Онлайн консултации с д-р Мариана Мандажиева – специалист по клинична алергология

  • 73 370
  • 715
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 269
Здравейте имам недоказана алергия. Алергията се изразява в следното: сълзене на очите, залепване на клепачи и кихане постоянно. Странното е, че се обостря когато съм в апартамента си и то зимата. Имам доказана алергия към котки попринцип и то доста силна. Бях на очен лекар понеже смятах, че имам конюктивит, той каза, че вероятно е алергия, но доста трудно би се разбрала. Може ли да ме посъветвате и насочите от какво точно да се тествам понеже в лабораториите виждам страшно много пакети, който са за алергии... Благодаря предварително.
Здравейте,
Изследванията се назначават след подробен разпит за симптоми и заболявания при Вас и Вашата фамилия. След това е необходим преглед от УНГ специалист и алерголог във Вашия случай, които ще преценят в зависимост от информацията какви точно изследвания са необходими. В противен случай е излишно даване на пари.
Поздрави!

# 286
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте имам недоказана алергия. Алергията се изразява в следното: сълзене на очите, залепване на клепачи и кихане постоянно. Странното е, че се обостря когато съм в апартамента си и то зимата. Имам доказана алергия към котки попринцип и то доста силна. Бях на очен лекар понеже смятах, че имам конюктивит, той каза, че вероятно е алергия, но доста трудно би се разбрала. Може ли да ме посъветвате и насочите от какво точно да се тествам понеже в лабораториите виждам страшно много пакети, който са за алергии... Благодаря предварително.
Здравейте,
Изследванията се назначават след подробен разпит за симптоми и заболявания при Вас и Вашата фамилия. След това е необходим преглед от УНГ специалист и алерголог във Вашия случай, които ще преценят в зависимост от информацията какви точно изследвания са необходими. В противен случай е излишно даване на пари.
Поздрави!


А защо е нужен преглед и от УНГ специалист?

# 287
  • Мнения: 30
Здравейте, още сме с обрив, вече 21ви ден, с неизяснен произход. Бяхме на антибиотик, тъй като педиатърка реши, че е бактериална инфекция заради повишено ЦРП - 6.74 от референтни 6. После посетихме и ваш колега, който ни каза, че е в следствие на медикаментозна алергия от пренасищане в Нурофен, която можело да избива в рамките на 3-4 месеца... Детето още е с обрив по ръцете и краката и бузите на лицето, като обривите се появяват и изчезват, без връзка към конкретна храна или медикаменти, включително и антихистамини. Правихме и тест за алергии (IgЕ), като единствените неща, които се показаха, са нива 0.35 към кравен мляко и говежди албумин (алфа и бета лактоглобулин, както и казеин - <0.35. За момента давам Ериус по 2.5 мг веднъж на ден, без ефект. Главно при затопляне и при гушкане се получават - само по крака, ръце и бузки! Там, където лятото е бил изложен на слънце и кожата е по-тъмна. Обривите са ситни петна, розови, не сърбят, не го болят. Вече се виждам в чудо - спряхме млякото, двамата сме на безлактозна и изцяло безмлечна диета, бяхме спрял всички месни неща - пилешко, пуешко, заешко. Никакъв ефект - няма връзка между храната и обривът. Смених праха, козметиката, всичко, дори памперсите, които обвиниха, тъй като бяха нов, нвотварян до сега пакет. Нищо...
Скрит текст:
Здравейте д-р Мандажиева, моля Ви за помощ и лекарско мнение. Ма 27-28 октомври седмица синът ми вдигна температура неделя до четвъртък - 37.5-38.6, давах температуропонижаващи Панадол и Нурофен бебе след 38 градуса. Без други симптоми, без да е отпаднал, само температура. В процес на никне не на зъби сме, в събота изби зъбче, на 10 месеца, 10.500 кг .
 От миналия понеделник обаче му излезе един обрив по цялото тяло, който според двама педиатри е от препотляне в следствие на температурата, а двама дерматолози - алергичен обрив. Обръвът се появи първо по корема, после ръцете и краката в рамките на 2 часа. Давам фенистил и Ериус, калциев глюконат. По 10 капки, 1 път Ериус вечер. От там на следващия ден пъпките изчезнаха, после се по изпоти и пак избиха. На сутринта нямаше и спомен от обрив, следобяд - изби по лицето и ръцете и краката, главно в частите, които лятото бяха ОТКРИТИ. Цялата седмица озбиваха и се прибирах, снощи беше ужас - целите му крака. Възможно лли е това да е розеола или обрив в следствие на изкаран вирус. Според лекарите е алергия към белтъка на краввто мляко, без никакви кръвни или каквито и да е изследвания и от няколко дни сме на безмлепна, без местна и без глутенова диета и двамата, тъй като кърмя все още. Възможно ли е да направя тест за алергия към белтъка на кравето мляко, при все, че давам фенистил и други антихистаминови препарати и дали изобщо е възможно да има такава алергия, която да се отключи едва на 10 м., като е захранен с кисело мляко и млечни от 8ми месец, а е на адаптирано мляко вечер от 4т? Сега давам Фризолак HA вечер
    [/list][/url]Благодаря ви предварително
    Здравейте,
    Съжалявам за забавения отговор, но чак сега виждам Вашия въпрос. Пишете ми, ако детето все още има обрив. Ще отговоря веднага.

    Поздрави,

    Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 12:01 от AnMary

    # 288
    • Мнения: 269
    Здравейте, още сме с обрив, вече 21ви ден, с неизяснен произход. Бяхме на антибиотик, тъй като педиатърка реши, че е бактериална инфекция заради повишено ЦРП - 6.74 от референтни 6. После посетихме и ваш колега, който ни каза, че е в следствие на медикаментозна алергия от пренасищане в Нурофен, която можело да избива в рамките на 3-4 месеца... Детето още е с обрив по ръцете и краката и бузите на лицето, като обривите се появяват и изчезват, без връзка към конкретна храна или медикаменти, включително и антихистамини. Правихме и тест за алергии (IgЕ), като единствените неща, които се показаха, са нива 0.35 към кравен мляко и говежди албумин (алфа и бета лактоглобулин, както и казеин - <0.35. За момента давам Ериус по 2.5 мг веднъж на ден, без ефект. Главно при затопляне и при гушкане се получават - само по крака, ръце и бузки! Там, където лятото е бил изложен на слънце и кожата е по-тъмна. Обривите са ситни петна, розови, не сърбят, не го болят. Вече се виждам в чудо - спряхме млякото, двамата сме на безлактозна и изцяло безмлечна диета, бяхме спрял всички месни неща - пилешко, пуешко, заешко. Никакъв ефект - няма връзка между храната и обривът. Смених праха, козметиката, всичко, дори памперсите, които обвиниха, тъй като бяха нов, нвотварян до сега пакет. Нищо...
    Скрит текст:
    Здравейте,
    Вие имате ли някакви заболявания, на щитовидната жлеза, диабет или други. Имали ли сте хронична уртикария. На колко месеца е детето,  кърмите ли  все още? Откога са последните кръвни изследвания?
    Здравейте д-р Мандажиева, моля Ви за помощ и лекарско мнение. Ма 27-28 октомври седмица синът ми вдигна температура неделя до четвъртък - 37.5-38.6, давах температуропонижаващи Панадол и Нурофен бебе след 38 градуса. Без други симптоми, без да е отпаднал, само температура. В процес на никне не на зъби сме, в събота изби зъбче, на 10 месеца, 10.500 кг .
     От миналия понеделник обаче му излезе един обрив по цялото тяло, който според двама педиатри е от препотляне в следствие на температурата, а двама дерматолози - алергичен обрив. Обръвът се появи първо по корема, после ръцете и краката в рамките на 2 часа. Давам фенистил и Ериус, калциев глюконат. По 10 капки, 1 път Ериус вечер. От там на следващия ден пъпките изчезнаха, после се по изпоти и пак избиха. На сутринта нямаше и спомен от обрив, следобяд - изби по лицето и ръцете и краката, главно в частите, които лятото бяха ОТКРИТИ. Цялата седмица озбиваха и се прибирах, снощи беше ужас - целите му крака. Възможно лли е това да е розеола или обрив в следствие на изкаран вирус. Според лекарите е алергия към белтъка на краввто мляко, без никакви кръвни или каквито и да е изследвания и от няколко дни сме на безмлепна, без местна и без глутенова диета и двамата, тъй като кърмя все още. Възможно ли е да направя тест за алергия към белтъка на кравето мляко, при все, че давам фенистил и други антихистаминови препарати и дали изобщо е възможно да има такава алергия, която да се отключи едва на 10 м., като е захранен с кисело мляко и млечни от 8ми месец, а е на адаптирано мляко вечер от 4т? Сега давам Фризолак HA вечер
      [/list][/url]Благодаря ви предварително
      Здравейте,
      Съжалявам за забавения отговор, но чак сега виждам Вашия въпрос. Пишете ми, ако детето все още има обрив. Ще отговоря веднага.

      Поздрави,
      [/quote]

      # 289
      • Мнения: 30
      Здравейте отново, не разбрах отговора... Нещо не е както трябва
      Здравейте, още сме с обрив, вече 21ви ден, с неизяснен произход. Бяхме на антибиотик, тъй като педиатърка реши, че е бактериална инфекция заради повишено ЦРП - 6.74 от референтни 6. После посетихме и ваш колега, който ни каза, че е в следствие на медикаментозна алергия от пренасищане в Нурофен, която можело да избива в рамките на 3-4 месеца... Детето още е с обрив по ръцете и краката и бузите на лицето, като обривите се появяват и изчезват, без връзка към конкретна храна или медикаменти, включително и антихистамини. Правихме и тест за алергии (IgЕ), като единствените неща, които се показаха, са нива 0.35 към кравен мляко и говежди албумин (алфа и бета лактоглобулин, както и казеин - <0.35. За момента давам Ериус по 2.5 мг веднъж на ден, без ефект. Главно при затопляне и при гушкане се получават - само по крака, ръце и бузки! Там, където лятото е бил изложен на слънце и кожата е по-тъмна. Обривите са ситни петна, розови, не сърбят, не го болят. Вече се виждам в чудо - спряхме млякото, двамата сме на безлактозна и изцяло безмлечна диета, бяхме спрял всички месни неща - пилешко, пуешко, заешко. Никакъв ефект - няма връзка между храната и обривът. Смених праха, козметиката, всичко, дори памперсите, които обвиниха, тъй като бяха нов, нвотварян до сега пакет. Нищо...
      Скрит текст:
      Здравейте,
      Вие имате ли някакви заболявания, на щитовидната жлеза, диабет или други. Имали ли сте хронична уртикария. На колко месеца е детето,  кърмите ли  все още? Откога са последните кръвни изследвания?
      Здравейте д-р Мандажиева, моля Ви за помощ и лекарско мнение. Ма 27-28 октомври седмица синът ми вдигна температура неделя до четвъртък - 37.5-38.6, давах температуропонижаващи Панадол и Нурофен бебе след 38 градуса. Без други симптоми, без да е отпаднал, само температура. В процес на никне не на зъби сме, в събота изби зъбче, на 10 месеца, 10.500 кг .
       От миналия понеделник обаче му излезе един обрив по цялото тяло, който според двама педиатри е от препотляне в следствие на температурата, а двама дерматолози - алергичен обрив. Обръвът се появи първо по корема, после ръцете и краката в рамките на 2 часа. Давам фенистил и Ериус, калциев глюконат. По 10 капки, 1 път Ериус вечер. От там на следващия ден пъпките изчезнаха, после се по изпоти и пак избиха. На сутринта нямаше и спомен от обрив, следобяд - изби по лицето и ръцете и краката, главно в частите, които лятото бяха ОТКРИТИ. Цялата седмица озбиваха и се прибирах, снощи беше ужас - целите му крака. Възможно лли е това да е розеола или обрив в следствие на изкаран вирус. Според лекарите е алергия към белтъка на краввто мляко, без никакви кръвни или каквито и да е изследвания и от няколко дни сме на безмлепна, без местна и без глутенова диета и двамата, тъй като кърмя все още. Възможно ли е да направя тест за алергия към белтъка на кравето мляко, при все, че давам фенистил и други антихистаминови препарати и дали изобщо е възможно да има такава алергия, която да се отключи едва на 10 м., като е захранен с кисело мляко и млечни от 8ми месец, а е на адаптирано мляко вечер от 4т? Сега давам Фризолак HA вечер
        [/list][/url]Благодаря ви предварително
        Здравейте,
        Съжалявам за забавения отговор, но чак сега виждам Вашия въпрос. Пишете ми, ако детето все още има обрив. Ще отговоря веднага.

        Поздрави,
        [/quote]
        [/quote]

        # 290
        • Мнения: 64
        Здравейте, имам следният проблем:през март 2020 ми се появи като ухапано от комар- на 3-4 места по тялото. След което започнаха силни болки в мускулите и костите, студени вълни, суха кашлица, кихане. Лечението беше Десибел за 5 дни и заради кашлицата антибиотик. След това последваха кръвни изследвания и снимка на бял дроб- всичко нормално. Симптомите ми намаляха и ЛЛ изписа Рупафин за 1 месец. Всичко изчезна от само себе си, както се беше и появило. Още при 4-5 приема на Рупафин. За съжаление на 23.10 .20 отново ме избиха пъпки-на три места, като ухапано от комар. Минават сами без антихистаминови лекарства или мазила. След което започва и студени вълни, понякога ускорен пулс, усещане, че е много по-топло  отколкото е, леки болки  мускулите и костите, слънцето ми дразни очите,сърбеж на клепачи, устни, често кихане и бистър секрет от носа.Кожата ми става изключително суха, сърбеж в интимна област, скалп.И в двата случая нямах температура.  Изключвам реакция от лекарства, защото не съм приемала нищо тогава,досега към храни не съм се избивала- мед, хляб, гъби, шоколад. Не съм ползвала парфюми, козметика, пера с бебешки прах. Имам редовен цикъл и никакви открити здравословни проблеми. Пушач съм-7.8 цигари дневно и в офиса има доста животни- котка, папагали, рибки, не се боядисвам или къносвам. На 32 години съм. Личният лекар предположи, че е вид контактна алергия. Не било сериозно или животозастрашаващо.Какви най- важни изследвания мога да си пусна на първо време,за да се успокоя?Симптомите не се появяват след нервност или възбуда, а напълно внезапно-например-както си вечерям или работя на компютъра от вкъщи. Благодаря предварително.

        Снимката е на обрива от октомври,2020

        Последна редакция: сб, 31 окт 2020, 11:54 от AnMary

        # 291
        • Мнения: 269
        Здравейте имам недоказана алергия. Алергията се изразява в следното: сълзене на очите, залепване на клепачи и кихане постоянно. Странното е, че се обостря когато съм в апартамента си и то зимата. Имам доказана алергия към котки попринцип и то доста силна. Бях на очен лекар понеже смятах, че имам конюктивит, той каза, че вероятно е алергия, но доста трудно би се разбрала. Може ли да ме посъветвате и насочите от какво точно да се тествам понеже в лабораториите виждам страшно много пакети, който са за алергии... Благодаря предварително.
        Здравейте,
        Изследванията се назначават след подробен разпит за симптоми и заболявания при Вас и Вашата фамилия. След това е необходим преглед от УНГ специалист и алерголог във Вашия случай, които ще преценят в зависимост от информацията какви точно изследвания са необходими. В противен случай е излишно даване на пари.
        Поздрави!


        А защо е нужен преглед и от УНГ специалист?
        УНГ специалист може да прецени дали кихането е симптом на алергична хрема, на вазомоторна хрема или на един вид неалергична хрема, която е известна като неалергичен ринит с еозинофилен синдром.

        # 292
        • Мнения: 269
        Здравейте, имам следният проблем:през март 2020 ми се появи като ухапано от комар- на 3-4 места по тялото. След което започнаха силни болки в мускулите и костите, студени вълни, суха кашлица, кихане. Лечението беше Десибел за 5 дни и заради кашлицата антибиотик. След това последваха кръвни изследвания и снимка на бял дроб- всичко нормално. Симптомите ми намаляха и ЛЛ изписа Рупафин за 1 месец. Всичко изчезна от само себе си, както се беше и появило. Още при 4-5 приема на Рупафин. За съжаление на 23.10 .20 отново ме избиха пъпки-на три места, като ухапано от комар. Минават сами без антихистаминови лекарства или мазила. След което започва и студени вълни, понякога ускорен пулс, усещане, че е много по-топло  отколкото е, леки болки  мускулите и костите, слънцето ми дразни очите,сърбеж на клепачи, устни, често кихане и бистър секрет от носа.Кожата ми става изключително суха, сърбеж в интимна област, скалп.И в двата случая нямах температура.  Изключвам реакция от лекарства, защото не съм приемала нищо тогава,досега към храни не съм се избивала- мед, хляб, гъби, шоколад. Не съм ползвала парфюми, козметика, пера с бебешки прах. Имам редовен цикъл и никакви открити здравословни проблеми. Пушач съм-7.8 цигари дневно и в офиса има доста животни- котка, папагали, рибки, не се боядисвам или къносвам. На 32 години съм. Личният лекар предположи, че е вид контактна алергия. Не било сериозно или животозастрашаващо.Какви най- важни изследвания мога да си пусна на първо време,за да се успокоя?Симптомите не се появяват след нервност или възбуда, а напълно внезапно-например-както си вечерям или работя на компютъра от вкъщи. Благодаря предварително.

        Снимката е на обрива от октомври,2020


        Здравейте,
        Обривът само на лицето ли е?

        # 293
        • Мнения: 269
        Здравейте, д-р Мандажиева!

        Обръщам се към Вас в търсене на консултация и лечение за един по-особен проблем, а именно - т. нар триада на Самтер, или още аспирин-индуцирана астма (AERD). Знаете, заболяването е прогресивно, включващо назална полипоза, прогресивно влошаваща се астма, и най-типичното е чувствителността на пациента към аспирин и НСПСВ. Не ми е известно, и бих се радвала да науча от Вас, дали тази диагноза се поставя официално в България, съответно има ли клинични пътеки и/или "официално" лечение за нея? До момента аз имам, потвърдено от различни специалисти по алергология, пулмология и УНГ, първите два симптома (полипоза и астма); по собствени наблюдения от преди години съм чувствителна и към аспирин и аналгин - но до момента не съм попаднала на специалист, който да извърши изискваната за поставяне на диагнозата провокация с аспирин, както и да предприеме десенсибилизация към него.  Изключително съм разтревожена, тъй като астматичните симптоми се влошават, а и сега, в условията на COVID, заболяването ми може да се окаже много сериозен проблем (вкл. и заради невъзможността, към момента, да приемам аспирин). Въпросите ми към Вас са:

         - Към момента, има ли официално призната диагноза за това заболяване в България, и съответно - клинични пътеки за диагностицирането и лечението му?
        - Известен ли Ви е специалист, който може да направи необходимите изследвания за потвърждаване/отхвърляне, и да се заеме с дългосрочното лечение на болестта?
        - Извън лечението с  монтелукаст и кортикостероиди, въведени ли са България другите възможни лечения (вкл. десенсибилизация към аспирин, прилагане на Dupixent и/или други подобни медикаменти)?

        Изключително ще съм Ви благодарна за всеки отговор и подкрепа по този път! Желая Ви здраве!



        П.С Иска ми се да помоля, ако някой друг разпознае симптомите си, или има официално поставена същата диагноза, да се свърже с мен на ЛС. Всяка помощ и обмен на информация помежду ни ще е от полза! Ако модераторите сметнат, че молбата ми не съответства на темата, нека редактират поста, моля.
        Здравейте,
        Съжалявам за пропуска на Вашия въпрос.

        Триадната астма на Самтер и на Видал е известна на всички алерголози и пулмолози в България. Всеки алерголог и пулмолог поставя диагнозата в амбулаторни условия и лекува успешно бронхиалната астма от синдрома. В болница по клинична пътека се лекуват случаите на бронхиална астма в пристъп, който не може да се овладее в амбулаторни условия. Това се отнася за всички случаи на бронхиална астма, независимо дали е триадна или не. Освен инхалаторните кортикостероидиза за лечение на астмата се прилагат  антилевкотриенови антагонисти, като монтелукаст и бронходилататори с дълго действие, а в случаите на недостатъчен ефект се добавят биологични продукти, като омализумаб, меполизумаб и бенрализумаб, регистрирани за употреба в България и реимбурсирани от здравната каса.
         Не така стои въпроса с хиперпластичния синузит със или без назалната полипоза, съпровождаща астмата. Това е най-трудната за лечение симптоматика на триадата.
        В България не се провежда десенсибилизация с Аспирин. Изобщо в света има много малко центрове с успешен опит в провеждането на десенсибилизация с Аспирин. Не мислете, че в този случай става въпрос за излекуване на носната полипоза. Това е само една възможност за овладяване на състоянието, която невинаги се провежда успешно  поради страничните ефекти на Аспирина върху стомаха.
        И накрая биологичната терапия с Дупилумаб, както споманавате, не е обявена официално за приложение в България и съответно не е реимбурисана.  Макар че Дупилумаб/Дупиксен/е с най-добър ефект върху синузита и назалната полипоза, за момента ние разполгаме с Омализумаб, Меполизумаб и Бенрализумаб в много случаи с отличен ефект върху носната полипоза.
        В случаите на триадна астма е важно не наличието на клинична пътека, а да се прецени кой е фенотипа, т.е. вида на астмата и синузита въз основа на необходимите лабораторни , имунологични, алергологични и образни изследвания. Това ще позволи изборът на най-подходящото и ефективно биологично лечение.
        Ако имате необходимост от преглед и допълнителни изследвания, съм на Ваше разположение.
        Поздрави!

        # 294
        • Мнения: 64
        Здравейте, имам следният проблем:през март 2020 ми се появи като ухапано от комар- на 3-4 места по тялото. След което започнаха силни болки в мускулите и костите, студени вълни, суха кашлица, кихане. Лечението беше Десибел за 5 дни и заради кашлицата антибиотик. След това последваха кръвни изследвания и снимка на бял дроб- всичко нормално. Симптомите ми намаляха и ЛЛ изписа Рупафин за 1 месец. Всичко изчезна от само себе си, както се беше и появило. Още при 4-5 приема на Рупафин. За съжаление на 23.10 .20 отново ме избиха пъпки-на три места, като ухапано от комар. Минават сами без антихистаминови лекарства или мазила. След което започва и студени вълни, понякога ускорен пулс, усещане, че е много по-топло  отколкото е, леки болки  мускулите и костите, слънцето ми дразни очите,сърбеж на клепачи, устни, често кихане и бистър секрет от носа.Кожата ми става изключително суха, сърбеж в интимна област, скалп.И в двата случая нямах температура.  Изключвам реакция от лекарства, защото не съм приемала нищо тогава,досега към храни не съм се избивала- мед, хляб, гъби, шоколад. Не съм ползвала парфюми, козметика, пера с бебешки прах. Имам редовен цикъл и никакви открити здравословни проблеми. Пушач съм-7.8 цигари дневно и в офиса има доста животни- котка, папагали, рибки, не се боядисвам или къносвам. На 32 години съм. Личният лекар предположи, че е вид контактна алергия. Не било сериозно или животозастрашаващо.Какви най- важни изследвания мога да си пусна на първо време,за да се успокоя?Симптомите не се появяват след нервност или възбуда, а напълно внезапно-например-както си вечерям или работя на компютъра от вкъщи. Благодаря предварително.

        Снимката е на обрива от октомври,2020


        Здравейте,
        Обривът само на лицето ли е?
        Здравейте, основно по лицето, рядко по тялото, кръст,корем  или рамо, като по тялото са единични зачервявания.

        # 295
        • Мнения: 30
        Доктор Мандажиева, ще ми отговорите ли, защото само аз не получавам отговор... Ако не, просто ми кажете, за да не се надявам

        # 296
        • София
        • Мнения: 39 758
        Доктор Мандажиева, ще ми отговорите ли, защото само аз не получавам отговор... Ако не, просто ми кажете, за да не се надявам
        Лекарката е написала
        Здравейте,
        Съжалявам за забавения отговор, но чак сега виждам Вашия въпрос. Пишете ми, ако детето все още има обрив. Ще отговоря веднага.

        Поздрави,

        # 297
        • Мнения: 30
        И аз съм отговорила Simple Smile Благодаря, че обърнахте внимание
        Доктор Мандажиева, ще ми отговорите ли, защото само аз не получавам отговор... Ако не, просто ми кажете, за да не се надявам
        Лекарката е написала
        Здравейте,
        Съжалявам за забавения отговор, но чак сега виждам Вашия въпрос. Пишете ми, ако детето все още има обрив. Ще отговоря веднага.

        Поздрави,

        # 298
        • Мнения: 15
        Здравейте,след прием на азакс на 5 ден от приема получих обрив като копривна  треска по краката.Ходих на алерголог и ми изписа 3 дена урбазон 40/20мг сутрин и вечер.Пуснах си и кръвни изследвания ,които никак не добре СУЕ 25,ЦРП -28 д димер -9.25 ,С4 -0,44  .Възможно ли е при една такава алергия към антибиотик да са завишени всички тези неща?Пиша тук защото не мога да се свържа с алергология,а съм притеснена .Благодаря .

        # 299
        • Мнения: 269
        Здравейте,след прием на азакс на 5 ден от приема получих обрив като копривна  треска по краката.Ходих на алерголог и ми изписа 3 дена урбазон 40/20мг сутрин и вечер.Пуснах си и кръвни изследвания ,които никак не добре СУЕ 25,ЦРП -28 д димер -9.25 ,С4 -0,44  .Възможно ли е при една такава алергия към антибиотик да са завишени всички тези неща?Пиша тук защото не мога да се свържа с алергология,а съм притеснена .Благодаря .
        Здравейте,
        Ако наистина имате уртикариален обрив в хода на лечение със антибиотик, и нямате никакви други симптоми,  изследванията които сте направили би трябвало да са в норма. Тези стойности могат да се дължат на възпаление,  трябва да се изключи и инфекция с COVID -19. Обривът трябва да се види от алерголог. Може да е лекарствена реакция в хода на вирусна инфекция, независимо каква.
        За да се прецени, че резултатите извън норматa се дължат на лекарствена реакция, е необходим преглед, подробен разпит и допълнителни изследвания. Ако не сте от София, може да осъществим консултация в приложение за онлайн консултация. Вижте в интернет.
        Поздрави!

        Общи условия

        Активация на акаунт