Паническо разстройство - 43

  • 22 491
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 780
Няма я, ей пак ще е заради Георги хаха! Да не се обиди съвсем добродушно.
Аз съм много сдухана, но ще пиша по-оптимистично.
То яко нерви, лошо, не ми се яде, а е такава красива и зелена пролет. И на мен пролетта ми действа зле, но лятото съвсем се сдухвам. Дано това лято не стане.
Днес направих една голяма обиколка на малкия ни град. Жив човек не срещнах такъв свеж въздух, абе гот. Ходих до най-далечния зеленчуков магазин за ягоди. Абе, хора много готини плодове и зеленчуци тая пролет. Къде са ги крили не знам. Разгледах града, толкова много обновени къщи и блокове. Дано всичко отмине! Иначе разхождам децата по едни пусни места наоколо и такава зеленина и красота - уникално е. И селцата някак ми се струват живнали. Дано не греша.

# 61
  • Мнения: 1 374
Ми пих един ксанакс. Не е кой знае какво, но едно леко напрежение, депресия, неразположение, главоболие. Можеше спокойно да мина без него, но реших да пия. Горе-долу веднъж месечно ми се случва. Добре че имам още няколко хапченца, като свършат ще му мисля.

Иначе и аз обичам да се разхождам, на тишина и спокойствие и особено през пролетта. Тези дни излизах всеки ден, днес се отказах. Може би ако бях излязла щях да си спестя ксанакса.

Темата ни замря съвсем. Пиенето ни е малко да знаете. От там идват всичките ни проблеми 😀

# 62
  • Мнения: 4 406
По-скоро го отдавам, че са няколко почивни дни и всички са със семействата. И не прибягват много до нет и форума.

Аз вчера имах среща, но ми кофти, вие ми се свят, драйфа ми се треперя, казвам си - нищо няма да стане, неадекватна ще съм. Ударих един Ривотрил. Сега съжалявам, можеше да ударя 1,2, ..., n на бързо да си се знае от какво съм неадекватна Simple Smile

Сали, то как да излезем на разходка вчера и днес при нас вали, а е такава красива пролет!

От утре вечер всички с бутилка на линия!

Та пак за пролетта от онзиден:

# 63
  • Мнения: 1 374
И аз съжалих за ксанакса. Не че не ми помогна, почувствах се добре 1/2 час след приема, явно всичко е от нерви. Но дойдоха у нас едни приятели двама и всички пийнахме, но аз малко, заради ксанакса. От къде да знам че така ще стане. Знаех си че всичко е от малко пиене. 😀 Джери , съгласна, от утре алкохол вместо бензо. И момичета, разходки колкото се може повече. Аз ще изкарвам колелото. През новата седмица всеки да се похвали колко се е движил, особено безработните като мен. Нямаме оправдания 😊

# 64
  • Мнения: 343
Здравейте, хорааа! Как сте?
Не съм писала тук сигурно от началото на годината, ако не и преди това, едвам ви намерих сега. Grinning
Трябва да взема да изчета старите теми.
Искам да ви се похваля, че от два месеца вече не пия АД. Спрях ги на моя глава, не ми се ходеше по лекари, а и с тая карантина... Не се чувствам по-зле, че ми е подтиснато и тъпо го дължа на факта, че не мога да се социализирам много заради положението. А аз точно от това имам нужда, за да не се депресирам и вглъбявам в мрачни мисли. Но наистина нямам нужда от хапчета, дано и така си остане де.

# 65
  • Мнения: 504
Браво на всички за спирането на АД- това си е голяма крачка... Аз за сега ще си го пия и това е ... не мога да се оттърва от гадните екстрасистули и май ще трабва да приема, че ще си ги имам до живот .. Sad
Иначе ви завиждам благородно за ефекта на алкохола - при мен е точно обратното ....
Вече съм сигурно, че тревожността е в основата на тия тежки махмурлици... Пак се пробвах да си пийна прилично миналата седмица... вечерях гювеч.... пих ром и само ром... пих го 6 часа - около 300 мл изпих + бая цигари... Легнах си със сърцебиене, събудих се със сърцебиене ( целия ден пулс 100) и ... ми беше сууупер лошо. На края на деня остана само едно чувство на болка и свиване в слънчрвия сплит и една тревожност, виене на свят и т.н... която мв държа 48 часа - направо някакъв ужас Sad
Та аз приключих с опитите да си пийвам, ще се придържам към пиенето на чаша - две... За това исках да попитам при вас как протичат махмурлуците - толкова ли е зле или само аз съм повредена и от 300 лв концентрати не мога да стана от леглото 2 дни ... като уточнявам, че наистина ми беше ужасяващо лошо ( като стана започва тая болка в слънчевия сплит и не спира докато не легна - тогава пак боли, ама е една идея по - зле ...)

# 66
  • София
  • Мнения: 11 536
Ох, същата работа съм и аз Rage Много неприятно.
И сърцебиенето, и стягането и болката в гърдите, и яката тревожност.

# 67
  • Мнения: 343
Аз съм така с вино... а обичам виното.
Тъпото е, че при изпити 2-3 чаши, на другия ден съм със зверско главоболие, никакъв апетит и ми е лошо. Онзи ден изпих 1.5 л. бира и нищо ми нямаше на другия ден. Но явно от спирт и вино ми става зле.

# 68
  • София
  • Мнения: 11 536
На мен пък от бира и цигари ми става така зле.
Вино и твърд алкохол не съм консумирала от 15 години, може и повече да са.

Asya96, а пушиш ли? И ако да - колко?

# 69
  • Мнения: 1 780
Аз да си призная с АД нещо не се спогодих, така че го спрях от раз, но виж с клонарекса ми е зор. Има дни вземам вечер по 1/4 от малките дози но гледам да е не по често от 10-15 дни. Но нервността е ужасна, снощи легнах мъжът ми притворил вратата и станах с такова сърцебиене отворих направо щях да го събудя и вдигна скандал, хем 100 пъти съм му го казвала само затваря оключва влудява ме. Не че моите фобии са логични ама и неговите са си тамън лудост. И баща ми е същият добре че не живея с него щях да се изнеса на някоя поляна без врати и ключове. това да се ключиш като луд сто врати и накрая преди 8 г даже не чу крадците дето разбиха стъклото и пак ни обраха. Но както казах всеки със страховене моите да не остана заключена техните да стоят под ключ да не ги изяде някой.

# 70
  • Мнения: 504
Мириам, явно с теб сме в сходни състояния. Щом и от бира го получаваш това... Започвам да се замислям, дали не е от цигарите основно... или и аз не разбирам от какво... Това да не можеш да си пийнем поне една вечер ... а на другия ден да си умрял и то не един ден, ми два ... Не си заслужава цената дето плащам, за тоя кеф - да пия няколко часа няколко питиета ... ебаси...
А Мириам - преди тревожността, имаше ли такива проблеми с алкохола ?
Да ви кажа - Георги пак е блокиран за 13 дни... тоя път и той не знае за какво... Така че, пишете в групата, ако имате въпроси, той чете и ще ми пише да ви отговарям, ако има нещо Simple Smile

# 71
  • Мнения: 4 406
Май три месеца вече съм без АД.
Аман с тези махмурлуци. То по едно време не бяха по два, ами по три дни в леглото. От всякакъв вид алкохол. Сега боря бензото.

Нещо, отчет!?
От мен тренировка 30 минути сутринта, преходче (със снимка) 14 км с 300 м денивелация - 3 часа. Секс.
Купила съм си червено вино, след малко го отварям. Наздраве!

# 72
  • Мнения: 504
Добре де Джери - и при теб ли имаше сърцебиене след пиене на алкохол... Как ги пребори тия махмурлуци, да не си по три дни на легло ...? Аз наистина се отчайвам вече и си мисля, че няма да има никога оправия ... Sad Дай малко съвети, като препатил и явно - пооправил се. Струва ми се, че в последно врече нямаш махмурлици по три дни ( а и то от изпити 300 лв алкохол за 6-7 часа, като при мен Sad )


Май три месеца вече съм без АД.
Аман с тези махмурлуци. То по едно време не бяха по два, ами по три дни в леглото. От всякакъв вид алкохол. Сега боря бензото.

Нещо, отчет!?
От мен тренировка 30 минути сутринта, преходче (със снимка) 14 км с 300 м денивелация - 3 часа. Секс.
Купила съм си червено вино, след малко го отварям. Наздраве!


# 73
  • Мнения: 4 406
А, Лив, нищо не съм преборила. Не знам от кое имам повече сърцебиене от храна или алкохол. От храна бързо минава. Но от алкохол си е дълго. Пълна съм с бетаблокери.
Миналия понеделник пих доста бири, следващия ден не можах да стана.
По миналата седмица два дни пих водка, два дни не можах да стана.
Преди, като не пиех нищо, пак при повече алкохол, си имах махмурлук, и по цял ден. Но криво-ляво ходих на работа, но на по-следващия нищо.
Объркахме се с тези АД, бензо, други успокоителни, антипсихотици...

# 74
  • Мнения: 343
На мен пък от бира и цигари ми става така зле.
Вино и твърд алкохол не съм консумирала от 15 години, може и повече да са.

Asya96, а пушиш ли? И ако да - колко?

Пушачка никога не съм била, пробвала съм иначе, не е моето.
Виж, зелено иначе си пуша отвреме навреме. Smile Ама понякога получавам голямо сърцебиене, друг път ме отпуска. Зависи от настроението.

Общи условия

Активация на акаунт