Може ли любовта да бъде описана в два реда?

  • 4 140
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 141
Има причина за ергенството на късни години.
Причината е, че умните се омъжват, а глупавите се женят Grinning

# 61
  • Мнения: 2 204
Но бракът все си остава съюз, в който единият е прав, а другият - съпруг.

# 62
  • Мнения: X
Има причина за ергенството на късни години.
Причината е, че умните се омъжват, а глупавите се женят Grinning

Ей това е най-мъдрото нещо, което съм чел в този форум някога. Smiley

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не бъдете глупаци, омъжвайте се.

# 64
  • Мнения: X
Не бъдете глупаци, омъжвайте се.
То за вас няма достатъчно мъже, камо ли за нас. Wink

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 310
Има причина за ергенството на късни години.
Да, то за всичко си има причини. Сега има много необвързани хора, и ергени и моми. И никога не са се бракосъчетавали. Защо е така? А иначе според жените няма мъже, според мъжете няма жени. Еманципацията ли уби връзките? Несигурност, неувереност и от двете страни?!

# 66
  • Мнения: 1 810
Хахаха Grinning
Аз пък се замислих дали децата могат да изпитват истинска неподправена любов към родителите си, щом са зависими от тях и подчинени?
Зависи колко време ще са зависими.
Ако е до нормална детска възраст, преди която не могат да се обличат, приготвят храна, къпят, сменят памперси, тогава ще е нормално.
А за подчинени, явно не си имал малко дете, или поне не си гледал такова 24/7, щом не разбираш в колко голяма степен до една възраст родителите са подчинени на децата.
Детето в най-ранния си период наистина може да бъде невероятен насилник, доколкото думата включва и значение на някой, който тормози. Единствено липсата на умисъл е тънката разлика от истинския насилник.
И въпреки тези привидно нормални и все пак жестоки отношения, връзката дете - родител си остава една от най-силните в човечеството.
А безусловно не означава да няма предпоставки и условия, а да се случва въпреки и заедно с тях.

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 11:59 от amonqk

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има причина за ергенството на късни години.
Да, то за всичко си има причини. Сега има много необвързани хора, и ергени и моми. И никога не са се бракосъчетавали. Защо е така? А иначе според жените няма мъже, според мъжете няма жени. Еманципацията ли уби връзките? Несигурност, неувереност и от двете страни?!
То пък като се бракосъчетаят все едно после не се развеждат или не стоят в нещастни бракове заради децата, за да не са сами, заради хорските приказки, заради пари или и те не знаят защо.
Според мен хората не могат да общуват защото им липсва емпатия. Или по друг начин казано любов. Ама от оная, която няма как да бъде описана нито в 2, нито в 200 реда.

# 68
  • Мнения: 866
Ша ма извинявате, че не можах по рано да ви обърна внимание на коментиралите моята персона, но просто от два дена не съм излизал от парка, даже там спах, "кучешка радост" кво да ви кажа Smile
Ако мога да го кажа малко във стил "FragranceFanatic", много сте свежарки и сладурки, направо да ви изпапка човек Kissing Face Hug Kissing Smiling Eyes

Знам, че с голям интерес четете коментарите ми и скоро пак ще съм на линия, но много постничко от към интересни теми, къде са онези епичните от едно време ? Примерно като онази с момичето, което жененият батко с две деца я свалил и запознал с цялата рода и искал да и прави бебенце още след първият месец на връзката и тя  на седмото небе от щастие  ...
И още много други такива интересни .... Neutral Face

# 69
  • Мнения: 10 998
Сталион скука е форума.
Иначе съм съгласна със Сарания, че няма любов. Просто няма.
Не е до липсата на мъже, не е до липсата на жени. Просто никой не обича никой.

# 70
  • София
  • Мнения: 35 308
Ти ли не обичаш, теб ли не те обичат?

# 71
  • Мнения: 10 998
Ти ли не обичаш, теб ли не те обичат?

Такива са ми наблюденията спрямо хората , които познавам и с които общувам. Търсят връзка, но без да влагат емоции. За да не се хабят напразно. Мъже имам предвид, жените искат да са обичани и целия свят на мъжа да се върти около тях, което се получава много рядко и за това и хората не сключват брак. Просто не виждат сисъл, като няма любов и отдаденост, за какво да се вътрят с брак и общо имущество.

# 72
  • София
  • Мнения: 35 308
Много тъжен живот живееш, с тъжни хора.

# 73
  • Мнения: 2 305
Много тъжен живот живееш, с тъжни хора.
И аз това си помислих.

# 74
  • Мнения: 934
Някой в нейното обкръжение, но с различни очила, ще види различно, ще види любов. То и това може да се окаже тъжно в един момент.

По темата - сигурно описателните хора могат да я опишат в колкото реда се иска, аз не мога. Т.е. каквото и да напиша, все няма да ми е тамън.

Общи условия

Активация на акаунт