Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 702
  • 775
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 423
Bobchita, аз не разбрах коментара за кошницата, че не е позволена на задна седалка? Няма такова нещо в ЗДвП. Чела съм доста подробно, понеже бях чула, че било забранено бебе да се вози с лице напред. Просто трябва да е сертифициран съответният продукт за съответната възраст (всъщност класовете са по килограми).
Аз на предна седалка никога не съм я слагала, въпреки, че нямам еърбег отпред. Не ми се струва сигурно просто с колани. И за отзад се отнася това с коланите. Затова сме взели изофикс база, да е лесно. Всъщност, точно нашата кошница може да се сглабя и с гръб и с лице към движението. И по двата начина сме я ползвали, а на 9 месеца минахме на столче с лице напред.
Все пак всеки решава колко му е важно. За едното изписване може да се вземе кошница назаем, ако начинът на живот няма да включва перманентно возене в кола. Но за често возене в кола е несериозно без кошница.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 02:06 от spooky

# 511
  • Мнения: 935
Да, за такова става въпрос. Иначе и аз шофирам с колан за бременни от положителния тест за бременност и съм казвала, че може да не спазвам пътни ограничения, но седна ли в кола, коланът е задължителен.

Здравейте Simple Smile

Какво представлява коланът за бременни и откъде се купува? Активен шофьор съм и искам да взема всички предпазни мерки, които мога.
Благодаря Ви!

# 512
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Аз се возех само с горната част на колана, долната минаваше зад гърба ми.

# 513
  • Мнения: 776
И аз така се возя, но не е редно. Не предпазва много така сложен колана. Все се каня да си купя специален.
За исписването-ние ще го вземем от болницата с коша за новородено, но само докато се придивижим до колата. В нея ще имаме столче от 0-3-4 год. Не исках количка 3 в 1, точно защото знам, че тези кошници не са тествани. Ужасно скъпи са столчетата, които съм харесала,  за сега съм се спряла на Britax или на Besafe. Все още избираме и проучваме. Всъщност това ни е най най-скъпата покупка за бебето. Голяма инвестиция, но си струва, защото безопасността е най-важна за бебчето.

# 514
  • София
  • Мнения: 1 455
Има колички 3 в 1 с кошници, които са минали Краш тестове. Нашата беше на Sybex с изофикс. За мен количката 3 в 1 е изключително удобна, докато бебето спинка го прехвърляш на шасито. Така ходехме до педиатъра или за бързо до, магазин, аптека или до стадиона да вземем баткото.
Аз лично не харесвам столчета, които включват няколко групи.  Не смятам, че са удобни за бебето и достатъчно сигурни. Мисля че имаше и разлика в резултатите на краш тестовете. Ние взехме кошница, сега малкият е в столче с изофикс до 18 кг или до около 3-4 години. Живот и здраве след това ще вземем от следващата група. Има тема за столчетата за кола.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 08:18 от Ева на третия етаж

# 515
  • Мнения: 776
И ние сме се спряли на модел на cybex, вие кой модел на cybex имате?

# 516
  • София
  • Мнения: 1 455
И ние сме се спряли на модел на cybex, вие кой модел на cybex имате?
Кошницата ни е Aton M, столчето- Sirona S i-Size.

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Bobby_g,
моят е този
Има доста видове и в алиекспрес, в амазон, във Вис Виталис също гледах някакви.

# 518
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
И аз така се возя, но не е редно. Не предпазва много така сложен колана. Все се каня да си купя специален.
За исписването-ние ще го вземем от болницата с коша за новородено, но само докато се придивижим до колата. В нея ще имаме столче от 0-3-4 год. Не исках количка 3 в 1, точно защото знам, че тези кошници не са тествани. Ужасно скъпи са столчетата, които съм харесала,  за сега съм се спряла на Britax или на Besafe. Все още избираме и проучваме. Всъщност това ни е най най-скъпата покупка за бебето. Голяма инвестиция, но си струва, защото безопасността е най-важна за бебчето.

Britax в Amazon е на двойно по-ниска цена от тук. Нашият модел беше 500+ тук, от Амазон излезе под 250.

Коланите за бременни обстойно проучвах тогава, нещо ми всяха доверие. Сега може да са напреднали в тази посока.Bowtie

# 519
  • Мнения: 5 401
Някой скоро поръчвал ли е от Джордж и може ли да каже за колко време дойде поръчката?

# 520
  • Мнения: 680
Да, за такова става въпрос. Иначе и аз шофирам с колан за бременни от положителния тест за бременност и съм казвала, че може да не спазвам пътни ограничения, но седна ли в кола, коланът е задължителен.

Здравейте Simple Smile

Какво представлява коланът за бременни и откъде се купува? Активен шофьор съм и искам да взема всички предпазни мерки, които мога.
Благодаря Ви!

мога да дам линк, но е от немски сайт. Горната част, дългата минава отпред, а долната хваща двата крака з зоната на ингвиналните гънки. Почти като лекар се изказах Simple Smile

# 521
  • Мнения: 73
Имам един въпрос - задължителна ли е кошничка за кола за изписването? Понеже взехме количка със зимен (твърд) кош и летен и мм казва: ”Нали това е кош за новородено, идвам с него и готово!” Мен обаче ме притеснява, че няма колани вътре и спорим двамата нужна ли е кошничка или не. Ще се радвам да чуя мнения.

Ако ще возите бебето в кола трябва да имате кошче за кола, което се връзва с колани, няма как да закрепите коша за новородено от количката в колата, а да го придържате е опасно и мисля незаконно.
И аз това му обяснявам, а той измисля разни от сорта: ”такова малко бебе тези колани няма ли да го стресират”😑Отделен въпрос е, че в YouTube e пълно с видеа, в които държат бебето на ръце в колата, но аз не искам да си правя експерименти и ще си поръчам самосиндикално една кошничка😄

Извинявай, но мъжът ти е за бой! Пари ли не му се дават, що ли? Кошчето е абсолютно задължително, както и бебето да е закопчано стегнато с коланите! Ако само си седи в столчето незакопчато, щото нямало да му е удобно, все едно е без!
Аз също никога не съм вадила бебето от столчето, независимо колко е плакало. Спирала съм при първата възможност, кърмила съм го, гушкала съм го и после обратно в столчето/кошчето. И за 500м да сме с колата - закопчана с коланите в столчето.

А ако колата е твърде малка може би е по-добре да си купите по-голяма вместо да се чудите как да минете метър със сигурността на детето. Но и адаптери за количката са вариант
Вече поръчах кошчето😄А и освен това на сайта на болницата където съм решила да раждам изрично си пише бащата да носи кошничка за кола в деня на изписването, не кош за новородено. Надявам се мм като го види на живо да се убеди в предимствата. Ще накарам майка ми да го контролира, че да не вземе пак за изписването твърдия кош от количката вместо кошницата за кола и да го върнат акушерките.😡

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 13:25 от Monica Alexander 652646

# 522
  • София
  • Мнения: 8 664
Преди време някой ми беше споменал, че има едни твърди бебешки кошове за количка, които се закрепват на задната седалка и така се возело бебето...не можах много да си го представя, вероятно на дълго по седалката? Но дори да се закрепи, как гарантират, че бебето няма да се изстреля от него при сблъсък... И да е компромисен вариант, не бих ползвала такова нещо. А пък обикновен бебешки кош-абсурд.
Няма ли видеа с краш тестове с бебешки кош, да види мъжът ти? Те все гледат да спестят, но това не е нещо, от което можеш да се лишиш или да пренебрегнеш препоръките за безопасност.

# 523
  • Мнения: 423
Дези, бебешките кошове, сертифицирани (респективно - тествани) за возене на задна седалка действително се разполагат по дължина. Бебето се закопчава с отделни колани, които се промушват през дъното на коша, купуват се отделно, според производителя. Нашият е такъв, уж щяхме да пътуваме на дълъг път, докато е бебе.

# 524
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Преди време някой ми беше споменал, че има едни твърди бебешки кошове за количка, които се закрепват на задната седалка и така се возело бебето...не можах много да си го представя, вероятно на дълго по седалката? Но дори да се закрепи, как гарантират, че бебето няма да се изстреля от него при сблъсък... И да е компромисен вариант, не бих ползвала такова нещо. А пък обикновен бебешки кош-абсурд.
Няма ли видеа с краш тестове с бебешки кош, да види мъжът ти? Те все гледат да спестят, но това не е нещо, от което можеш да се лишиш или да пренебрегнеш препоръките за безопасност.

С колани се закрепват по дължина и има колани вътре в самия кош. Ние бяхме с Matrix коша на Jane. Ама си е сертифициран и със съответни тестове.

https://www.jane-uk.com/en/Jane-Matrix-Light-2-Lie-flat-Car-Seat/m-1087.aspx

Общи условия

Активация на акаунт