От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 2

  • 33 881
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 659
Здравейте, имаме съдомиялна за вграждане на Беко, която вече е за смяна след 3 години ползване.Бихте ли ми препоръчали добра съдомиялна до 700 - 800лв?

# 196
  • Мнения: 1 041
По мое мнение - Сименс от магазин за уреди от Германия или Бош, според това къде е най-намален като е за предпочитане да е с 3 кошници. За Бош имам наблюдение като марка само от хладилници, но съм доволна.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 869
Здравейте, и аз се включвам в темата.
Предстои ни да куим миялна за новата ни кухня и сме се спряли за сега на тази https://www.emag.bg/sydomijalna-za-vgrazhdane-electrolux-9-kompl … ;utm_content=link
Някоя от вас дали я има и доволни ли сте?
Трябва ни 45 см, като ще бъде вградена.

Аз я имам, много съм доволна, засега не съм вадила нещо неизмито от нея, не е шумна.

# 198
  • Мнения: 2 133
Аз ползвам едно 45-см АЕГ вече 3 години. Когато правихме кухнята се бях заинатила (!!!), че не искам миялна - да е жив и здрав мъжът ми, че настоя. Той я избирА машинката, дори не знам какви характеристики е гледал. Цената с отстъпката ѝ беше около 600 лв.
Ползвам САМО таблетки Финиш Куантум, дори сол спреш да слагам, защото заради меката ни вода се образуваше синкаво-бял филм по чашите.
Ми какво да ви кажа - мие си добре, не влагам неимоверни усилия с подреждането на съдовете, ползвам само програма Auto (около 2:20 ч.), сухи са съдовете.
Единствено съжалявам, че не взехме 60-см. Апелът ми към избиращите - имате ли място, вземайте 60-смва, за да не съжалявате при свършен факт като мен.

# 199
  • Мнения: 23
Здравейте, може ли мнение за тези съдомиялна https://emagbg.page.link/TM26AmzwFwiVoHGE6

# 200
  • Мнения: 179
Здравейте, имате ли мнение за тези съдомиялни:
 - BOSCH SMH6ZCX42E - https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-smh6zcx42e, нов модел е и не намирам мнения за този модел.
- BOSCH SMV68MX04E - https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-smv-68-mx-04e
Първоначално се бях спряла на  - BOSCH SMV68MX04E , но се е свършила и ми предлагат по-новия модел.
Доста от вас пишат, че ползват от моделите със зеолит, някои доволни, някои недоволни, обърках се вече, а трябва да я купувам, моля за съвет.

# 201
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Първата посочена, е с хубави програми и характеристики. Ако е нов модел, няма да намерите мнения, освен ако някой от потребителите вече я ползва.  

Втората, също е с добри характеристики и я има Технополис. Вярно, че на по-висока цена, но пък е значително по-евтина от първата.

Аз ползвам със Зеолит, суши по-добре, но не е нещо УАУ.  Вие си предценете, но ако избирах аз, бих избрала втората!

# 202
  • Мнения: 1 736
Аз ползвам втората Бош. Доволна съм. Съдовете са чисти, сухи, тиха е, ако имаш конкретен въпрос за нея, попитай. Само да споделя, че съм от август с нея и нямам друга база за сравнение.

# 203
  • Мнения: 179
Altaya, Бубoлина, благодаря за отговорите. Интересува ме най-вече, дали измива добре всичко, дали всички съдове са сухи /да не остават влажни и да трябва да ги бърша преди да ги прибера/, четох тук оплаквания от моделите със зеолит, че остават остатъци по храна по съдовете, че само на 70 градуса измива добре. Бях избрала този модел още лятото, сега като прочетох негативни мнения се разколебах.
Както писах, от магазина ми предлагат по-новия модел, разликата в цената между двата модела в момента ми излиза към 200лв., тъй като по-новия модел мога да го взема с отстъпка, не мога да преценя дали си заслужава да дам тази сума отгоре за по новата, имат някакви разлики в програмите доколкото виждам и по-новата има уайфай и приложение за телефон, не съм ползвала такива екстри до сега, не знам дали би била полезна тази функция.
Altaya, интересуваме за твоя модел, за да се вижда светлинният индикатор и за да се отваря вратата нормално, има ли някакви изисквания към цокъла на кухнята, колко на вътре минимум трябва да е, при мен е 7см. на вътре от вратата и е 10см. висок, да не се окаже, че трябва да се зарязва? Също, колко време е най-кратката програма и измива ли добре на нея? Шумна ли е /при нас кухнята е в общо помещение с хола/? Лесна ли е за управление?

# 204
  • Мнения: 17 987
На Електролукс моделите ги рекламират точно с лесен монтаж, без нужда от рязане. Аз се колебая между тях и БОШ, в Технополис има 3-4 модела Бош около 1000 лв и въобще не мога да разбера каква е разликата между тях.
Какво като има wi fi миялната примерно, за какво и служи?

# 205
  • Мнения: 2 133
.
Какво като има wi fi миялната примерно, за какво и служи?

За да си я пускаш, когато не си вкъщи, но това означава, ча предварително трябва да си я подредила и заредила с таблетка/препарат и затворила вратата (предполагам).
Не мисля, че бих се възползвала от такава екстра. Когато миналата година купувах пералня, се отказах да плащам повече пари за модел с wi if, именно защото нямаше да го ползва.

Лятото купувахме втора миялна, направи ми впечатления, че голяма част от моделите, дори и на Бош, са с пластмасово дъно - не знам как се държат във времето, но аз заложих на еднородна вътрешност от метал.

# 206
  • Мнения: 17 987
Ми нали има отложен старт? Половината екстри са пълни глупости. Кажете новостите, които наистина са важни и удобни, от 13 години не съм се интересувала, какво ново са изобретили

# 207
  • София
  • Мнения: 8 561
Доколкото знам, wi-fi при уредите служи, за да можеш да ги пускаш/настройваш отдалечено - примерно, докато си на работа пускаш климатика или му сменяш температурата, пускаш миялната, бойлера, конвектора... за да ти е всичко тип-топ като се прибереш. И също за да можеш да включиш уреда евентуално към smart home управление.
Лично аз нямам нужда от такава екстра, защото така или иначе докато съм навън ще забравям кое кога трябва да пусна. Особено миялната пък ще иска да не забравям да сложа капсула в нея преди да тръгна да излизам (пък и не знам дали бих я пуснала докато ме няма, аз и нощем не я пускам; но тук доста хора са  писали, че пускат техните). Имам познати, на които им е удобно и са доволни от тази опция на уредите си, но по-скоро на отоплителните.

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
.
Какво като има wi fi миялната примерно, за какво и служи?

За да си я пускаш, когато не си вкъщи, но това означава, ча предварително трябва да си я подредила и заредила с таблетка/препарат и затворила вратата (предполагам).
Не мисля, че бих се възползвала от такава екстра. Когато миналата година купувах пералня, се отказах да плащам повече пари за модел с wi if, именно защото нямаше да го ползва.

Лятото купувахме втора миялна, направи ми впечатления, че голяма част от моделите, дори и на Бош, са с пластмасово дъно - не знам как се държат във времето, но аз заложих на еднородна вътрешност от метал.

Това с пластмасовото дъно е странно решение в Бош. Не оправдава по-високите им цени, мен това би ме отказало.

# 209
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Това с wi-fi е абсолютна глупост за мен. Поредното безсмислено нещо, което оскъпява машината! Ако машинката има отложен старт, е абсолютно достатъчен!

Аз бях писала, че по-замъресните съдове, задължнително трябва да се пуснат на 70 С, иначе трябва да се доизмиват на ръка. Сушенето със Зеолит за мен не е кой знае какво. По-сухи за ми пластмасовите съдове, ама пък само заради това?! Иначе, всички останали съдове, порцелан, керамика, метал и стъкло са сухи, но и на старата ми машина без Зеолит, пак бяха сухи!

Общи условия

Активация на акаунт