливче на лявото око. Вече е почти на месец и кръвоизлива вече го няма. Но на моменти докато я държа да я храня тя си затваря окото където беше кръвоизлива. Иначе не е подуто като е с отворени очи и двете са еднакво отворени, но нормално ли е да притваря лявото понякога. Знам че при самото вадене на бебето се получават често кръвоизливи, но дали е повод за притеснение след като вече го няма.

# 527
  • Мнения: 260
Здравейте, след раждането бебчето ми имаше леко кръвоизливче на лявото око. Вече е почти на месец и кръвоизлива вече го няма. Но на моменти докато я държа да я храня тя си затваря окото където беше кръвоизлива. Иначе не е подуто като е с отворени очи и двете са еднакво отворени, но нормално ли е да притваря лявото понякога. Знам че при самото вадене на бебето се получават често кръвоизливи, но дали е повод за притеснение след като вече го няма.
Здравейте! Ако детето се заглежда и очевидно вижда добре и с двете очички, мисля, че всичко трябва да е наред. Със сигурност, обаче, може да Ви каже мнението си детски офталмолог.

# 528
  • Мнения: 489
Скрит текст:
Докторе, здравейте!
На моето момиче на 5 годинки и се цепят възглавничките на пръстчета на краката и я болят.
На пипане са твърди. Зимата не е така. Незнам с какво да я мажа.
До момента с какво сте пробвали? С най-обикновени омазняващи кремове или с лекарства?
Само с кокосово масло. Нямам идея с какво да я мажа.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 08:30 от bubanka

# 529
  • Мнения: 93
Здравейте,сина ми е на 6г.,от година насам чувам хриптене при вдишване някъде от долу идва и като се изкашли минава.Това се случва 1-2пъти на ден,почти всеки ден.Повечето пъти е било сутрин или след физическо натоварване.Водила съм го на двама педиатъра ,никой не чува нищо на слушалка.Казват ми ,че е здрав.Според вас на какво може да се дължи това хриптене?Имаме установена увеличена 3та сливица.

# 530
  • Мнения: 158
Здравейте,
С какво можем (природно) да укрепим детския организъм преди постъпването му в ДГ? И изобщо след тази изолация детския организъм е по-податлив на всякакви външни влияния.

# 531
  • Мнения: 131
Здравейте, д-р Митева! Трябва ли в летния сезон да се преустанови даването на вит. Д? Става въпрос за дете на 1 годинка. Също, до коя година се продължава дневния прием? Благодаря предварително!

# 532
  • Мнения: 260
Скрит текст:
Докторе, здравейте!
На моето момиче на 5 годинки и се цепят възглавничките на пръстчета на краката и я болят.
На пипане са твърди. Зимата не е така. Незнам с какво да я мажа.
До момента с какво сте пробвали? С най-обикновени омазняващи кремове или с лекарства?
Само с кокосово масло. Нямам идея с какво да я мажа.
Препоръчвам Цикатридина спрей - съдържа хиалуронова киселина и мисля, че ще има много добър ефект.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 08:31 от bubanka

# 533
  • Мнения: 260
Здравейте,сина ми е на 6г.,от година насам чувам хриптене при вдишване някъде от долу идва и като се изкашли минава.Това се случва 1-2пъти на ден,почти всеки ден.Повечето пъти е било сутрин или след физическо натоварване.Водила съм го на двама педиатъра ,никой не чува нищо на слушалка.Казват ми ,че е здрав.Според вас на какво може да се дължи това хриптене?Имаме установена увеличена 3та сливица.
А споделяли ли сте това с УНГ специалист? Възможно е да има заден ринит или причината да е уголемената трета сливица и да е необходимо премахването й?

# 534
  • Мнения: 260
Здравейте,
С какво можем (природно) да укрепим детския организъм преди постъпването му в ДГ? И изобщо след тази изолация детския организъм е по-податлив на всякакви външни влияния.

Здравейте! И в предишни коментари съм споменавала, че няма средство, което да предпази или да Ви гарантира, че детето няма да боледува след тръгване на детска градина/ясла. Хубав препарат е Имуно бимби, а мога да кажа, че голяма част от препаратите като цяло с такава цел са на билкова основа. Хранете здравословно и пълноценно детето си - това е най-добрият начин!

# 535
  • Мнения: 260
Здравейте, д-р Митева! Трябва ли в летния сезон да се преустанови даването на вит. Д? Става въпрос за дете на 1 годинка. Също, до коя година се продължава дневния прием? Благодаря предварително!
Здравейте! Приемът на вит. Д се определя от много фактори, не само от сезона. Необходимо е педиатърът Ви да прецени какво е състоянието на фонтанелата на детето и дали има признаци на рахит. Ако е затворена и няма данни за рахит - може да се намали и по преценка и да се спре. Решението, обаче, е индивидуално за всяко дете.

# 536
  • Мнения: 131
Здравейте, д-р Митева! Трябва ли в летния сезон да се преустанови даването на вит. Д? Става въпрос за дете на 1 годинка. Също, до коя година се продължава дневния прием? Благодаря предварително!
Здравейте! Приемът на вит. Д се определя от много фактори, не само от сезона. Необходимо е педиатърът Ви да прецени какво е състоянието на фонтанелата на детето и дали има признаци на рахит. Ако е затворена и няма данни за рахит - може да се намали и по преценка и да се спре. Решението, обаче, е индивидуално за всяко дете.

Благодоря ви! Не е напълно затворена още, съвсем малко има. Според нашия педиатър размерът на фонтанелата няма общо с приема на вит. Д и на предния преглед дори не я погледна. Затова съм объркана и исках второ мнение. А до кой месец трябва да се затвори попринцип?

# 537
  • Мнения: 260
Благодоря ви! Не е напълно затворена още, съвсем малко има. Според нашия педиатър размерът на фонтанелата няма общо с приема на вит. Д и на предния преглед дори не я погледна. Затова съм объркана и исках второ мнение. А до кой месец трябва да се затвори попринцип?
За норма се счита дори до навършване на 2 години.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 08:31 от bubanka

# 538
  • Мнения: 726
Как бихте коментирали наличието на дистаза при двумесечно бебе, родено доносено?
Може ли да се подпомогне по-бързото заздравяване на мускулните влакне с масажи, упражнения и др?



# 539
  • Мнения: 4
Здравейте, Д-р Митева,

След направена кръвна картина на дъщеря ми (7 месеца) излезе висок MCHC - 353. Какво би могло да означава и какво следва да се предприеме? Ще обсъдя въпроса и с нашата педиатърка, но искам още едно мнение за всеки случай. Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт