От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 2

  • 34 030
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 700
Еми не съм дъгладун че е много цяля таблетка. Аз от 12 години мия с цяла нищо няма
Василев, разсмя ме! Предполагам, си искал да напишеш съгласен. Joy

Аз също смятам, че цяла таблетка си е ОК, за 45 см. Разхода на вода не е много по-малък. Преди време гледах, че за машина 45 см. беше 9 л., а за 60 см. - 10 -11 л., та в този ред на мисли, кво да делим. Сравнението ми е, от пред 5 години, с машини от една и съща марка. Друг е въпроса, ако машината не е пълна или са слабозамърсени, за целта има прах или гел!

# 541
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Д съгласен исках да напиша. Нищо поне те разсмях. Смеха е хубаво нещо.

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 13:54 от Vasil Vasilev 676271

# 542
  • Мнения: 3 801
Имам Беко от 5 години.
Преди медец забелязах, че са се износили пластмасовото покритие на кошниците. Т.е. Показва се метачът и той съответно е черна стомана ... Нова кошница струва 100 лв...
И друго - остават бели следи по чашите, въпреки хубавите препарати.
Мисля да пробвам Бош.

Какви препарати ползвате? Използвате ли гланц? Знаете ли, че при 45см съдомиална цяла таблетка препарат е много и може да надраска съдовете и да оставя бели следи по тях?
Машината в голямА, 60 см.
Ползвам цяла таблетка Финиш, а в последните години Fairy/Jar. По-добри са.
Имам омекотителна за водата.
Преди това - сол до дупка.
Видях, че в Амазон продават капачки, които да се сложат на кошницоте. За новата ще си взема

# 543
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 700
Скрит текст:
Имам Беко от 5 години.
Преди медец забелязах, че са се износили пластмасовото покритие на кошниците. Т.е. Показва се метачът и той съответно е черна стомана ... Нова кошница струва 100 лв...
И друго - остават бели следи по чашите, въпреки хубавите препарати.
Мисля да пробвам Бош.

Единствения вариант, са капачетата, за които се споменава в предния пост:
https://www.amazon.de/-/en/Original-Dishwasher-Plemont-Protectio … itchen&sr=1-4

# 544
  • София
  • Мнения: 12 006
Машината в голямА, 60 см.
Ползвам цяла таблетка Финиш, а в последните години Fairy/Jar. По-добри са.
Имам омекотителна за водата.
Преди това - сол до дупка.
Видях, че в Амазон продават капачки, които да се сложат на кошницоте. За новата ще си взема
Ako ползваш сол "до дупка" и отделно сол в таблетката - логично е да не се изплаква добре. Сол се слага според твърдостта на водата след замерване, а не "до дупка". Ако преди миялната има централен омекотител за водата на целия апартамет/къща, то следва да се замери твърдостта след него и да се прецени за солта в машината. Отделно за таблетка следва да се ползва дълга програма и на високи градуси над 55-60. При автоматична програма не винаги загрява толкова и това може да доведе до не разтворена/иплакната таблетка.

# 545
  • Мнения: 3 801
Ползвах сол до дупка Simple Smile, когато нямах омекотителна.
Сега солта не мърда от резервоара.

Нещо друго ми прави впечатление и искам мнение: При Беко, таблетката се слага в едно джобче с капаче. При отварянето му таблетката просто паса върху кошничката с прибори.
Гледам, че при Бош табшетката се поставя в кошничка в предната част на горната кошница. Изглежда, че тогава ще се разтваря по-равномерно?
Ако някой има впечатление...
А и никъде по таблетките не пише какво точно има и няма. Какво е синьото, бялото, зеленото, жълтото, розовото... има ли сол в тях, няма ли; има ли гланц...

# 546
  • Мнения: 2 964
Ползвах сол до дупка Simple Smile, когато нямах омекотителна.
Сега солта не мърда от резервоара.

Нещо друго ми прави впечатление и искам мнение: При Беко, таблетката се слага в едно джобче с капаче. При отварянето му таблетката просто паса върху кошничката с прибори.
Гледам, че при Бош табшетката се поставя в кошничка в предната част на горната кошница. Изглежда, че тогава ще се разтваря по-равномерно?
Ако някой има впечатление...
А и никъде по таблетките не пише какво точно има и няма. Какво е синьото, бялото, зеленото, жълтото, розовото... има ли сол в тях, няма ли; има ли гланц...
При всички съдомиялни е така не само при БЕКО .

# 547
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Мариета, нищо не разбрах от поста ти, обясни по-подробно . Какви капачета какви джобчета?

# 548
  • Мнения: 3 801
При Беко таблетката слагам в спец отделение на вратата. Което при работа се отваря и хвърля таблетката върху кошницата с прибори.
При Бош, гледам на снимки в сайта, че има спец място отпред на една от кошниците, предполагам е за таблетката.
Мисля си, че може би ще разпределя по-добре препарата по този начин.
Може би някой с Бош може да каже.



А капачки за кошницоте - ето снимка също. Както пише се слагат с цел anti rust , и предпазват също чаши от издраскване.

# 549
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
БОШ пак си имат такова място на вратата. Това на кошницата е за препарат за предмиене.

# 550
  • Мнения: 3 801
Мерси!

# 551
  • Мнения: 548
При Бош ако човек има желание да сложи препарат за предмиене то той се слага на дъното на миялната. Прах в това надупчено чекмедже-дръжка няма как да се сложи нито пък течност. Това чекмедже-дръжка е за избягване на неразтварянето на таблетки. От отделението за таблетки на вратата, когато капачето му се отвори в точния момент, таблетката пада в това чекмедженце и там се мие с вода от перката на горната кошница която пръска нагоре и последната дупчица на перката пръскайки под ъгъл попада точно в това чекмедженце. Така се избягва това което може да случи сравнително рядко, капачето да се отвори и ако пред него има нещо таблетката да не падне, или пък да падне и в долната кошница да уцели нещо и отново да не се разтвори добре. Цялата тази "екстра" която не е кой знае какво от Бош са я кръстили чак с име. DosageAssist.
Ето и рекламния им клип
https://m.youtube.com/watch?time_continue=4&v=pBqjdCikHEQ&am … feature=emb_title

# 552
  • Мнения: 3 801
Отказах се май да сменям!
Сега ходих до голям магазин да гледам и не виждам с какво са по-добри Пт моето Беко.
Ще си купя май само силиконовите капачета Simple Smile
Благодаря за отговорите!

Май ще се преориентирам към подмяна на фурната с такава с пиролиза !

# 553
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Мариета, ти май се чудиш какво да смениш във вас. 🤣
 
 Аз пък не съм доволен от пиролизата.

# 554
  • Мнения: 3 801
Grinning отивам да видя къде е темата за пиролоза Simple Smile
[/quote]
Мариета, ти май се чудиш какво да смениш във вас. 🤣
 
 Аз пък не съм доволен от пиролизата.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 19:13 от MarietaYo

Общи условия

Активация на акаунт