Има ли смисъл да продължаваме?

  • 5 818
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Доста хора за разбрали, че ако заживеем заедно ще седим само вкъщи. Не е така. Да, млада съм, на мен също ми се излиза. Разбира се, че ще продължим да си излизаме. Не става на въпрос за това. Не искам всеки да се прибира в различна къща, а да се прибираме в една. Другото, което е, аз не искам да си дава заплатата на мен. Аз също ще работя, ще му помагам с доходите. Не съм искала той да работи, а аз да си почивам вкъщи... И да, варианта е квартирата за в момента. Просто ме човърка дали в мен нещо е проблема, може би не ме усеща като "правилната" или просто му се "купонясва" още.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 699
Т.е. да излезете на квартира? Сега, предполагам, всеки си живее при родителите.

# 32
  • Мнения: X
Доста хора за разбрали, че ако заживеем заедно ще седим само вкъщи. Не е така. Да, млада съм, на мен също ми се излиза. Разбира се, че ще продължим да си излизаме. Не става на въпрос за това. Не искам всеки да се прибира в различна къща, а да се прибираме в една. Другото, което е, аз не искам да си дава заплатата на мен. Аз също ще работя, ще му помагам с доходите. Не съм искала той да работи, а аз да си почивам вкъщи... И да, варианта е квартирата за в момента. Просто ме човърка дали в мен нещо е проблема, може би не ме усеща като "правилната" или просто му се "купонясва" още.

Аз намирам противоречие. Казваш - млада съм, на мен също ми се излиза, а в същия момент него го критикуваш, че много бил излизал.
Помисли си пак - защо ти е да живеете заедно, още повече с такъв човек на живота, който не иска да се съобразява с теб? Не ми звучи това евентуално съжителство като успешно, но нищо не ти пречи да пробваш - сега ти е възрастта да правиш експерименти.

Ние тук няма откъде да знаем как той те възприема, защото не го познаваме лично, а и имаме само твоята гледна точка Simple Smile

# 33
  • Мнения: 282
С тези:
- избирателно четене (на мнения);
- нежелание за рефлексия ('искам, искам, искам, искаааам... и все така заспивам');
- уста, пълна със сливи (тука се обясняваш, вместо да седнеш да поговориш от-до с човека, с когото си готова да направиш следващата крачка);
- ниско самочувствие ('в мен ли е проблемът?!');
работата май е за врачка, не за форума, че темата се измести от 'има ли смисъл?' на 'какво усеща той?'.

Сори, някои хора искрено опитахме.
Явно си зелена и явно искаш да си трошиш главата, вместо да мислиш с нея.
Дано скоро се събудиш, за твое добро е. Успех.

# 34
  • Мнения: 352
Приятелят ти много добре е преценил ситуацията. Ти казваш "ще работя". Кое ти пречи сега да си намериш работа, да си докарваш доходи и тогава, вече стъпила на някаква основа, да кажеш - "хайде да излезем на квартира"? Така ми е малко несериозно и с основание оставяш усещането, че искаш да се изнесете и той да плаща квартира, да поема разходи и т.н., а ти евентуално тогава да си намериш някаква работа.
На него му се купонясва, ти искаш да мята пари в някакви общи домакинства и да си свива перките. Бил е достатъчно честен да ти покаже какво вижда във вашата връзка. И аз не бих заживяла с някого при подобни условия.

# 35
  • София
  • Мнения: 63
Не мога да разбера какъв е този зор да се живее заедно. Като бях млада имах приятел, за когото от първия ден знаех, че не искам да създавам семейство и да имам дете от него, но това не ми попречи да го обичам, да се забавляваме заедно, да пътуваме, да купонясваме лудо. И това 7 години. Всеки си живееше с родителите, всяка вечер бяхме заедно и това изобщо не го отчитам като загуба на време за никого от нас. Просто сме били на такъв етап от живота си. Не виждам нищо лошо човек да се забавлява като млад и да не мисли за сметки за ток или парно. Много по-трагичен е вариантът хора над 40 да се усетят какво са пропуснали като забавление и да тръгнат да си го наваксват, само че е твърде късно.

# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Човекът ти е казал ,че не е готов за съвместно съжителство.
Иска да е свободен и харесва ергенския си живот.
Поне е бил откровен,не те залъгва.

За да бъдете семейство е важно и двамата да гледате в една посока.
А вие гледате в различни....
Не става така.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 997
Доста хора за разбрали, че ако заживеем заедно ще седим само вкъщи. Не е така. Да, млада съм, на мен също ми се излиза. Разбира се, че ще продължим да си излизаме. Не става на въпрос за това. Не искам всеки да се прибира в различна къща, а да се прибираме в една. Другото, което е, аз не искам да си дава заплатата на мен. Аз също ще работя, ще му помагам с доходите. Не съм искала той да работи, а аз да си почивам вкъщи... И да, варианта е квартирата за в момента. Просто ме човърка дали в мен нещо е проблема, може би не ме усеща като "правилната" или просто му се "купонясва" още.

Какво толкова има трудно за разбиране? Не иска да живее с теб, не иска да те издържа и да плаща наем, като може да не го прави. Сама казваш, че дори и в момента не му стига заплатата, от какъв зор да увеличава разходите.
И най-вече не иска да се ангажира сериозно с теб. (По)казал го е всякак, само ти не искаш да го разбереш. Засега си му удобна, ако помрънкаш още малко, ще ти бие шута. Имаш някакви фантазии за щастливо семейство, които са изцяло и единствено в твоята глава.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Първо си намираш работа, започваш да изкарваш пари и да заделяш, като видиш, че можеш да се издържаш на квартира говорете пак. Сега... рибата в морето, а ти гласиш тигана. Не става така. За да се изнесете на квартира, дори и двамата да го искате (което за момента не е така) трябва да можете да си го позволите сега, на момента. А не да се изнесете и тогава да мислите как ще вадите парите за наем и издръжка.

# 39
  • Мнения: 199
.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 14:55 от kikssi

# 40
  • Мнения: 19 988
Браво!
И реши да питаш в чуждата тема.

# 41
  • Мнения: 1 327
Привет, момичета Simple Smile От няколко дни не мога да си намеря място... Имам връзка от година и половина. Преди 4 дни разбрах, че приятелят ми поддържа връзка с  бившата си приятелка, която е в чужбина. Знаех, че нещо не е наред и писах на нея( изключително ме е срам от факта), тя ми каза всичко и ми изпрати снимки на чатове. В последствие се оказва, че има доста дупки в неината история, които тя не може да обясни. Беше ми казала, че не са спирали никога, а всъщност има снимки само от няколко месеца и то определени дати. Той си призна всичко и уж много съжалява. Твърди че е било увлечение и импулс, продължил прекалено дълго. Искал е да спре да пише с нея, но тя го заплашвала че ще ми изпрати всичко (действително има и такава снимка, в която му казва че ще ми пише). Моли ме за втори шанс и обещава, че това няма да се повтори никога... Пиша ви за да чуя обективно мнение на страничен наблюдател, който не е обременен с всички подробности. Относно неговото отношение към мен, никога не съм имала забележки.Винаги е бил много обичлив и внимателен, показвал ми е по всякакъв начин любовта си, даже сме правили планове за бъдещето. Аз не знам дали ще мога да простя и забравя, ако се върна при него..
Човекът е играч. Харесва му да седи на два стола. Лъгал те е, защото не иска да остава сам/без секс/, докато бившата му "се навие" отново да го приеме. Ако ти харесва да си втора пушка, върни се при него.

# 42
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Привет, момичета Simple Smile От няколко дни не мога да си намеря място... Имам връзка от година и половина. Преди няколко дни разбрах, че приятелят ми поддържа връзка с  бившата си приятелка, която е в чужбина. Знаех, че нещо не е наред и писах на нея( изключително ме е срам от факта), тя ми каза всичко и ми изпрати снимки на чатове. В последствие се оказва, че има доста дупки в неината история, които тя не може да обясни. Беше ми казала, че не са спирали никога, а всъщност има снимки само от няколко месеца и то определени дати. Той си призна всичко и уж много съжалява. Твърди че е било увлечение и импулс, продължил прекалено дълго. Искал е да спре да пише с нея, но тя го заплашвала че ще ми изпрати всичко (действително има и такава снимка, в която му казва че ще ми пише). Моли ме за втори шанс и обещава, че това няма да се повтори никога...
Пиша ви за да чуя обективно мнение на страничен наблюдател, който не е обременен с всички подробности. Относно неговото отношение към мен, никога не съм имала забележки.Винаги е бил много обичлив и внимателен, показвал ми е по всякакъв начин любовта си, даже сме правили планове за бъдещето.
Скрит текст:
Аз не знам дали ще мога да простя и забравя, ако се върна при него..

Обективно, обективно.......колко да е обективно? Не ви познаваме, подробности не знаем, само това, което си написала. Според мен ти най-добре знаеш и усещаш дали ще можете да продължите. На всеки може да се случи да залитне, тая приятелка я е имало в живота му, няма как да я изтрие с гумичка. Предполагам  тя знае, че той е с теб, но това не е попречило да участва в чата, че и да го заплашва с компроматни истории. Би могла и да го отреже и да няма чат. Пишеш, че е внимателен, обича те, планове за бъдещето правите, ами преценявай дали можеш да преглътнеш тая забежка да я нарека и да продължите. Ако не си в състояние, изходът е друг. Просто само ти можеш да прецениш кое си струва и кое е по-маловажно.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Може да преглътнеш един път,ако е сигурно,че само с тази девойка си е писал.Защото това,че е написал нещо,не означава,че наистина го мисли или че ще ти изневери.
Ако се повтори историята,което е твърде вероятно-слагаш край.

Ти сигурна ли си,че само с бившата си е писал?И че не са се срещали?



# 44
  • Мнения: 199
на 99% съм сигурна, че е била само тя

Общи условия

Активация на акаунт