Има ли смисъл да продължаваме?

  • 5 803
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами искам да живеем заедно, защото го обичам. А, когато човек обича би искал да споделя всичко с въпросния човек. Той живее с майка си и баща си. Писва ми всеки път да се съобразявам с тях и да спазвам техния начин на живеете така да се изразя.
Той изкарва доста добри доходи за малък град като нашия и има широки прости. Свикнал е да се грижи само за себе си и пръска пари като ненормален. Нооо тези негови "добри доходи" не стигат, за да живеем заедно. Аз не работя в момента. Според него "ще теглим мизерията" ако заживеем заедно. Проблемът е, че за него парите, които изкарва не му стигат, а какво говорим да ги дели с друг човек... Според мен ако се ограничи малко и работя и аз нещата биха се получили. Но всичко е до желание.
Да обобщим правилно ли разбрах:
Той самостоятелно жилище май няма.
Пари за да ви издържа двамата май няма, за квартира да не говорим.
Ти нямаш никакъв доход.
Обаче искаш да си живеете заедно?
Ако греша в горното поправи ме.
Сега да попитам:
1. От къде смяташ да се финансира изнасянето ви на кваритра като за начало? Започването ти на работа едва ли би могло да се осъществи на момента с магичска пръчка, за заплащането да не говорим. До тогава какво предлагаш?
2. Едва от година сте заедно - защо се натискаш да му переш чорапите и да си играеш на семейство? Какво му обичаш?
3. Защо смяташ, че е нормално да налагаш на друг човек да си ограничал харчовете, че да има за теб и да ти угоди да си играете на месейство, при все, че по твои думи той няма такова желание??
-------------------------------------
kikssi Изключително грозно, да не кажа друго, е да си изпляскаш словоизлиянията в чужда тема и да омацаш темата на авторката. Има само една обща тема за СО и това не е тази. Сега ще стане мазало кой на кой казус отговаря!

# 46
  • Мнения: 199
Благодаря на всички, които ми отговориха и се извинявам че пуснах поста тук, не съм наясно с правилата. Хубав ден Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Благодаря на всички, които ми отговориха и се извинявам че пуснах поста тук, не съм наясно с правилата. Хубав ден Simple Smile

Намери темата "Въпроси всякакви за СО" и пиши там Simple Smile Ще има отговори.

# 48
  • Мнения: 4 949
Намери си работа!
Научи се да цениш и обичаш себе си..
И тогава по естествен път се случва..развитие.Било начало или край.

# 49
  • Мнения: 5 832
Аз не мога да си представя да си пълнолетен човек и да не работил, дори и да учиш нещо. Иначе за съвместен живот си се затресла. АКО живеете заедни, ще запопнеш да работиш. А ако не, ще продължаваш да си бъркаш в носа ли? Човек трябва да има лични амбиции в живота си и повечето хора имат амбицията да учат, да работят, да постигнат самостоятелност със собствените си пари. При теб такова нещо не се споменава. Щом си достатъчно голяма да живееш с партньор, значи си достатъчно голяма и да работиш. Така малко ми звучиш като някоя, която се е вкопчила в приятеля си и се чуди как да го върже. Съжалявам, но ако бях на негово място, хич не бих се замислила да бъда с човек, който вместо да си хване живота и финансите в ръце, се чуди как да се омъжи едва ли не. Той си е казал категорично, че не иска и е абсолютно трезво разсъждаващ в случая.

# 50
  • Мнения: X
Стигнах до първа страница.
Абе авторке, да ме прощаваш, ама искаш човекът да си зареже целия живот и приятелите заради теб и му броиш парите. Аз, дето съм жена, такива майни ще тегля на мъж с подобни на твоите мераци, че ще види Млечния път по пладне.

# 51
  • Мнения: 9 696
Здравейте. Имам приятел от година. Нещата в началото (както всяко начало) вървяха много добре. В един момент започнаха караниците и проблемите. В началото на връзката ни видях, че си пише с бившата си. С нея са били 5 години заедно. Доста пъти се разделят и събират. Решават да опитат последен път като живеят заедно. Разделят се уж по взаимно съгласие, защото тръпката я нямало. След това до колкото разбрах е тръгнала с него приятел (той мрази такива неща). Та след като видях писанките им, проведохме разговор.
  +
Той живее с майка си и баща си. Писва ми всеки път да се съобразявам с тях и да спазвам техния начин на живеете така да се изразя.

Болднатото ме остави почти безмълвна. Почти.
Надявам се момчето да стои настрана от теб, докато и двамата намерите правилните си партньори.

# 52
  • Мнения: 6
Не мога да повярвам колко злоба има във Вас хората. Пиша Ви за съвет, а Вие едва ли не ме нападате. Не работя, защото съм 12-ти клас Simple Smile . Имаше период, в който ходих на работа, след това на училище и после на курсове. Но е доста трудно. Не бъдете толкова лоши, защото не знаете състоянието на човека отсреща. Ами ако имам сериозни проблеми, които не ми позволят да работя? Не нападайте хората!!! Бъдете по-добри! И сега ще дойде въпроса, ама чакай ти още не си завършила какъв съвместен живот искаш. Веднага отговарям, защото съм прекрасно възпитана и акъла не отговаря на годините ми. Единственото, което бих Ви пожелала един ден децата Ви да са възпитани като мен Wink

# 53
  • Мнения: X
Аз лично, ако моя дъщеря в 12 клас прави сметка на чуждите пари, вдига скандали на гаджето и бърза да си надене брачния хомот, ще се напия от мъка как съм могла така да се проваля във възпитанието й. А да знаеш, че не пия никакъв алкохол.

# 54
  • Мнения: X
Аз лично, ако моя дъщеря в 12 клас прави сметка на чуждите пари, вдига скандали на гаджето и бърза да си надене брачния хомот, ще се напия от мъка как съм могла така да се проваля във възпитанието й. А да знаеш, че не пия никакъв алкохол.

Галче, знаеш, че има родители, които не се интересуват много от децата си и  бързо гледат да пласират щерката, за да си живеят живота. Да не съдим момичето така строго, още повече, че и липсва опит.

# 55
  • Мнения: 5 832
Аз бих казала доста неща относно въпросното възпитание, за което авторката говори, но фактът, че е 18-19 годишна ме спира, защото аз не съм на толкова и ще е някак грозно.

# 56
  • Мнения: 9 696
И аз имах такива позиви след поста й за възпитанието, още повече, че имам дете/младеж на нейната възраст и мога някак си да преценя какво-що.
Спрях се. Ясно е защо...

# 57
  • Мнения: 430
Не мога да повярвам колко злоба има във Вас хората. Пиша Ви за съвет, а Вие едва ли не ме нападате. Не работя, защото съм 12-ти клас Simple Smile . Имаше период, в който ходих на работа, след това на училище и после на курсове. Но е доста трудно. Не бъдете толкова лоши, защото не знаете състоянието на човека отсреща. Ами ако имам сериозни проблеми, които не ми позволят да работя? Не нападайте хората!!! Бъдете по-добри! И сега ще дойде въпроса, ама чакай ти още не си завършила какъв съвместен живот искаш. Веднага отговарям, защото съм прекрасно възпитана и акъла не отговаря на годините ми. Единственото, което бих Ви пожелала един ден децата Ви да са възпитани като мен Wink
Момиче, завърши си образованието. Учи или започни да работиш. Поживей, понатрупай опит. Пък тогава мисли за съвместно съжителство. Та ти още си дете...

# 58
  • Мнения: 861
Залагах на 20, ама чак пък 12 клас много ми дойде като информация. Типична селска картинка. Малка златотърсачка от проблемно семейство, чудеща се къде да се намести на по-удобно. Само че ми се струва, че баламите вече умряха.
Завърши, учи висше, работи и чак тогава търси някого, с когото да живееш. Преди 25 - не.
Този хич не го брой. А той на колко години е?

# 59
  • Мнения: X
На 26 май бил (п.п.върнах се да прехвърля по диагонал, не видях инфо. Може да бъркам с някоя друга тема.) Ама купонджия, ергенски живот си живеел, пари хубави изкарвал, ама до шушка харчел, пък авторката - ученичка и безработна - гледала сериозно на нещата.

Общи условия

Активация на акаунт