На какво се дължи дистанцираността му

  • 5 421
  • 146
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 33
Ето мое предложение за план.
Казваш му, че всъщност не си готова за дете и след като и той не е, по-добре да не говорите за това.
И спираш да говориш наистина.
Защо се е разколебал, не можем ние да кажем, само той, но той не иска, така че темата би трябвало да е затворена.

След като приключвате тази тема, гледаш как се държи. Олекнало ли му е, продължава ли да е дистанциран, започва ли да се интересува от секс.

Лошо впечатление ми правят две неща: че той не иска да си обсъждате проблемите, а сякаш иска те да се изпарят - ами не, не се изпаряват. Не става дума за това, кога да имате дете, а изобщо. Ако останете заедно, ми това са куп предстоящи проблеми. Как ще се решават, ако той на всеки проблем казва, че не му се говори и не е трябвало да се събирате?

Другото нещо, което ми прави лошо впечатление, е че ти го коментираш пред общи познати негативно. Искаш ли да сте семейство? Изобщо? Не се прави така семейство. Нещата трябва да ги казваш на него, той нещо да отговори, да си повишите тон даже, но не ти да го критикуваш пред външни хора, че не бил заредил съдомиялна. Той трябва да е твоят довереник.

И сега продължавам към плана. Наблюдаваш дали има промяна, след като е отпаднала темата с детето. Ако няма промяна, го предизвикваш на разговор, защо не споделя с теб и има ли някакви проблеми, за които трябва да знаеш.

И ако продължава да не ти се доверява, вече ти си мисли с какъв човек се събираш и готова ли си така да я карате.
Да, вече имам чувството, че очаква проблемът с времето да се изпари, а мен не ме свърта да го гледам толкова близо и толкова далеч. От друга страна с това положение не може и да излезе с приятели по мъжки и да се разведриш, спрели са и мачовете (това поне сподели, че му тежи) 😄
Относно съдомиялната, проблемът не беше че не я е зареди. Правим ремонт и исках просто хора, които имат този уред да му кажат какви са плюсове те и как това е полезно в домакинството. Освен това му казах, че не той мие чиниите, а аз и би следвало аз да преценя какви уреди искам. Отново не става въпрос за пари, защото исках просто да се предвиди, не съм искала на момента да я купи. А и веднъж като беше гузен, за да ми мине ми каза да мисля за кухнята. Предполагах че след това ще се отметна, но реших този път да му дам урок, че не може да ми казва разни неща само когато е гузен...
Относно плана: спряла съм да говоря за дете, не го притискам. Дори обмисля просто да си започна хапчетата.

# 91
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Аз имам така малко по-личен въпрос. Вие обсъждате ли сте как се предпазвате по време на секс, или според него това си е лично твой проблем, защото от постовете ти оставам с впечатление, че момчето си гледа кефа пък каквото стане. Виждам в последния ти пост мислиш сама да си започваш хапчета, явно си взела решение за себе си, което е много хубаво.

# 92
  • Мнения: 11 568
А относно жилището- ти включваш ли се с идеи, или каквото той си реши така си обзавежда? Да изберете заедно мебели, килим... С една дума- усещаш ли го като твой бъдещ дом?

# 93
  • Мнения: 12 780
Мила simp, мисълта ми беше да не се разправяте пред външни хора, даже и да са общи приятели, защото може да го злепоставиш и засегнеш, а и е неприятно за зрителите. От такива неща той би се настроил срещу теб. Нали ровим защо се е дистанцирал.
Но ти си знаеш по-добре.

# 94
  • Мнения: 33
Аз имам така малко по-личен въпрос. Вие обсъждате ли сте как се предпазвате по време на секс, или според него това си е лично твой проблем, защото от постовете ти оставам с впечатление, че момчето си гледа кефа пък каквото стане. Виждам в последния ти пост мислиш сама да си започваш хапчета, явно си взела решение за себе си, което е много хубаво.
В началото използвахме презервативи, след това по негова идея минах на хапчета, и също по негова идея ги спрях когато говорихме за дете. В момента използваме метода на прекратени полов акт, ако въобще се стигне до секс 😄

# 95
  • Мнения: 4 953
Simp..
Прочетох първа страница и последна страница..
Желанието за семейство,деца са хубаво нещо..
Но как се живее с човек с който не можеш да разговаряш?
Ти да гадаеш мислите му..
Той да не реагира на твоите ..

Накрая се стига до..
"Аз какви ги мислих,пък то какво стана"

# 96
  • Мнения: 3 010
Не искам да обидя авторката, но как е възможно при проблем с партньора да пишеш тема в БГ мама, вместо да отидеш да изговориш с него. Как може хората да ти кажат защо партньора ти е очужден и какви по-точно сериозни отговори очакваш. Научи се да говориш с него.

Малко двойки на 23 и 26 са готови за деца и семейство. Давайте го по-леко, забавлявайте се и вижте докъде ще стигнете.

# 97
  • Мнения: 33
Уважаема Т. Йолчева, на мен също не ми е приятно че се налага от трети лица да търся отговори на такива въпроси. Не очаквам някой да ми даде конкретен отговор, знам че е невъзможно. Причината да пиша е 1. Защото наистина ми тежи и 2. Защото в страха ми да не ми се провали връзката се притеснявам да не действам по начин, който да доведе точно до това. Друга причина е че нямам този житейски опит. Ако той се съгласявате да проведем разговор, нямаше да пиша тук. Знам че му има нещо, но не знам какво, кога и дали ще му мине. Знам и че в такива ситуации е склонен да взема крайни решения. И освен това жените поначало говорим повече, когато има проблем не можем да го пренебрегнем и да си вършим другите неща. А аз когато имам проблем не мога да си го тая, имам нужда да говоря за да ми олекне...

# 98
  • Мнения: 744
Не съм прочела всички отговори, но ми изникнаха няколко неща.
На първо място ще цитирам мъжа ми, който казва: "Ние мъжете сме прости същества. Ако ви кажем, че нещо не ни харесва, то вероятно е точно това и нищо повече. Ако ви говорим за праскова, сигурно е, че ви говорим за плод, а не за цвят и т.н."
Твоят човек ти е казал, че вероятно повторното събиране е грешка, поради което смятам, че ти е дал неговия отговор на въпроса, който ни задаваш и неговата причина се състои в това и нищо друго.
На второ място ще цитирам един приятел, който казва: "Аз съм джентълмен и не мога да зарежа една дама, но мога да направя така, че тя да е убедена, че иска да се разделим".
Трето, мисля, че по сегашните социални стандарти сте малки и той се е уплашил от идеята за бебе и съвместен живот, и е установил, че му се живее и може да изпусне много неща.
Успех и дано намериш  най-вече доброто за теб решение! Нищо фатално не е станало, а и сега ти е времето да пробваш, да учиш и да се забавляваш 🙂!

# 99
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Аз имам така малко по-личен въпрос. Вие обсъждате ли сте как се предпазвате по време на секс, или според него това си е лично твой проблем, защото от постовете ти оставам с впечатление, че момчето си гледа кефа пък каквото стане. Виждам в последния ти пост мислиш сама да си започваш хапчета, явно си взела решение за себе си, което е много хубаво.
В началото използвахме презервативи, след това по негова идея минах на хапчета, и също по негова идея ги спрях когато говорихме за дете. В момента използваме метода на прекратени полов акт, ако въобще се стигне до секс 😄
Моя съвет към теб е да гледаш собствения си гъз, без извинение, и да поставиш себе си на 1во място в тази връзка. По негова идея, така, после по негова идея унака. Ти какво искаш за себе си, него го остави настрана. Научи се първо да обичаш себе си и да се поставяш винаги на първо място, ти да даваш идеите, той ако иска да следва. Към момента ми изглежда, че той води нещата и ти просто се съгласяваш с него за всичко за да има мир. Стига си се фокусирала върху него и страх ли го и какъв му е проблема. Като не иска да споделя остави го. Гледай си живота, той ако иска да е част от него ще положи усилия да бъде, ако не -прав му път.

# 100
  • Мнения: 18 530
Нищо му няма. Просто е темерут по природа. Помисли искаш ли да се окажеш с бебе, мъж, който излиза по мачове и без брак в неговия апартамент.

# 101
  • Мнения: 4 953

В началото използвахме презервативи, след това по негова идея минах на хапчета, и също по негова идея ги спрях когато говорихме за дете. В момента използваме метода на прекратени полов акт, ако въобще се стигне до секс 😄
[/quote]

Това е втора тема ,която чета тази вечер..
Общото между двете е
Две жени,които губят себе си в обичта си.И страха да не изгубят мъжа.

Въпроса е, по всякакви идеи на мъжа и изпълнявайки ги..какво печелиш?
Къде си ти?
Какво искаш ти?

И защо е трудно да го обсъдите нормално?

# 102
  • Мнения: 7 573
Колкото по-скоро спреш да св интересуваш от себе си , а не от него и какво мисли , толкова повчее шансове имаш да прояви някакво отношение.

# 103
  • Мнения: 31 697
Какво да ти кажа авторке.
Има мъже се държат като жени. Не знаят какво искат.
 Та и той така. Искал, ама не съвсем.
Връзката ви е изчерпана според мен.
Няма да е лошо да се разделите временно.
Така той ще реши иска ли те в живота си, а ти ще решиш искаш ли мъж на който не му пука за теб.

# 104
  • Мнения: 33
Бианка, тези въпроси също си ги за дадох, по-конкретно за брака и детето. И съм си казала, че ако в даден момент отново заговори за дете, ще си търся брака преди това, защото е изживяване, което бих искала да получа. Той не излиза много, въпреки че си има любим отбор и не пропуска мач, гледа си мача спокойно, без да се налива с приятели и т.н. В момента просто мисля че щеше да му се отрази добре да се разсее и той.

Ще се опитам да бъда търпелива докато се преместим. Вярвам, че ако не иска да бъде с мен няма дори да иска да се местя с него... Ще ми е трудно толкова време да се правя че не ми влияе това, но...

Общи условия

Активация на акаунт