От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 2

  • 33 984
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 17 987
Именно, и моята стара вече си вади всичко сухо. Засега само третата кошница е нещо ново.
Каква е идеята също на прехвърлянето на капсула на моделите на Бош? Каква е разликата къде ще са разтваря?

# 211
  • Мнения: 41
Моля за мнение за вградените съдомиялни на Neff? знам, че са от групата на Бош и че в момента предлагат удължена гаранция - 5 години, но ако може някой, който ползва да сподели впечатления от първа ръка?

# 212
  • Мнения: 13 191
Неф са високият клас на Бош.
Зеолита няма връзка с миенето, само със сушенето. Малко по-малко електричество се хаби като го има зеолита.
На роботчето си имам wi-fi, пускам го от работа и като се върна е почистило. Има и други удобни функции, които мога да управлявам, но често ъпдейтват и трябва време да свикна с новия вариант и новите места на командите. За останалите уреди не искам такава екстра. Наблюдавам ги докато работят.

# 213
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 695
Абсолютно си права! За робот е много удобно, но пералня, сушилня и съдомиялна е абсолютно излишно! Така или иначе, трябва да заредиш дрехи/съдове и миещ препарат /пералня и съдомиялна/, след което си нагласяваш отложен старт и готово! Като има wi-fi, да не би да ти мести дрехите от пералня в сушилня или да ти зарежда съдовете и миеш препарат! Просто е направено, като привлекателна екстра, която обаче струва една камара пари!
Ами, мерси съм, от към неизползваеми неща, макар, че пералнята ми го има! Не съм го искала, но исках конкретната машинка и съответната екстра, не я ползвам.

# 214
  • Мнения: 43
От няколко дни сме с нова миялна Bosh от последната им серия. Има wi-fi функция и си я ползвам с кеф. Всички първоначални настройки си ги направихме от телефона и ми е много по - лесно да си избирам програма пак от телефона. Не очаквах да е така и като цяло това беше последната екстра на която държах.

# 215
  • Мнения: 1 736
VDNA ,  ще ти изпратя информацията за монтаж от книжката на лично съобщение. Първо имах проблем с измиването на тенджерите, оставаши отстрани, смених препарата и вече всичко е точно. Докато мие е сравнително  тиха (нямам база за сравнение ), има и програма Silence50°, не съм я ползвала честно казано.
 Суши прекрасно- и стъкло, и пластмаса. Единствено, ако не съм поставила някоя чаша за кафе правилно, може да е събрала вода на дъното и там да не е сухо. Но аз си имам 2-3чаши, за които си внимавам винаги.
На кратката програма включвам опция за допълнително сушене, за да са напълно сухи, иначе не им достига времето за изсушаване.

# 216
  • Мнения: 758
Според мен Wi-fi ще е супер удобно за бойлер и отоплителен уред. Често пътуваме и би било чудесно, когато се върнем да има топла вода и да е топличко. Въпреки че за отоплителен уред нз дали бих ползвала, като се върна първо проветрявам 😜

# 217
  • Мнения: 327
Въпрос до тези от вас притежаващи съдомялна AEG. Съдомялната изсушава ли съдовете ви напълно? Вчера ни монтираха съдомялната и за изсушаване просто не може и дума да става. След приключване на цикъла /пробвахме всички програми/ и изчакването на посоченото време за изсушаване с AirDry, просто съдовете продължават да са мокри. А от самите стени на съдомиялната се стичат капки. Осем години бяхме с Hotpoint Ariston и такъв проблем не сме имали. Чудя се проблем има в нашият уред или е всеобщ проблем?

Последна редакция: сб, 28 ное 2020, 20:38 от .. attractive ..

# 218
  • Мнения: 2 964
Въпрос до тези от вас притежаващи съдомялна AEG. Съдомялната изсушава ли съдовете ви напълно? Вчера ни монтираха съдомялната и за изсушаване просто не може и дума да става. След приключване на цикъла /пробвахме всички програми/ и изчакването на посоченото време за изсушаване с AirDry, прото съдевето продължават да са мокри. А от камите стени на съдомиялната се стичат капки. Осем години бяхме с Hotpoint Ariston и такъв проблем не сме имали. Чудя се проблем има в нашият уред или е всеобщ проблем?
Може ли да напишете кои е модела ? Защото имам АЕГ .

# 219
  • Мнения: 327
Това е моделът.

# 220
  • Мнения: 41
Въпрос до тези от вас притежаващи съдомялна AEG. Съдомялната изсушава ли съдовете ви напълно? Вчера ни монтираха съдомялната и за изсушаване просто не може и дума да става. След приключване на цикъла /пробвахме всички програми/ и изчакването на посоченото време за изсушаване с AirDry, прото съдевето продължават да са мокри. А от камите стени на съдомиялната се стичат капки. Осем години бяхме с Hotpoint Ariston и такъв проблем не сме имали. Чудя се проблем има в нашият уред или е всеобщ проблем?
Нашата е АЕГ и е на 3 години. Нито мие добре, нито суши. Ако предварително не е изплакнато всичко няма как да отмие остатъците от храна дори да я пусна веднага, а за сушенето не ми се коментира винаги има остатъци от вода по пласмасата и не винаги всичката посуда е суха. Единствено я ползвам на програма еко 3,36 часа и таблетки на finish quantum max на други програми и с други таблетки не съм доволна. Отначало мислех че е нормално понеже ми е първа миялна, но след като видях в приятелка нейната беко как мие и суши всичко за 30 мин направо тръпна в очакване да се счупи за да я сменим.

# 221
  • Мнения: 13 191
Еко програмите пестят ток и вода, тях не ги ползвам, ако искам чисти съдове. Ползвам само на най-високи градуси. Особено пък сега. Загледах старата си Бошка, за 15 години не бях обръщала внимание, че на дъното има и пластмасова част. Това го пиша, за да не се чуди някой дали няма да му се съсипе миялната, ако дъното е и с пластмаса. Няма такава желязна машинка - нито неизмити, нито мокри съдове е пускала някога. Но е от старата, непестяща технология, дето наистина мие и суши.  При сушилните също - за казана много често се пише колко е важно да е емайлиран. На старото ми Беко не е - нито се е наранил от ципове и копчета, нито пък е ръждясал. Новата, дето иначе е с лъскавия барабан, ама пък като качество на сушене и обслужване не мога да я гледам.

# 222
  • Мнения: 179
VDNA ,  ще ти изпратя информацията за монтаж от книжката на лично съобщение. Първо имах проблем с измиването на тенджерите, оставаши отстрани, смених препарата и вече всичко е точно. Докато мие е сравнително  тиха (нямам база за сравнение ), има и програма Silence50°, не съм я ползвала честно казано.
 Суши прекрасно- и стъкло, и пластмаса. Единствено, ако не съм поставила някоя чаша за кафе правилно, може да е събрала вода на дъното и там да не е сухо. Но аз си имам 2-3чаши, за които си внимавам винаги.
На кратката програма включвам опция за допълнително сушене, за да са напълно сухи, иначе не им достига времето за изсушаване.

Altaya, благодаря ти, ще чакам и инструкциите за монтаж, ще ми е полезно.

Този wi fi  и аз не го намирам за нещо практично за миялна, но ето, че има и активно ползващи тази екстра. За бойлер или отоплителен уред, е съвсем различно, там смятам би било полезно.

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 04:16 от VDNA

# 223
  • Мнения: 5
Бихте ли споделили мнение за тези два модела:
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-gorenje-gv55110
https://www.technomarket.bg/sydomialna/whirlpool-wsic-3m17-09168751

Като цяло изглеждат добре като цена/качество, но ако някой има конкретния модел да сподели лично мнение би било доста полезно.

# 224
  • Мнения: 17 987
Приятелката ми си е купила 45 см Електролукс за около 600 лв и е супер доволна от нея, сравнявайки с доста по- скъпа Бош. Аз също бих предпочела тази марка, вижте и нея

Общи условия

Активация на акаунт