От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 2

  • 34 288
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 972
https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/free-standing- … -width/SMS4EVI14E

Спряла съм се на тази, а тук всички са доста запознати, за разлика от мен.😊 Затова ще се радвам на мнение.
Имам същата като тази само че 45 см от декември 2019 година. Много съм доволна . Правя сравнение с Беко.
https://www.technomarket.bg/mialni/aeg-ffb62700pm-09175609

# 571
  • Мнения: 3 884
https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/free-standing- … -width/SMS4EVI14E

Спряла съм се на тази, а тук всички са доста запознати, за разлика от мен.😊 Затова ще се радвам на мнение.
И аз я гледах, само че за вграждане, на живо.
Нямам нерви са това чекмедже горе - прибор по прибор... и ми се стори по-малка от Бело-то което имам. Чекмеджето горе отнема височина от кошниците.
В Беко-то имам и чекмедже (за сребърни прибори се води ....) и кошница за прибори на долния ред.
В чекмеджето редя ножове.

# 572
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Дали е проблем ако Бош са произведени в Турция, защото в Технополис са само турски

Ниските серии на Бош се правят в Турция. Даже си мисля, че са в една фабрика с Беко. За високите серии за пазара в Източна Европа не съм убеден, че се правят в Германия. Може би в Полша или Унгария. Германското производство е за скъпи пазари, като Франция, Скандинавия, Швейцария и т.н. .
То и затова предпочетох Беко от скъпите, пред Бош от ниските серии.
Интересно е, че в Германия се предлагат модели на Беко, които тук ги няма. И са с 10 години гаранция. Явно имат и модели с много високо качество. Иначе няма и как да пробият там. За нас от по-евтинкото...!      Wink

# 573
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Беко за Германия няма нищо общо с Беко за България. Миналата седмица гледах едно такова Беко. Нищо общо, нашите тук тежат 65 кг, онази беше 85 кг. Друго различно, е че беше на 4 пружини. Беше направена от по-дебела ламарина. Вобще си личеше, че е изпипана.

# 574
  • Мнения: 909
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-aeg-ffb-53610-zm

Някой може ли да каже мнение за тази

# 575
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Супер е, взимай смело

# 576
  • Мнения: 909

Благодаря 😊

# 577
  • Мнения: 416
Моята Бош е немско производство, купувана от Технополис. Не е вярно, че всички Бош там са турски.
А чекмеджето за прибори е супер удобно, реденето е за секунди, слагам и по-дребни неща там- чинийки, капачки, капаци на кутии. Имам база за сравнение с кошницата за прибори, за мен е по-удобно.

# 578
# 579
  • София
  • Мнения: 8 603
Аз съм с втората от почти година и много си я харесвам. Не на всяка програма се отваря автоматично вратата, имайте предвид (а опцията може изобщо да се спре). За парите си според мен си струва, изобщо не съжалявам.

# 580
  • Мнения: 11
Като цяло икономична ли е и измива и полира ли съдовете добре ?


Цитат на: ToniShu [url
[/url]link=topic=1207294.msg42242341#msg42242341 date=1612181491]
Аз съм с втората от почти година и много си я харесвам. Не на всяка програма се отваря автоматично вратата, имайте предвид (а опцията може изобщо да се спре). За парите си според мен си струва, изобщо не съжалявам.

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 16:06 от ymadzharova

# 581
  • София
  • Мнения: 8 603
Доволна съм от измиването, даже тави и тенджери пускам на ежедневната програма, не на интензивна (че на интензивна не се отваря сама вратата и я забравям). Мия с Fairy Platinum и понякога с един био-мио прах. Случва се на ежедневната да остане някое парченце твърде запечен кашкавал примерно, но то е като коричка и пада с едно бутване с пръст. На интензивна няма какво да коментирам Simple Smile Единствено понякога ми оставя светлосини петна (доколкото знам е от гланца и от това, че може би я претоварвам; като я пускам по-празна май не се получават).
Полирането зависи от това дали слагаш гланц (аз слагам на Сомат, а сега смених с един био-мио).  Соматът свърши за 7-8 месеца (на най-ниска степен е). Дърпа си по малко сол и по малко гланц, въпреки, че мия с комбинирани капсули. Сол пак на Сомат ползвам, пак на най-ниска степен; кутията свърши за 6-7 месеца може би. Пускам миялна веднъж на ден, понякога и на 2 дни веднъж.
Извинявам се, че така ориентировъчно, но не засичам консумативите, освен ако нещо не ме впечатли кратък интервал.  

Няма кратка програма, поне 1 ч и 40 минути ги мие на ежедневната.
За икономичност откъм вода и ток също не съм засичала, а и според мен не си заслужава - разлика от 300 мл вода или 1 лв ток на месец, не ме събаря (пък и водата ми е безплатна на мен).  
Не съм имала друга миялна, но майка ми твърди, че е тиха моята.

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 17:13 от ToniShu

# 582
  • Мнения: 11
Много благодаря за изчерпателния отговор ☺


Доволна съм от измиването, даже тави и тенджери пускам на ежедневната програма, не на интензивна (че на интензивна не се отваря сама вратата и я забравям). Мия с Fairy Platinum и понякога с един био-мио прах. Случва се на ежедневната да остане някое парченце твърде запечен кашкавал примерно, но то е като коричка и пада с едно бутване с пръст. На интензивна няма какво да коментирам Simple Smile Единствено понякога ми оставя светлосини петна (доколкото знам е от гланца и от това, че може би я претоварвам; като я пускам по-празна май не се получават).
Полирането зависи от това дали слагаш гланц (аз слагам на Сомат, а сега смених с един био-мио).  Соматът свърши за 7-8 месеца (на най-ниска степен е). Дърпа си по малко сол и по малко гланц, въпреки, че мия с комбинирани капсули. Сол пак на Сомат ползвам, пак на най-ниска степен; кутията свърши за 6-7 месеца може би. Пускам миялна веднъж на ден, понякога и на 2 дни веднъж.
Извинявам се, че така ориентировъчно, но не засичам консумативите, освен ако нещо не ме впечатли кратък интервал. 

Няма кратка програма, поне 140 минути ги мие на ежедневната.
За икономичност откъм вода и ток също не съм засичала, а и според мен не си заслужава - разлика от 300 мл вода или 1 лв ток на месец, не ме събаря (пък и водата ми е безплатна на мен). 
Не съм имала друга миялна, но майка ми твърди, че е тиха моята.

# 583
  • София
  • Мнения: 8 603
Коригирах си поста, не исках да напиша 140 минути Simple Smile

# 584
  • Мнения: 1 416
Здравейте и ние решихме да сложим съдомиялна. Но кухнята вече е направена и ще я реформираме и има само шкаф подходящ за миялна 45см. Това което ме притеснява ще мога ли да мия тави и тенджери в нея. И ако има разлика в марките като вместимост. Т.е. имали марки с по-голяма вместимост.

Общи условия

Активация на акаунт