Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 36 903
  • 741
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 094
Автомат и еспресо са несъвместими думи.
Тези подсове са по-добре от капсулите, но не е ясно как вадят кафе с 7гр материал. Аз бих взел нещо по-евтино като машина, така или иначе нямат никаква разлика.

По-евтина машинка намерих само тази https://bianchi.bg/kafe-mashini/mashini-za-dozeti/kafe-mashina-f … -slot-plast-byala, но понеже не съм я тествала - не смея.
Не знам при тази система какво е важно за качеството - дали налягането, дали силата с която се притискат двете части на филтъра.
Евентуално, ако предлагат тест, мога да пробвам и тази, че е 100лв надолу.

7 гр кафе на мен ми е добре, аз пия кафе не повече от 30мл. Може би с повече ще стане още по-приятно, но не съм виждала такива подсове.

# 571
  • Мнения: 3 267
Всеки прави това което иска и може.
Обаче да се обясняват небивалици вече е друга тема.


Автомат и еспресо са несъвместими думи.
Тези подсове са по-добре от капсулите, но не е ясно как вадят кафе с 7гр материал. Аз бих взел нещо по-евтино като машина, така или иначе нямат никаква разлика.

По-евтина машинка намерих само тази https://bianchi.bg/kafe-mashini/mashini-za-dozeti/kafe-mashina-f … -slot-plast-byala, но понеже не съм я тествала - не смея.
Не знам при тази система какво е важно за качеството - дали налягането, дали силата с която се притискат двете части на филтъра.
Евентуално, ако предлагат тест, мога да пробвам и тази, че е 100лв надолу.

7 гр кафе на мен ми е добре, аз пия кафе не повече от 30мл. Може би с повече ще стане още по-приятно, но не съм виждала такива подсове.
Почти всяка машина може да прави кафе с такива дози, примерно тази, четеш в описанието.
https://www.delonghi.com/bg-bg/products/kafe-mashini/-/-kafe-mas … c-820b-0132104124
ESE pods: ✓

# 572
  • Мнения: 1 094
Да, тези с нормалните ръкохватки знам, че имат приставка за ese, но няма къде да тествам.
Предвид обаче, че с нормално кафе се пенявят, не очаквах, че с ese ще правят по-различно кафе.

Докато на la Picola и на Faber, кафе групата изглежда поне на вид различно.

Аз затова молих, ако някой има от обикновените машинки да направи един тест с подс, и да каже какво се е получило.

Тогава примерно мога да си взема такава, и в даден момент ако ми писне от подсовете, да си взема мелачка и цедка без налягане и да си играя, ако много ми се играе 😁

# 573
  • Мнения: 11 445
Танита, аз съм тествала на Dedicа дози на Илли и Кимбо и никога не ми е харесвало. Също пия късо кафе. Става нещо като мътна вода с мъничко пяна. Не е моето.

# 574
  • Мнения: 1 094
Танита, аз съм тествала на Dedicа дози на Илли и Кимбо и никога не ми е харесвало. Също пия късо кафе. Става нещо като мътна вода с мъничко пяна. Не е моето.

Много благодаря за отговора, това ми беше опасението.
Аз междувременно потърсих клипчета за Faber, и ето така се получава с тях.
В офиса кафето изглежда по същия начин:
https://m.youtube.com/watch?v=H__T7E4aEuQ

За вкус по видео не можем да съдим, но според мен на вид се получава правилно.

# 575
  • Мнения: 1 739
Това за автомата и хубавото еспресо , че са несъвместими се убедих от личен опит.Е, и от кафето разбира се зависи.За сега съм решила проблема с метод, който е достъпен и лесен.Хемекс и V 60.
Събирам мнения и чета усилено по форумите за следващата си машина, но твърдо съм решила първо да започна с мелачката.Всички специалисти държат много на добрите кафемелачки и явно има защо.Ако имате предложения ще съм благодарна да ги чуя, но да мога да я купя от България.Бюджет около 1000 лв.Благодаря!:hibiscus:

# 576
  • Мнения: 9 576
Аз бих снимала, но в момента нямам дози. Ако не ви е спешно може да изчакате да си купя. Grinning

# 577
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Да, кафемелачката е важна, но тук за накой е толкова важна, че за него, материалите за нея трябва да са носени от девици нестинарки, преплували през 2 океана.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 16:24 от Vasil Vasilev 676271

# 578
  • Мнения: 600
Това за автомата и хубавото еспресо , че са несъвместими се убедих от личен опит.Е, и от кафето разбира се зависи.За сега съм решила проблема с метод, който е достъпен и лесен.Хемекс и V 60.
Събирам мнения и чета усилено по форумите за следващата си машина, но твърдо съм решила първо да започна с мелачката.Всички специалисти държат много на добрите кафемелачки и явно има защо.Ако имате предложения ще съм благодарна да ги чуя, но да мога да я купя от България.Бюджет около 1000 лв.Благодаря!:hibiscus:
G=Iota df64

# 579
  • Мнения: 1 739
CFBG, не се отваря линк.

# 580
  • пловдив
  • Мнения: 1 088
Благодаря за отзивите.Ще вземем dedica ,мисля че ще направим добър избор.Видях я на живо,хареса ми-много компактна и елегантна изглежда.

# 581
  • Мнения: 9 576
Ето малко снимки от Dedica с подс (не са много добро качество, но толкова си мога..)
Скрит текст:
Доза Pellini Top



Доза някакво измислено Barista



И двете кафета са дълги.

# 582
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Ами не искам да обиждам, но ужасно е. На село имам една евтинджос машина с крем диск, по плйтен каймак прави. Днес като си ходя, ще направя едно и ще снимам.

# 583
  • Мнения: 9 576
Еми да, не е много плътен каймака, it is what it is Simple Smile

# 584
  • Мнения: 3 267
това си е чиста пяна

Общи условия

Активация на акаунт