Има ли смисъл да продължаваме?

  • 5 815
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте. Имам приятел от година. Нещата в началото (както всяко начало) вървяха много добре. В един момент започнаха караниците и проблемите. В началото на връзката ни видях, че си пише с бившата си. С нея са били 5 години заедно. Доста пъти се разделят и събират. Решават да опитат последен път като живеят заедно. Разделят се уж по взаимно съгласие, защото тръпката я нямало. След това до колкото разбрах е тръгнала с него приятел (той мрази такива неща). Та след като видях писанките им, проведохме разговор. Той ми обясни, че всичко между тях е приключило просто имат приятелски отношения. След това разбрах, че си е изтрил чата. До ден днешен не мога да разбера дали все още поддържат отношения.
Той обича ергенския начин на живот - излизане с приятели, банкети, купонясване още взето, докато аз гледам по-сериозно на нещата. Той предпочита да е навън с приятели, а аз да сме вкъщи двамата. Аз искам скоро време да живеем заедно, а той не бил готов. Има и други подробности, но ще стане твърде дълго...Ако той не вижда бъдеще с мен, просто да не си губим времето взаимно. Какво да правя? Има ли смисъл да продължавам връзката си?

# 1
  • Мнения: 1 258
На този етап няма.

# 2
  • Мнения: 17 407
Ти защо искаш да живеете заедно? Да му се дразниш, че си иска ергенския живот, или смяташ, че ще се промени? То твоето сериозно си е егати капанът. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 327
Живее му се. Не виждам нищо лошо. Като не ти изнася, приключваш и си намираш твоят човек.

# 4
  • Мнения: 6
Ами искам да живеем заедно, защото го обичам. А, когато човек обича би искал да споделя всичко с въпросния човек. Той живее с майка си и баща си. Писва ми всеки път да се съобразявам с тях и да спазвам техния начин на живеете така да се изразя.

# 5
  • Мнения: 2 204
Не става когато само единият обича.

# 6
  • Мнения: 2
Момчето ти е дало достатъчно поводи да се колебаеш за връзката ви. Даже самият факт, че се замисляш дали си струва да продължавате и то след като сте били заедно за толкова малко време, е показателен. Усещаш, че той не е твоят човек и явно и той има същите съмнения за теб щом още има нужда от вниманието на бившата си. Знаеш какво трябва да се случи и евентуално ще се случи, затова не си губи времето, събери смелост и прекрати тези отношения.

# 7
  • Мнения: 6 622
Определено не сте един за друг и двамата го усещате. Не е готов да заживеете заедно и е много вероятно никога да не стане. Аз не бих си губила времето повече.

# 8
  • Мнения: 360
За мен също дългогодишната ми бивша половинка има много ценно място в живота ми. Винаги бихме си помогнали, ако има нещо. И не искам някой да ми се рови в чатовете с него. Не, защото нещо крия - а, защото е лично, съкровено. Зная, че много хора не биха разбрали. Отношенията ни не преминават границите и няма да ги преминат. Каквото било - било. Раздялата не задължава да изхвърлим от живота си стойностен човек.

Според мен е друг проблемът. Твърде сте различни. Винаги един от двамата няма да бъде щастлив. Не мисля, че имате бъдеще заедно.

# 9
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Здравейте. Имам приятел от година. Нещата в началото (както всяко начало) вървяха много добре. В един момент започнаха караниците и проблемите. В началото на връзката ни видях, че си пише с бившата си. С нея са били 5 години заедно. Доста пъти се разделят и събират. Решават да опитат последен път като живеят заедно. Разделят се уж по взаимно съгласие, защото тръпката я нямало. След това до колкото разбрах е тръгнала с него приятел (той мрази такива неща). Та след като видях писанките им, проведохме разговор. Той ми обясни, че всичко между тях е приключило просто имат приятелски отношения. След това разбрах, че си е изтрил чата. До ден днешен не мога да разбера дали все още поддържат отношения.
Той обича ергенския начин на живот - излизане с приятели, банкети, купонясване още взето, докато аз гледам по-сериозно на нещата. Той предпочита да е навън с приятели, а аз да сме вкъщи двамата. Аз искам скоро време да живеем заедно, а той не бил готов. Има и други подробности, но ще стане твърде дълго.
..Ако той не вижда бъдеще с мен, просто да не си губим времето взаимно. Какво да правя? Има ли смисъл да продължавам връзката си?
А тези въпроси на него зададе ли му го? Защото тук питаш непознати хора, които на основание това, което пишеш, ще те посъветват. Но другата страна? Той не пише, за да стане ясно какво мисли и няма как да знаем дали вижда бъдеще с теб. Може и да го вижда, но по негов си начин, както сега живеете. Но и това е просто предположение.

Ами искам да живеем заедно, защото го обичам. А, когато човек обича би искал да споделя всичко с въпросния човек. Той живее с майка си и баща си. Писва ми всеки път да се съобразявам с тях и да спазвам техния начин на живеете така да се изразя.

Това горното също води до мисълта, че по-скоро няма да ви бъде. Обичаш го и искаш да живееш с него, но трябва и той да иска същото. Това, че не искаш да се съобразяваш с родителите му и го заявяваш още от сега, също не е добър показател. Щом си в тяхната къща няма как да не се съобразяваш с тях. Което не означава да търпиш евентуални обиди или лошо отношение. За мен трябва с него да обсъдиш нещата и да се разберете ще ви бъде ли заедно или не.

# 10
  • Мнения: 6
Ако той не вижда бъдеще с мен, защо просто не ме остави, а продължава да бъде с мен?

# 11
  • Мнения: 2 204
Ако той не вижда бъдеще с мен, защо просто не ме остави, а продължава да бъде с мен?

Защо ли? Защото той не си губи времето. На него му е супер така. Живее си в тях, има си приятелите и свободния живот, има си и момиче на повикване. Идеално му е. В което нямаше да има лошо, ако и за теб бе същото.
Но очевидно не е, ти търсиш нещо повече и си в пълното си право. Съответно продължаваш да търсиш другаде.

# 12
  • София
  • Мнения: 572
На колко сте години и имате ли стабилен доход, с който да си поемете разходите, в случай, че заживеете заедно?

# 13
  • Мнения: 22 867
Ако той не вижда бъдеще с мен, защо просто не ме остави, а продължава да бъде с мен?

Точно това имам предвид - на него да зададеш въпроса и да си изясниш какво бъдеще вижда с теб и вижда ли такова. Защото той може да го вижда това бъдеще, но не по твоя начин. А дали теб ще те устройва или не, това е друг въпрос. За него може тоя начин на живот с родителите му, излизането с приятели и т.н. да е вашето бъдеще, а ти явно искаш друго. Затова говорете, кой какво иска и как вижда евентуалното общо бъдеще. Може и до компромисно решение да стигнете, може и да не се разберете. Иначе, аз, без да познавам другия човек не бих могла да кажа не, нямате или да, имате общо бъдеще. Двамата трябва да го решите.

# 14
  • Мнения: 6
Той изкарва доста добри доходи за малък град като нашия и има широки прости. Свикнал е да се грижи само за себе си и пръска пари като ненормален. Нооо тези негови "добри доходи" не стигат, за да живеем заедно. Аз не работя в момента. Според него "ще теглим мизерията" ако заживеем заедно. Проблемът е, че за него парите, които изкарва не му стигат, а какво говорим да ги дели с друг човек... Според мен ако се ограничи малко и работя и аз нещата биха се получили. Но всичко е до желание.

Общи условия

Активация на акаунт