На какво се дължи дистанцираността му

  • 5 422
  • 146
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 31 697
Казваш, че секс вече не правите, няма нежности от негова страна.
Защо се пънеш да си с него не знам и се чудя.
То деца се правят със секс, да знаеш

# 106
  • Мнения: 1 306
Това беше уж защото беше на почивка в страна която много обича и иска да ми предложи там.... Аз не бях с него, защото не ме пуснаха от предната работа
Това не го разбрах. Той отишъл на почивка без теб в Гърция (сам, т.е. с друга) и в някакъв изблик по телефона ти казал, че догодина ще отидете пак там двамата за да ти предложи брак? Има голям момент на изненада, направо романтично. Нещата са обречени, но ти си мисли за кухненските уреди - ще натрупаш опит поне за следващия с апартамент.

# 107
  • София
  • Мнения: 35 101
Много смотан тоя, честно.

# 108
  • Мнения: 673
И освен това жените поначало говорим повече, когато има проблем не можем да го пренебрегнем и да си вършим другите неща. А аз когато имам проблем не мога да си го тая, имам нужда да говоря за да ми олекне...
Но трябва с него да го говориш този проблем, а не във форуми. Защото именно с него ти е проблема и ти е важно неговото разрешаване между вас, а не просто ти да си вземеш решение и да си го следваш - примерно да си пиеш хапчета или да чакаш той да не те иска като се премести в неговото си жилище. Прояви малко характер! И говорете за тези неща, защото има явно много неизговорени неща - раздели, пък събирания и в името на това обещания за бебета, пък бил сбъркал, че сте се събрали, студенина и т.н. Това са по-големи проблеми, отколкото нежеланието за бебе. То е в резултат на всичко това. А това за как щял да ти предложи брак на място, където ти не си била отишла... звучи ми доста наивно. Нещо като компенсация, че ти не и отишла, но виждаш ли би ти предложил брак там някога евентуално.. Гледай нещата, които се правят и са (включително и от твоя страна), а не които се говорят.
Не разбрах защо си с него,? Защото сте свикнали или защото има определени качества или защото се обичате?
И в твоя квартира ли живеете или заедно сте наели квартира?

# 109
  • Мнения: 31 697
И това. Не могат да си говорят, но искат деца да правят.
Не става така.
Утре ако наистина имат и пак не си говорят, накрая ще се изтрепат.

# 110
  • Мнения: 33
Почивката беше на място, което той обожава и има голямо символично значение за него. Не е бил с момиче, а с наши приятели.
Относно разговорите: наясно съм, че нищо не би могло да замени един откровен разговор с него, в който да си изясним всичко, но поради една или друга причина към момента такъв разговор не може да бъде проведен. Има работа, срокове, не искам да му преча. Освен това, когато не иска да говори, няма да го направи, просто се изключва. Затова мога единствено да чакам той да реши да започне разговор...

# 111
  • София
  • Мнения: 35 101
Ще си откараш с чакането.
Тази деликатност само теб ще изяде. Той хал хабер няма, как се чувстваш ти.
Никой мисли не чете.

# 112
  • Мнения: 3 186
При един разговор каза неща които не са му харесали в поведението ми при което му обещах да ги коригирам.
Че съм го карала да идва да ме взема с колата или да ме кара, а той имал работа за която не ми е съобщил предварително и че съм се оплаквала пред общи приятели, защото не иска да слага съдомиялна...
Не знам по-добър начин от това да си кажеш, че нещо у другия не ти харесва.
Защо е комплексар и манипулатор не е ясно.
Съвсем без да манипулирам авторката, ще й споделя, че не е възпитано да се оплакваш от партньора си пред гостите. Дори на шега не е ок.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 21:48 от tainichka

# 113
  • Мнения: 553
Малко след като спомена за детето отвори и темата за брак, за следващата година... Промяната в поведението му е следната: прегръдките вечер изчезнаха, а го правеше дори да си легне след мен, дребните закачки през деня също, секса също спря, измисля си смешни оправдания според мен.

При бракуваните е така. Simple Smile
Или свикваш, или ... не. Wink

# 114
  • Мнения: 9 706
Не съм сигурна, че не съм пропуснала нещо от мненията на авторката, но:
Поиграва си малко с бебе на познати и после заявява, че иска бебе. След броени седмици вече не иска.
Отива на почивка на романтично и важно за него място и заявява, че иска да се жени. След броени седмици вече не иска. Моментът е минал и заминал.
Какво ли още ще поиска така импулсивно и после ще размисли?

# 115
  • София
  • Мнения: 35 101
Маминия тръгнал на любимо място без предполагаемата любима.
Какво да го говорим още...

# 116
  • Мнения: 31 697
Почивката беше на място, което той обожава и има голямо символично значение за него. Не е бил с момиче, а с наши приятели.
Относно разговорите: наясно съм, че нищо не би могло да замени един откровен разговор с него, в който да си изясним всичко, но поради една или друга причина към момента такъв разговор не може да бъде проведен. Има работа, срокове, не искам да му преча. Освен това, когато не иска да говори, няма да го направи, просто се изключва. Затова мога единствено да чакам той да реши да започне разговор...

Дай на момчето начална скорост.
Изнеси се.
Ако си му важна, ще ти се обади да си поговорите, ако не си му важна - няма да ти се обади.
Ако не ти се обади, печелиш. Печелиш, че няма да си губиш времето с този човек.
Ако ти се обади и си оправите отношенията и успеете да разговаряте, пак печелиш.

# 117
  • Мнения: 2 001
Заедно сме официално от 4 години, а се занимаваме от 6. 2 пъти исках да се разделим поради липса на внимание и т. н. Накрая разбрах че той просто не обича и не може да говори за неща, за които не е сигурен, ...

Той е на 26, а аз на 23. Аз уча и работя. А той има стабилна работа в която е много успешен.

Запознали сте се, когато ти си била само на 17. На 19 вече живеете заедно - ти самата не се познаваш. И се опитваш всячески да му угаждаш. Замисляла ли си се как искаш да се отнася партньора ти с теб?
 Казваш, че си искала някъде да те откара - това предварителна уговорка ли беше или ти хрумна в момента? И тази негова работа след уговорката ли е изникнала или той я  поел, а ти после си поискала да те закара някъде? Той ли не може да казва "Не"? Или е несериозен и се отмята от уговорките си?
  Друго - студеното му отношение не е само от сега. Може просто да си е такъв.
  Много червени фенери светят във вашите отношения.
  А ти още не се замисляш за характера на човека до теб. Свикнала си с него, любовта все още те кара да го идеализираш. Трудно ти е да приемеш, че има и отрицателни черти в характера си.  Които или приемаш, или се отказваш да се бориш. Например - ако сте много различни и по различен начин проявявате любовта си.
  "Раздялата действа на любовта както вятъра на огъня - разгаря силната любов и гаси слабата" - опитай. Има ли къде да отидеш? Или просто се оттегли и не говори с него/ както в другата тема психолога Стефанов препоръча "огледално" - както той се държи с теб. И не очаквай незабавни резултати.

# 118
  • Мнения: 33
512, благодаря!
Въпросното откарване мк се налагане да ида до другия край на града след работа, да изследвам дете, а след това да си напиша курсовата работа в същата вечер. От предния ден го бях питала дали ще ходи в апартамента, ако няма да ходи, да ме закара. Каза, че не знае и ще види. На следващия ден не ми каза, че ще ходи. След работа му звъннах и ми каза, че не е свободен.... На връщане също му се обадих, защото не исках да гоня автобуси и да пиша курсова до 8 сутринта... Прибра ме, видях, че се е ядосал, извиних му се и му обясних.
Студеното му отношение е откакто аз разбутах всичко. Преди това усещах, че му има нещо, но умело го прикриваше.

# 119
  • Мнения: 31 697
Леле какъв пикльо.
Голям егоист е този.
Голяма драма, че прибрал приятелката си.
Та какво му харесваш толкова на този?
Щом за едно прибиране прави муцки ,смятай как ще е нататък.
Гаранция, че ще се цупи и ако трябва да те закара на преглед.
Или да раждаш.
А като имате бебе, келеша съвсем ще откачи.
Имам една познат като теб. И нейния много искал деца. Той бил този, който давал зор.
И направили бебето и брак имали.
Ама нещо не му изглеждало толкова розово както си мислел.
Бебето ревяло, имало колики, редовно по лекари.
Откачил горкия.
И напуснал жена си. Че му пречело бебето. Не можел да работи. А като се прибирал, му действало изтощаващо всичко около бебето.
Не помагал на  жена си грам.
Ей това те чака и теб.

Общи условия

Активация на акаунт