Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 067 710
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 40 050
  • Мнения: 1 693
На мен ми изтръпваха доста  често ръцете. Мислех , че просто дълго време съм спала върху тях. Но беше само за няколко дена  и се оправих.

# 40 051
  • Мнения: 107
Cia Maritima, благодаря за съвета Ви. Но това са хранителни добавки, които не всички лекари изписват и които са били коментирани тук от пишещите, но отдавна и затова си позволих да попитам. А иначе Вие да не би да сте лекар та давате съвети за прием на магнезий и то колко точно дни. Лека вечер на всички пишещи и останете здрави. Сега разбирам защо много от пишещите в темата миналата година пролетта, когато аз и ММ боледувахме и есента при боледуването на баща ми, които много  ми помогнаха със съвети и успокоение сега вече не пишат.

# 40 052
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391
Честно да ти кажа за пръв път ги чувам и двете добавки. Избирай едната и да я почва сестра ти, аз пих Авирон, само него имах на склад вкъщи.

Много хора, които преболедуват не пишат, защото се товарят психически. Отдавна са се отписали от темата, защото не искат да мислят за болести и болници.

# 40 053
  • София
  • Мнения: 17 592
Някой след Ковид  с изтръпване на ръце нощем ! Първо беше едната ръка  , сега и двете до лактите , много неприятно !

Това има нужда от консултация със специалист.


Моя приятелка имаше оплакване от изтръпване и болки в ръцете дълго след първото боледуване (есента на '20).
Но по принцип е неврологичен проблем, прави се физиотерапия с лазер (която особено не помага). Имам такъв проблем без ковид, при мен има общо с гръбначни проблеми... Но най-добре да те види невролог...

# 40 054
  • Мнения: 1 693
Да има и такива хора, но  е важно и преболедувалите да четат и да пишат. Като знам  колко съм се притеснявала и двата пъти когато част от семейството е болно и колко много ми помагаха със съвети тук в темата. Когато някой, който вече е минал по този път ти даде съвет, човек става по-спокоен..

# 40 055
  • Мнения: X
"Хайде" пи мама, за повишаване на сатурацията, не помогна особено, но тя беше много зле. Вътре са пакетчета с течност. Имаше някакви предупреждения за него. Аз пих Авирон, бромхексин, аспирин протект, цинк. Вече втори месец продължавам да кашлям, малко поспря, няколко дни вървях в студа и пак. Лека, на рядко, но не спира. От вчера пак подхванах бромхексина. Много ми помага, ама лекарство... А не бях пила никакво лекарство 2 години.

# 40 056
  • Мнения: 1 693
Моята ЛЛ ми каза да спра с бромхексин. Неговото действие било точно това, да те кара да кашляш. Изписа ми гелмитрол, естествено след като ми чу гърдите със слушалка. Отиди на лекар да те чуе, ако вече не си в карантина. Трудно минава тази кашлица

# 40 057
  • Мнения: 224
Аз пих хранителна добавка ,,Байкавир  ,, ,
Тази добавка е по добра и е по евтина от Авирона , също така пих за кашлица  бромхексин , За подсилване витамини+цинк+ витамин С,+ Витамин Д +селен и накрая Аспирин Протект

# 40 058
  • Мнения: X
Бях в карантина до 21 декември. ЛЛ ми изписа Биозин след това, но го пих седмица и спрях. След ковид трябва човек да се пази много, ама аз бях напред назад, покрай възрастните. Страхът ми идва от това, че около мен много болни, предполагам има всичко, пълен коктейл. Да не лепна новият щам на татко, че само това му липсва. От това ме е страх.

# 40 059
  • Мнения: 267
Някой имал ли е симптоми силни болки в гърлото, влажна кашлица с отхрачване и втрисане без температура?

# 40 060
  • София
  • Мнения: 6 284
Някой имал ли е симптоми силни болки в гърлото, влажна кашлица с отхрачване и втрисане без температура?

При мен почна с гърлобол, след това хрема, кашлях заради нея, получавах тръпки по тялото сякаш вдигам Т, но реално беше доста ниска даже.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 23:58 от catty m

# 40 061
  • София
  • Мнения: 17 592
"Хайде" пи мама, за повишаване на сатурацията, не помогна особено, но тя беше много зле. Вътре са пакетчета с течност. Имаше някакви предупреждения за него. Аз пих Авирон, бромхексин, аспирин протект, цинк. Вече втори месец продължавам да кашлям, малко поспря, няколко дни вървях в студа и пак. Лека, на рядко, но не спира. От вчера пак подхванах бромхексина. Много ми помага, ама лекарство... А не бях пила никакво лекарство 2 години.


Не знам колко време си го пила, по принцип може да се пие продължително, ама не произволно продължително... по спомен до къде месец. Уточнявам, не съм боледувала от ковид, астматичка съм, имам остра реакция към всякакви вирусно заболявания с мнооого дълга опашка с бронхит... Консултирай се с лекар, да те чуе - не всяка кашлица върви с хрипове.

Като общ съвет (не замества лекар) мога да дам някои абсолютно безопасни - т.е. не биха могли да навредят, обикновено поне в някаква степен облекчават.

- инхалации - ако нямаш инхалатор купи си, вече не са скъпи, инхалации с физиологичен разтвор можеш да правиш колкото пъти искаш, колкото продължително искаш (или колкото издържиш, че е скучно). Ако все пак не искаш да влагаш в инхалатор можеш да правиш с вряща вода на котлона, можеш да бутнеш в нея малко липа, мента или някакъв евкалиптов чай (ако нямаш алергия към някое от тези неща).

- разходки в борова гора. Може и да не са точно разходки с ходене, макар че ако имаш сили е по-добре, стимулира по-дълбоко дишане. Не знам коя компонента помага, може и надморската височина да има влияние, така че на това не мога да предложа домашен заместител.

- носи маска на открито. Не от онези "хирургичните" - еднократните - по-скоро някоя от онези, дето се перат ще е по-добра. Смисълът е да стопли въздуха просто, но без да дишаш през мокро / запотено, както се получава с шал. Това го открих покрай пандемията и... има доста добър (неочакван, или по-скоро непредполаган) ефект.

- вит. Б комплекс. Нямам идея каква е връзката, не би трябвало да има, ама сякаш облекчава състоянието или поне скъсява при спастична кашлица. Не съм го чела никъде, не ми го е казвал и лекар, лично наблюдение, така че може и да е строго индивидуално.

Дано бързо ти мине кашлицата!

# 40 062
  • София
  • Мнения: 314
Момичета, привет. Айде и аз в групата болни, ваксинирана април с 2 дози Модерна, работя от вкъщи, ходя новсякъде с маски КН95, от 10 дни ме сърби носа, ходих по УНГ и днес пляс 37.1  и едно сърцебиене около 100 удара, айде 1 антигенен и оп положителен. Утре щи звъня на личната и ще пускам ПСР, имам адски киселини, тревожи ме тва сърцебиене и сякаш ме боли и сърдечната област, освен пролапс на митралната клапа нямам никакви проблеми със сърцето. Възможно е и да се притеснявам, че не го очаквах, уж лекувах алергия, опитвам се да кашлям, но аз имам и рефлукс, така че и там не е много ясно положението. Стискайте ми палци да го мина леко, че много му се плаша. И най-тъпото е, че не знам от кога се водя с първи симптоми, кога да си пусна изследванията и да правя снимка? При все че от 10 дни ме сърби носа с едни сутрешни жълти секрети. Така се ошашках, че започвам да се чудя дали да не си изпрося и аз един АБ да пия и нещо за пулса, че на страха очите са големи......

# 40 063
  • Мнения: 5 643
Пии каквото ти душа иска и каквото кажат лекарите. Най, ама най-важното е да не те е страх.

# 40 064
  • Мнения: 3 138
Здравейте. Преболедувах декември, карантината ми беше до 15. Я кажете сега, с болки в гърло и втрисане и рязко болки в гърба от преди няколко часа, ако съм + какво следва за толкова скоро боледувала? Изкуших се и обтрих хубаво тия сливици и назад без зъби и език и закова. За капак съм сама, чудно!
  За протокола официален PCR от 2 декември.

Декември може да е било Делта, а сега да е Омикрон.

Общи условия

Активация на акаунт